trawa

Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 997097 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tomb

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1755 dnia: Maj 22, 2017, 04:43:25 pm »
Jak z radością kupię, choć gdybym wiedział o oryginalnych kolorach w wydaniu Scream to już bym miał na półce, obok wydania Egmontu.
Incal od Scream jest na szczycie mojej listy wstydu - nie zajrzałem nigdy do wątku ani zapowiedzi, bo nie interesował mnie tytuł, który już miałem na półce. O kolorach dowiedziałem się poniewczasie.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1756 dnia: Maj 22, 2017, 05:16:09 pm »
Ja też kupię.

Offline gascan

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1757 dnia: Maj 22, 2017, 06:11:38 pm »
Ja biorę Incala jak tylko wyjdzie. Przeczytałem tylko Bouncera od Jodorovskyego i chcę więcej.

Offline raf82

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1758 dnia: Maj 22, 2017, 06:46:53 pm »
No tak ma być odpowiedni format Incala A4 dla spóźnialskich wydanie delux już było - także jak ktoś woli mniejszy format to ten niech sprzedaje.

Offline Murazor

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1759 dnia: Maj 22, 2017, 07:34:52 pm »
Wszyscy pisza o jeszcze wiekszym formacie i wydaniu z dodatkami, a ty o mniejszym jakby to byl fakt. Masz jakies linki, czy tez tylko gdybasz?

mgnesium

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1760 dnia: Maj 22, 2017, 07:48:16 pm »
a przed fkw i pyrkonem sporo osób pisało o omnibusach marvela, edycjach library hellboya, a nawet wydaniu zbiorczym big damn sin city millera. komiksowo ma słaby kontakt z rzeczywistością.


większego formatu na pewno nie będzie, może być mniejszy lub równy.

Offline rzem

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1761 dnia: Maj 22, 2017, 08:07:20 pm »
Ja swojego Screamowego Incala przeczytałem i sprzedałem zaraz. I teraz trochę tęsknię.
Jak będzie A4, to tym bardziej biorę, bo mi ten format pasuje bardziej.

Offline mappy

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1762 dnia: Maj 22, 2017, 08:22:22 pm »
A jak wydadzą Black Incal? To ma format 30,5x40,5.

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1763 dnia: Maj 22, 2017, 08:24:51 pm »
?  Chciałeś powiedzieć: jedno konkretne wydanie ma. Więc jak bedą chcieli to wydadzą nawet w formacie modlitewnika ;)

Offline kenji

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1764 dnia: Maj 22, 2017, 08:26:53 pm »
Cały czas ciekawi mnie ten komiks. Tzn ciekawi mnie zachwyt nad nim. Przed kupnem postanowiłem poczytać trochę wersje elektroniczna i długo nie wytrzymałem .... chociaż może jak będzie kolejne wydanie to znów spróbuje ( tak jakbym nie miał co czytać ... :smile:


No i po tych kilku komentarzach widać, ze znalazłaby sie znów pewna grupa zainteresowana tytułem :smile:

Offline pokia

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1765 dnia: Maj 22, 2017, 09:08:31 pm »
W sumie masz rację - Incal to nie jest żaden cud. Chyba, że cudowny cud marketingu. Tylko, że na mnie działa. I jak już pisałem mimo, że mam już oba polskie wydania, to i tak kupię to wydanie. Chce je jeszcze większe niż to od Scream.

Oczywiście najbardziej rajcują mnie szkice i inne dodatki spod pióra Moebiusa.

Tak przy okazji czy orientujecie się czy zostało wydane coś takiego sławna Diuna, którą ma Jodorovsky? Wielka księga ze szkicami i storyboaradmi Moebiusa, Giegera i innymi cudami?

Offline horror

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1766 dnia: Maj 22, 2017, 09:55:30 pm »

Tak przy okazji czy orientujecie się czy zostało wydane coś takiego sławna Diuna, którą ma Jodorovsky? Wielka księga ze szkicami i storyboaradmi Moebiusa, Giegera i innymi cudami?

na filmie o Diunie Jodo mowi chyba, ze sa tylko dwa takie egzemplarze na swiecie. ale jakby ktos to wydal to bym sie nie obrazil.

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1767 dnia: Maj 22, 2017, 10:20:56 pm »
Chyba, że cudowny cud marketingu.

Rozwiniesz tę myśl?

Jestem ciekaw, bo uznaję od zawsze Incala jako jeden z najlepszych komiksów jaki powstał ever, i ciekaw jestem czy to myśl sztucznie wykreowana i zaimplementowana w mojej głowie przez marketing. :)

Offline pokia

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1768 dnia: Maj 22, 2017, 11:42:44 pm »
Chodzi mi o pewną mityczność tego tytułu. Sam komiks nie jest dzisiaj takim przełomem jak w czasie swojej premiery. Zanim przeczytałem Incala, miałem za sobą już wiele nowszych tytułów i nie było efektu WOW (podobnie miałem z Garażem H.).

A odpowiadając na twoje pytanie o marketing - komiks sprzedaje się dobrze, bo jest "legendarny" i każdy tą legendę chce poznać.

Oczywiście nic nie ujmuję Jodo i Moebiusowi - są w moim top, a jak już dzisiaj pisałem sam, kupię kolejnego Incala.

Dodam, że mamy jeszcze spore zaległości jeśli chodzi od Jodo: El Topo, Metabarona, Griffes d'ange, Showman Killer.
Czekam na kontynuację Białego Lamy, a nawet łyknę ponoć słabe Pema Ling i inne komiksy Bessa (seria o wampirach).


Wracając do Jodo - Saga d'Alondor - wydaje mi się, że najwyższa pora - Scream.
No i na koniec Gilles Hamesh - tutaj widzę Planetę Komiksu, bo to mocny komiks.

Offline Cringer

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1769 dnia: Maj 23, 2017, 12:28:11 am »
A odpowiadając na twoje pytanie o marketing - komiks sprzedaje się dobrze, bo jest "legendarny" i każdy tą legendę chce poznać.
tak to chyba jest z klasykami że i stary i nowy czytelnik chce je mieć u siebie w kolekcji. Jak wspominał Kołodziejczak na Pyrkonie, najlepiej sprzedającym się Batmanem i w Polsce i w USA był Zabójczy Żart. Ta sama zasada ma zapewne zastosowanie również przy Incalu. Zawsze będzie ktoś chętny aby kupić ten komiks.