trawa

Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 996870 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2460 dnia: Maj 28, 2018, 04:52:31 pm »
Ponarzekałem na Hellboya, ponarzekam i na Manarę. Nie kumam po co Scream sie napiął na kredę. No ale ok, wybrali. Ale skoro juz wybrali to niech będzie czarno a nie szaro  :doubt:
Czernie są identyczne jak w offsetowym wydaniu Manara Library od DH. Offset zdrowo pije farbę więc to porównanie wypada niekorzystnie dla Screamu.

Offline arczi_ancymon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2461 dnia: Maj 28, 2018, 05:46:33 pm »
Generalnie niektórzy wydawcy zachowują się jakby ten offset gryzł co najmniej - jakoś Timof czy Kultura Gniewu wydają w ten sposób, więc najwyraźniej się da...
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2018, 06:52:40 pm wysłana przez arczi_ancymon »

Offline kenji

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2462 dnia: Maj 28, 2018, 06:11:52 pm »
Dobry offset jest droższy niż kreda. Stad może taka decyzja. Tak czy inacZej wybór kredy do czarnobialych rysunków to chyba zawsze zła opcja ...

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2463 dnia: Maj 28, 2018, 09:32:41 pm »
Motto Scream: Duże, twarde i błyszczące  :smile:

Nie da się być jak NSC i wydawać wszystko tak jak w oryginale? To się tyczy nie tylko Scream.

W tym ich katalogu żadnej kontynuacji dla mnie  :doubt: Zachęca do wchodzenia w nowe.
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2018, 06:52:15 am wysłana przez JanT »

Offline bowie

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2464 dnia: Maj 28, 2018, 09:38:47 pm »
ponarzekam i na Manarę. Nie kumam po co Scream sie napiął na kredę. No ale ok, wybrali. Ale skoro juz wybrali to niech będzie czarno a nie szaro  :doubt:


Cały czas się wahałem, ale po Twoim wpisie z ulgą pasuję. Thx

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2465 dnia: Maj 28, 2018, 10:02:55 pm »
@kenji, Sin City na kredzie jakoś mnie przekonuje, i pewnie kilka innych by się znalazło, ale nie w tym rzecz. po prostu trochę zróżnicowania i wiary w czytelnika by się przydało, naprawe na offsecie może być bardziej "ekskluzywnie" niż na tych u;ubionych kredach naszych wydawców, a umówmy się, one zazwyczaj są okropne, jakieś takie miękkie i tandetne

@JanT ale oni chyba wydają właśnie jak w oryginale (przynajmniej analogicznie do jednego z wydań) ku mojemu rozczarowaniu bo oprawa graficzna tych tomów manary jest słaba. okładki i środek: bieda. wygląda to jak jakaś (z góry przepraszam urazonych) kolekcja  :doubt:

Zasadniczo na wydania Screamu nie narzekam, ale czasem powinni wyjść poza swój schemat

Offline nazareth

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2466 dnia: Maj 31, 2018, 10:10:24 am »
Zasadniczo na wydania Screamu nie narzekam, ale czasem powinni wyjść poza swój schemat
Wyjdą przy Światach Edeny - będzie mniejszy niż zazwyczaj u nich format :)
Taki żart.

Wczoraj odebrałem paczkę a tam m.in. Showman Killer. Myślałem, ze to będzie pierwsza pozycja przeczytana z nowej dostawy. Ale jednak wygrał dodany w ostatnim momencie Mandroid.
A sam Showman świetnie się prezentuje - jak Lama, czy Syndrom Abla.

P.S. Alien "niebieski" i kolejny Life and Death zapowiedziane na czerwiec.
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2018, 12:13:06 pm wysłana przez nazareth »

Offline -gościu-

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2467 dnia: Maj 31, 2018, 12:56:14 pm »
P.S. Alien "niebieski" i kolejny Life and Death zapowiedziane na czerwiec.


Jeszcze nie jest powiedziane, że te komiksy ukażą się w czerwcu. Może część z nich.


"Startujemy więc z zapowiedziami premier, planowanymi na koniec roku szkolnego i początek okresu urlopowego.[/size]Może z częścią z nich zdążymy na przedostatni weekend czerwca i GDAKA!"[/color]

Offline Szekak

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2468 dnia: Maj 31, 2018, 01:46:23 pm »
Biały Lama na gwiazdkę + slipcase na Legendy, info z FB.

Offline nazareth

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2469 dnia: Maj 31, 2018, 01:52:08 pm »
@-gościu- - racja, może to być przełom czerwca/lipca

Offline Itachi

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2470 dnia: Maj 31, 2018, 08:51:54 pm »
Terminator i Predator są gdzieś dostępni z większą zniżką, czy ta arosowo/bonitowo/gildiowa to maks?
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2018, 09:00:13 pm wysłana przez Itachi »

Offline 79ers

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2471 dnia: Maj 31, 2018, 09:08:11 pm »
Zerknij do taurusowego Centrum Komiksu ?!

Offline mappy

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2472 dnia: Maj 31, 2018, 11:19:51 pm »
Terminator i Predator są gdzieś dostępni z większą zniżką, czy ta arosowo/bonitowo/gildiowa to maks?
Chciałem brać na Gildii ale 30% zniknęło.Na Bonito pisałem czemu taki mały rabat i dostałem odpowiedź, że wydawca tak chciał.Ja tam poczekam. Może znowu się pojawi w okolicach 30%.

Offline -gościu-

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2473 dnia: Maj 31, 2018, 11:24:13 pm »
Dotąd te komiksy pojawiały się z rabatem max 30% - wyjątkiem był jakiś czas temu Predator na arosie z zniżką 34%. Nie wiem czy to był błąd, jak zauważyłem to, to mieli 3 egzemplarze, jeden kupiłem, napisałem o tym tutaj i za chwilę nie było żadnego.

Offline NuoLab

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2474 dnia: Czerwiec 01, 2018, 09:40:00 pm »
Mimo tych uwag o jakości wydania "Weneckie przygody" to kawał dobrego komiksu jest. Mocno surrealistyczna a zarazem pełna humoru intryga i doskonałe rysunki. Polecam szczególnie tym którym podobał się "Feralny Major" chociaż Manara w większym stopniu niż Moebius panuje nad ciągiem przyczynowo-skutkowym rysowanej historii. No i smaczek dla staruchów - to kadry z m.in. tego komiksu ilustrowały artykuł Parowskiego "Komiks i my" w którejś "Fantastyce" z 1984 r. Od dziecka zastanawiałem się o co chodzi w scenie z samurajem pożerającym głowę bohatera i w końcu po 34 latach już mniej więcej wiem :)