Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 996661 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1905 dnia: Październik 03, 2017, 09:38:11 pm »
Hmm, opis nie jest jakiś zachęcający...


Swoją drogą nieźle nam komiksowo eksplodowało, coraz więcej komiksów, coraz bardziej wypaśne wydania, mega formaty, slipcase'y itp. itd. Serce rośnie.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1906 dnia: Październik 03, 2017, 09:51:28 pm »
Miałem bardzo podobne odczucia brnąc przez ten komiks. Natomiast moja konkluzja jest inna. Mi się te odczucia (nie wiem co się dzieje i po co) nie do końca podobały. Mieszane odczucia z naciskiem na "mieszane"... Nie powiem, że czytanie tego było zmarnowanym czasem, ale polecał też nie będę  :wink:
Tez nie jest to moj najlepszy komiks Jodo. Dawno to czytalem i moze tez podczas lektury bardziej cierpialem, niz teraz mi sie wydaje - czas leczy rany, a moze nawet teraz moja raczej pochlebna opinia na temat scenariusza ma podstawe w jakims wyparciu ogromnej meki spowodowanej nuda podczas lektury ;-) Niemniej - jak juz pisalem - graficznie to moja bajka. Nie ulega watpliwosci, ze nie jest to komiks dla wszystkich, w szczegolnosci zagorzali marvelowcy, ktorzy przewazaja aktualnie na forum, moga krecic nosami, ale komiks ten mial swego czasu rowniez tutaj pewne grono wielbicieli.

Offline pokia

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1907 dnia: Październik 03, 2017, 10:05:21 pm »
Ja stawiam Białego Lamę na równi z Księżycową Gębą. Oba bardzo zakręcone, oba przepięknie narysowane. W obu też przypadkach, a szczególnie w Lamie, scenariusz nie idzie jakimś wytartym torem, wręcz przeciwnie - skręca gdzieś indziej, zupełnie nie spodziewałem się tego jak komiks się skończy (to samo miałem też z Juan Solo tego duetu). Ja z czystym sercem polecam.

No i Lama to komiks po którym zakochałem się w rysunkach Bess'a. Tego nie da się odczuć na przykładowych planszach, które wg. mnie przyczyniły się do długiej sprzedaży pierwszego wydania. Bess trzeba chłonąć ostrożnie, ale jak już się człowiek wkręci - to na całego. Dlatego bardzo czekam na powiększony format.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1908 dnia: Październik 03, 2017, 10:27:12 pm »
Tak, to prawda. Oba komiksy, choc opowiadaja zupelnie inne historie, sa do siebie nieco podobne w tym sensie, ze sa przesycone tym charakterystycznym dla Jodo klimatem jakiejs niedopowiedzianej, mistycznej dziwnosci, ktorego zrodla byc moze nalezaloby szukac w realizmie magicznym obecnym w literaturze ameryki łacinskiej. No i oczywiscie Boucq to tez mega-klasa.

EDIT: Ale teraz znalazlem jakis stary wywiad z Jodo, w ktorym od realizmu magicznego sie odżegnuje, stwierdzajac, ze to, co robi, to nie "magical realism", ale "realistic magic"  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2017, 10:47:01 pm wysłana przez KukiOktopus »

Offline arczi_ancymon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1909 dnia: Październik 04, 2017, 08:37:00 am »
Mnie za to ostatnio pozytywnie zaskoczył (dopiero teraz przeczytany) "Przed Incalem" - choć nie tak dobre jak pierwszy "Incal", to jednak zabawne i trzymające poziom. Z kolei "Final Incal" to pisany na siłę gniot, w dodatku różniący się klimatem totalnie od poprzednich dwóch części, co niestety w tym przypadku nie wypada na plus, bo zalety poprzedników (kolorki i humor) gdzieś wyparowały :/

Janjetow nawet zgrabnie dostrzymał kroku Moebiusowi (choć bardziej jednak to kopista niż równorzędny artysta), ale Ladronn poległ dla mnie na całej linii. Choć i tak najgorszy jest na końcu ten gradientowy potworek Moebiusa, który w takich kolorach równy jest zbrodni największej.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1910 dnia: Październik 04, 2017, 09:06:25 am »
Ladronn poległ dla mnie na całej linii


Tu mnie zaszyłeś. Jako lektura zgodzę się, żę Final ma sporo nizin ale plansze Ladronna uwielbiam. Ba, jestem sobie w stanie wytłumaczyć posiadanie tego komiksu tylko tym jak jarają mnie jego rysunki (zwłaszcza gdy bawi się w rozbuchane przestylizowane sajfaje, stąd moja miłość do miniserii Hip Flaska).
perły przed wieprze

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1911 dnia: Październik 04, 2017, 09:22:11 am »
Jak by kogos to interesowalo, to tak tutaj tak sobie kiedys gaworzylismy o Landronnie i Moebie w Final Incal:

http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,1996.msg1303986.html#msg1303986

(i posty nastepne i poprzednie).

Offline arczi_ancymon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1912 dnia: Październik 04, 2017, 11:07:14 am »
Może mnie trochę poniosło, ale wygląda to mniej więcej tak:
Moebius (w jedynce, nie w potworku) - 10/10
Janjetow - 8/10
Ladronn - 5-6/10

Czyli generalnie nie jest źle, ale wypada wyraźnie gorzej od poprzedników. Swoje też na pewno robi inne kolorowanie.

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1913 dnia: Październik 04, 2017, 12:15:07 pm »
U mnie sprawa zgoła odwrotnie.
Próba kopiowania stylu Moebiusa to moim zdaniem była pomyłka.
Oczywiscie kreska jest spoko, ogólnie wszystko git, ale było to całkowicie niepotrzebne moim zdaniem, bo jednak Moebius to nie jest i tworzy sie pewien dysonans. Plus komiksowi przez to brakuje własnego wyrazistego charakteru.
I choć może takiej kresce bliżej mojemu sercu, tak jednak pracę Ladronna oceniam wyżej. Jest inny approach, i o ile w przypadku serii nie ma nic co mnie bardzie wkurza niż zmiana rysownika, tak tu jednak mamy do czyniena z pełnymi cyklami. Plus wpisuje się to w ogólny schemat w Jodoverse (może poza nowym metabaronem, który mnie wkurzył właśnie zmianą rysownika wewnątrz cyklu).

Warto jednak docenić Ladronna, bo pozornie może się wydawać, że to czyste efekciarstwo, ale analizując jego kreskę widać, że ma doskonały warsztat i równie łatwo przychudzi mu syntetyczny rysunek, który obroniłby się gdyby z plansz w ogóle wywalić kolory.

Offline [robak]

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1914 dnia: Październik 12, 2017, 12:41:06 pm »
Znane są daty kolejnych premier SC?

Kijanek

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1915 dnia: Październik 12, 2017, 01:15:01 pm »
Halloween - okolice :)

Offline robbirob

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1916 dnia: Październik 13, 2017, 12:30:58 pm »

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1917 dnia: Październik 13, 2017, 12:38:58 pm »
Oba Jodo przytulam z miejsca.
(Alieny odpuszczam, bo jak dla mnie franchise się zaczął i skończył na Alien :P , i jakkolwiek bym próbował na różnych frontach, wydaje się, że to się nie zmieni)

Przy okazji, czy gdzies padła może jakaś wzmianka o drugim Łabędzim śpiewie?

Offline pokia

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1918 dnia: Październik 13, 2017, 12:42:33 pm »
Ja komiksy z obcym omijam, ale tego na 30 jubileusz kupię, bo graficznie jest świetny. To mi wystarczy.

Offline robbirob

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1919 dnia: Październik 13, 2017, 12:45:51 pm »
Ja komiksy z obcym omijam, ale tego na 30 jubileusz kupię, bo graficznie jest świetny. To mi wystarczy.
Dokładnie jak ja.

 

anything