trawa

Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 996700 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SawiK

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1845 dnia: Wrzesień 16, 2017, 04:26:15 pm »
Pytał sie ktoś o: Aliens vs Predator(Tm-Seicowe Wydanie Specjalne z 94r) i Aliens Labirynt ???

Offline nazareth

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1846 dnia: Wrzesień 16, 2017, 04:28:04 pm »
Zapowiedź z katalogu



+ 2 komiksy Jodorowskiego, to są plany jeszcze na ten rok. Co do 2018, nic mi nie wiadomo.
Ale w sensie, że tylko cztery komiksy wydadzą jeszcze w 2017? Czy między innymi te.

Offline arczi_ancymon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1847 dnia: Wrzesień 16, 2017, 04:43:20 pm »
W rozpisce z maja było jeszcze parę innych tytułów.

mkolek81

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1848 dnia: Wrzesień 16, 2017, 04:49:51 pm »
Ale w sensie, że tylko cztery komiksy wydadzą jeszcze w 2017? Czy między innymi te.
To co podałem wyżej nie było w zapowiedziach do tej pory podane. Tyle mi wiadomo.

Pytał sie ktoś o: Aliens vs Predator(Tm-Seicowe Wydanie Specjalne z 94r) i Aliens Labirynt ???
Co do Alienów napisałem wcześniej, w pierwszej kolejności Aliens 30th anniversary. Coś więcej może później, ale bez konkretów.

Offline nazareth

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1849 dnia: Wrzesień 16, 2017, 04:52:36 pm »
To co podałem wyżej nie było w zapowiedziach do tej pory podane. Tyle mi wiadomo.
Jasne.
W ich zapowiedziach z katalogu jest jeszcze trochę rzeczy:
http://scream.com.pl/?page_id=402

Offline mappy

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1850 dnia: Wrzesień 16, 2017, 05:14:14 pm »
Ale Jodo to coś czego nie ma katalogu?

mkolek81

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1851 dnia: Wrzesień 16, 2017, 05:19:22 pm »
Ale Jodo to coś czego nie ma katalogu?
Był na stoisku plakat jednego z tych komiksów, nie ma go w katalogu. Naprawdę nic więcej nie wiem.

Offline Klint

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1852 dnia: Wrzesień 16, 2017, 05:26:51 pm »
Maksencjusz raczej w przyszłym roku .


Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1853 dnia: Wrzesień 16, 2017, 06:08:20 pm »
To L'or et le sang wygląda zachęcająco

Offline skil

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1854 dnia: Wrzesień 20, 2017, 04:38:20 pm »



Na festiwalu w Łodzi w moje ręce wpadły dwa świetne tytuły - Nestor Burma i Fanfulla. Niestety oba komiksy są edytorsko przygotowane fatalnie. Osoba odpowiedzialna za skład ewidentnie nie zna się na robocie, o czym  świadczą podstawowe błędy w edycji tekstu, a właściwie jej zupełny brak. Szkoda, że wydawca publikujący w końcu dzieła graficzne, które powinny cieszyć oko, przykłada tak małą uwagę do rzetelnego opracowania pod tym kątem.
Mam nadzieję, że ludzie ze Scream tu zaglądają i następne tytuły zdecydują się oddać w ręce profesjonalisty. Mają naprawdę dobrą ofertę, dobre tłumaczenia (choć korekta czasem śpi), dlatego szkoda psuć dobre wrażenie kiepskim edytorstwem.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Czytelnik

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1855 dnia: Wrzesień 20, 2017, 06:20:06 pm »

Na festiwalu w Łodzi w moje ręce wpadły dwa świetne tytuły - Nestor Burma i Fanfulla. Niestety oba komiksy są edytorsko przygotowane fatalnie...


Mam na pólce jakieś komiksy od tego wydawnictwa i właściwie zatrzeżeń nie mam, a ponieważ ich oferta jest dla mnie bardzo atrakcyjna to i mam plany by kupić kolejne albumy, w tym także Nestora.
Co masz na myśli mówiąc że edytorsko fatalnie, chodzi o tekst - skład, łamanie? W czym tkwi problem?

Offline skil

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1856 dnia: Wrzesień 20, 2017, 07:16:06 pm »
Co masz na myśli mówiąc że edytorsko fatalnie, chodzi o tekst - skład, łamanie? W czym tkwi problem?

Przede wszystkim w obu komiksach niepoprawnie złożone są teksty wprowadzające, co bardzo rzuca się w oczy. Są źle justowane, ze złą interlinią i z pokaźną gamą innych typograficznych baboli (a przecież już w podstawówce dzieci uczy się nie zostawiać na końcu wierszy samotnych liter). Dodatkowo Nestor ma źle wyliczone marginesy i o wiele za szeroki grzbiet (albo inaczej: gramatura papieru jest zbyt niska, bo strony przebijają się wzajemnie). Środki na razie tylko przeglądałem, ale wydaje się, że tam jest dużo lepiej (choć jakość plansz w Nestorze mogłaby być lepsza, a nasycenie czerni większe, ale może tak było w materiale wyjściowym?).


Może większość czytelników nie zwróci na coś takiego uwagi, ale mnie podobne błędy doprowadzają do pasji, bo nie są z przypadku. Poza tym równocześnie przeglądałem Barbarellę od Kurca i różnica w jakości to niebo a ziemia.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2017, 07:21:12 pm wysłana przez skil »
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1857 dnia: Wrzesień 20, 2017, 07:34:07 pm »
ale może tak było w materiale wyjściowym?).

W materiale wyjściowym na pewno nie było jasnoszarych smug na kilku stronach, o czym pisałem wcześniej.  :doubt:
Toleruję nienasycone czernie ale tylko na offsecie. Jak już się szarpią na kredę to trzeba ładnie czernie wydrukować.

Przy okazji porównałem dziś Metabarona z Humanoidowym. Papier jest gorszy, a kolory chyba jednak zbyt "podkręcone".

Offline pokia

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1858 dnia: Wrzesień 20, 2017, 07:43:50 pm »
Fanfulla, Nestor, Technokapłani i Metabaron są drukowane w BZG. Czyli można uzyskać to co widzimy w ostatnich komiksach Studia Lain. Może przyjmują w kalkulacjach cieńszy, tańszy papier.

Fanfulla zamiast czerni złożonej ma ewidentnie 100K. To wygląda jakby ktoś rozkalibrował kolory, a później tak zostawił. Kurcze, gdybym ja otrzymał taki materiał, to nie oglądałbym się no oryginał, tylko je skorygował (najbanalniejszy sposób to CMYK > RGB > CMYK).

Co do składu, to środek jest ok, ale te wstępy faktycznie słabe. Korekty raczej nie widziały.

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1859 dnia: Wrzesień 20, 2017, 08:57:38 pm »
Co do Fanfulli to sie nie zgodzę, to raczej nie jest 100K (w sensie same 100K) A nawet jeśli to jakimś cudem jest nasycona i nie świeci nic na krawędziach. Natomiast to co mnie martwi to jakość kreski, bo to chyba jest skanowane (nienajgorzej) ale jednak z druku. Albo sztucznie powiększone. Tak czy inaczej, nie wygląda to ostro i dobrze. Ale same czernie jak dla mnie są git. Ale może w dziennym świetle pomarudzę.

 

anything