trawa

Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 998806 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1770 dnia: Maj 23, 2017, 07:03:28 am »
@ pokia  Trudno zeby znów był dziś przełomem skoro już nim był. Nie da się przełamać czegoś 2 razy.

"Mityczność" tego tytułu oczywiscie jest. Ale nie bierze się znikąd, biorąc pod uwage, że wiele (w tym mniej lub bardziej opiniotwórczych) osób uważa go za arcydzydzieło i absolutny kanon komiksu.

Dobrze rzeczy się nie starzeją (albo starzeje się tylko jego aspekty). A Incal nie zestarzał się praktycznie wcale. Mógłby śmiało powstać dziś. Oczywiscie nie miałby takiego przełomowego znaczenia jak kiedyś, ale to już ma na koncie. Kupujac Incala dziś jednak nadal dostajemy konkretna wartość a nie tylko walor sentymentalny.

Ja nie kupię, 3 wystarczą  :badgrin:

Offline pokia

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1771 dnia: Maj 23, 2017, 08:01:21 am »
No, to żeby było jasne. Nic Incalowi nie ujmuję, bo w pełni zasłużył na swoją legendę. Polecam każdemu.

Feldkurat

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1772 dnia: Maj 23, 2017, 09:43:24 am »
Przy czym nie mamy zielonego pojęcia czy większość i czy nabyła.
Sorry, ale takie wnioski wynikają w prostej linii z.. niczego.

Wynikają chociażby z cen w ostatnim czasie na rynku wtórnym, gdy rozszedł się nakład. Jak słusznie już tu zauważono, nie były horrendalne, np. takie jakie były przed wydaniem Scream. To oznacza, że rynek się nasycił. Logika i dedukcja.

Cytuj
No i po tych kilku komentarzach widać, ze znalazłaby sie znów pewna grupa zainteresowana tytułem

Kilka osób zaledwie. W dodatku aktywni użytkownicy tego forum nie są reprezentatywni dla kupujących komiksy w Polsce. Gdyby tak było, to np. Incal byłby częściej kupowanym komiksem, niż Batmany :)

Offline arczi_ancymon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1773 dnia: Maj 23, 2017, 10:38:36 am »
No widzisz, a według mnie ceny za Incala właśnie są horrendalne. Raczej rzadko się zdarza, aby dopiero co wyprzedany komiks osiągał takie kwoty.

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1774 dnia: Maj 23, 2017, 11:00:32 am »
:lol:

Pozwól, że dołączę :D

@ Feldkurat
"Kilka osób zaledwie" ? Oczywiście. Tak samo te kilka czy kilkanaście osób zaledwie wystawiło komiks na allegro. Więc nie rozśmieszaj mnie tą analiza rynku na grupie badawczej która można policzyc na palcach. :D

Offline pokia

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1775 dnia: Maj 23, 2017, 11:51:22 am »
Ceny Incala nie są wysokie bo:
a. mamy na rynku już dwa wydania, więc fizycznie jest ich więcej.
b. od ostatniego wydania upłynęło stosunkowo niewiele czasu
c. Cena okładkowa jest wysoka i może wydawać się, że na allegro nie wiele dołożyli, ale trzeba wziąć poprawkę, iż wzrost do faktycznej ceny zakupu sprzed roku to 100 procent.
d. Wiele osób liczy na doszukać - jak widać słusznie.
e. No i mamy takie nasycenie nowościami, że ludziska koncentrują się na bieżących tytułach i jak to ogarnąć, niż wydawać zawyzone sumy za starsze pozycje, to też te nie są aż tak drogie.

Offline mappy

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1776 dnia: Maj 23, 2017, 12:03:03 pm »
Ktoś kiedyś wspominał o bardzo dużych jak na nasz rynek nakładach Incali od Scream. Komiks sprzedawał się już jakiś czas i ktoś podawał rozpiskę ile jeszcze zostało sztuk. Było ponad 900 z tego co pamiętam.

mgnesium

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1777 dnia: Maj 23, 2017, 12:03:58 pm »
to było przed incalem. tyle tego mieli wg licznika w październiku w captain hook.

ale podobna ilość wyświetlała się dla przed chwilą wtedy wydanej kasty metabaronów, więc kto wie ile tego naprawdę trzaskają.
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2017, 12:08:36 pm wysłana przez mgnesium »

Offline mappy

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1778 dnia: Maj 23, 2017, 12:07:56 pm »
Czyli według tego można przypuszczać, że nakłady Incali były podobne? 2000 to dobra liczba?

mgnesium

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1779 dnia: Maj 23, 2017, 12:12:36 pm »
po mojemu jedyne co można z tego jedynie wywnioskować to to, że nakłady incali były prawdopodobnie wyższe niż metabaronów.

ale jak ktoś chce "dedukować" bardziej plastycznie, droga wolna.

Feldkurat

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1780 dnia: Maj 24, 2017, 11:01:21 am »
Ceny Incala nie są wysokie bo:
a. mamy na rynku już dwa wydania, więc fizycznie jest ich więcej.
b. od ostatniego wydania upłynęło stosunkowo niewiele czasu

To również dowodzi mojej teorii o nasyceniu rynku Incalem, a co za tym idzie prawdopodobieństwie sparzenia się na kolejnym wznowieniu. Zwracam uwagę, że w moim poprzednim poście użyłem określenia "chociażby", a to dlatego, że nie chciało mi się podawać wszystkich powodów.

Offline SawiK

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1781 dnia: Maj 24, 2017, 09:03:17 pm »
Na szybko po przeczytaniu pierwszej połowu Aliens Zbawienie-Obdarowanie.
W moim odczuciu jest to najlepszy komiks z Alienem od czasu Labirynt i Aliens vs Predator. Jest w moim top 3 najlepszych przeczytanych Alienowych komiksów wydanych w Polsce. Klimatyczne rysunki Mignoli i ciekawy scenariusz ,fani 8 pasażera znajda tez kilka smaczków. Z pewnością wrócę jeszcze kilka razy do lektury. Drugą opowieść przeczytam jutro, szata graficzna przypomina ta z Azylu Arkham. Liczę ze SC w przyszłości wyda tez te dwa wymienione przeze mnie tytuły z Tm-Semic, zresztą nie ja jeden.

Feldkurat

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1782 dnia: Maj 25, 2017, 11:46:49 am »
Patrzysz przez pryzmat sprzedawcy czy czytelnika? Bo na pewno nie wydawcy.


W tym temacie z perspektywy obserwatora rynku. Ale w dyskusji o faktach chyba nie ma znaczenia czy sie jest czytelnikiem czy wydawca, prawda? A sprzedawca bym sie nie nazwal - nie prowadze dzialalnosci gospodarczej polegajacej na sprzedazy towarow.

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1783 dnia: Maj 25, 2017, 12:19:02 pm »
Drugi Dekalog już nielimitowany i bez numerowania? Trochę dziwne.

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1784 dnia: Maj 25, 2017, 12:20:57 pm »
Limitowana jest tylko cena  :biggrin: