trawa

Autor Wątek: Lazarus  (Przeczytany 31381 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rzem

Odp: Lazarus
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 30, 2015, 07:45:29 pm »
Czytam tylko polskie wydanie, ale i tak wiem, że Forever się zmieni, a powolność tego procesu to tylko plus dla opowieści. Ten sms (czy też to był email) musi ją nieco odwarunkować. Co do lubienia tej czy innych postaci, to już nie da się oceniać- kwestia indywidualnego odbioru i oczekiwań. Ja na przykład nie oczekuję polubienia bohatera, a w zasadzie jest mi to obojętne, ale rozumiem, jeśli dla kogoś jest to ważny element.

Offline kenji

Odp: Lazarus
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 31, 2016, 08:06:12 pm »
A ja nie podzielam zachwytu większości.
Fakt - komiks czytało się sprawnie. Ale to jedyna jego zaleta.
Rysunki nie do końca do mnie przemawiały - ale to wiadomo , kwestia gustu.
Dla mnie ten komiks jest nijaki... emocji jak na lekarstwo . A do tego ta ostatnia scena w 2 tomie , gdzie główna bohaterka jest atakowana przez nazwijmy to rebelianta...
Ależ to jest .... infantylne.
Chyba nie dotrwam do kolejnej części


A kilka dni wcześniej przeczytałem inną pracę tego scenarzysty  - Za królową i ojczyznę i byłem zachwycony.
Szkoda że tylko 3 tomy..

Offline donTomaszek

Odp: Lazarus
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 04, 2016, 12:28:10 pm »
Jestem po lekturze Lazarus vol.4 Poison.
W bardzo duzym skrocie oraz bez spoilerow -> wiecej, mocniej, szybciej. Conclave bylo super, ale 4 jest chyba od teraz moim ulubionym, naszpikowanym akcja az do ostatniego kadru, tomem tej serii. Natomiast sama seria - jedna z najlepszych amerykanskich serii jakie czytam.
Kto czyta w oryginale niech nie czeka, a kto czeka na wersje PL niech cierpi.
 :badgrin:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Lazarus
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 04, 2016, 12:33:54 pm »
Ja bym dodał jeszcze jedną rzecz - jestem fanem tego karykaturalnego przedstawienia reżimu Hocka.
perły przed wieprze

Offline spence

Odp: Lazarus
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 05, 2016, 03:53:46 am »
A kilka dni wcześniej przeczytałem inną pracę tego scenarzysty  - Za królową i ojczyznę i byłem zachwycony.
Szkoda że tylko 3 tomy..
Więcej jest tylko po angielsku, plus książki ale zdaje się, że i po polsku wyszły Odtajnione.
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline kenji

Odp: Lazarus
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 05, 2016, 08:05:50 am »
Tak wiem. Nawet spróbowałem czytać wersje elektroniczną po angielsku , ale niestety ... Jestem w tym trochę za słaby.


A odpowiedź od Taurusa jest trochę enigmatyczna:


" 9. Czy pojawia sie kolejne tomy Queen &Country??[/size] Nie wiemy. Cały czas mamy tę serię w pamięci ale co i rusz pojawiają się inne ciekawsze dla nas rzeczy."




i wydaje mi się że czas działa na niekorzyść tej serii. Czyli jak nie mają w planach kontynuować w tym roku, to raczej już w ogóle...

Offline kickic

Odp: Lazarus
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 05, 2016, 10:08:37 am »

Przeczytałem drugi tom i nie widzę żadnej zwyżki formy. Nie zrozumcie mnie źle, według mnie to jest dobry komiks, który warto przeczytać i mieć na półce, ale nie do końca zagrały w nim wszystkie składowe. Rucka próbuje wykreować realistyczny świat a co jakiś czas pojawiają się tu sceny niczym z filmów akcji z Seagalem, które kompletnie wybijały mnie z rytmu.
Spoiler: pokaż
Pięciu uzbrojonych po zęby bandytów atakuje rodzinę Barretów, Joe unieszkodliwia ich wszystkich (z małą pomocą) podczas gdy sam tylko obrywa w rękę. Seems legit. Szczytem absurdu jest scena zamykająca ten tom. Terrorysta zamiast od razu się wysadzić bezsensownie podchodzi do Forever żeby ta miała szansę mu wyrwać zapalnik po czym ostatecznie ginie od ciosu nożem w plecy od wycieńczonej Casey, która wcześniej dostała kilkanaście ciosów nożem w brzuch (sic!) w miejscu oddalonym o kilkaset metrów.

Spoiler: pokaż



Nie pierwszy raz, przeciwnicy chętnie podchodzą do Forever na wyciągnięcie ręki, żeby dać się zabić.
Od początku coś mi nie grało w tym komiksie, organizacja stosuje przeróżne techniki wyciągania informacji (siłowe, narkotyki, przekupstwo), ale w sytuacji krytycznej, która wymagała przesłuchania bo ich własny pracownik przyznaje się do udziału w spisku, dopiero po natychmiastowym rozstrzelaniu sprawdzają jakie ten człowiek miał powiązania, przeszukują mieszkanie itd. Nikt nie wpadł na pomysł, żeby przed egzekucją wypytać go o szczegóły i nikt nie miał zastrzeżeń do takiego postępowania w trakcie składania raportu przez Forever.

Offline Murazor

Odp: Lazarus
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 24, 2016, 01:32:16 pm »
Trzeci tom i tytułowe konklawe dużo ciekawsze niż wcześniejszy tom, zarysowuję się coraz wyraźniej główna fabuła. Trochę więcej intryg i polityki. Gdzieś wyczytałem trafne, moim zdaniem, porównanie Forever i innych łazarzy do wiedźminów. Walka na miecze, modyfikacje genetyczne czy brak lub osłabienie uczuć. Jako fan cyklu wiedźmińskiego łaskawszym okiem patrzę na serię. W tomie trzecim walki jest więcej, dzięki czemu jest bardziej dynamiczny. Jeżeli komuś podobały się pierwsze tomy to na Konklawe też się nie zawiedzie. Jeżeli się nie podobały, to no cóż.. nie zmieni zdania  :wink:

Offline Wolf85

Odp: Lazarus
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 30, 2016, 09:06:05 pm »
Jaram się bardziej niż jakimś tam WKKDC:
https://www.sklep.gildia.pl/komiksy/314101-lazarus-4-trucizna
:smile:
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

Offline pucek_miszcz

Odp: Lazarus
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 30, 2016, 09:50:05 pm »
Ja też, po 3. tomie po prostu nie mogę się doczekać kolejnego! No i Locke&Key, ale to chyba w tym samym czasie wyjdzie. Przełom września/października to ciężki okres dla portfela ale wspaniały dla nas :D
Ile by nie kupił komiksów, i tak znajdzie się jakiś do nadrobienia...

Offline kalbaro74

Odp: Lazarus
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 31, 2016, 03:33:35 pm »
A Ja już mam w łapkach 4 tom Lazarusa i zaraz biorę się za czytanie.

Offline death_bird

Odp: Lazarus
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 05, 2016, 08:05:08 pm »
Po pierwszym tomie muszę przyznać, iż fabularnie jest ubożuchno. W zasadzie odnoszę wrażenie, że ktoś tam obejrzał GoT i zwiastuny Dzikiego Gonu, po czym zrobił miks wrzucając "wiedźminów" w świat Martina w konwencji post apo.
Przede wszystkim żadnego wyjaśnienia czegokolwiek - dlaczego po "apokalipsie" rządzą jakieś tam rodziny, skąd to towarzystwo się wzięło (czy to jacyś dawni politycy/wojskowi/gangsterzy), dlaczego Meksykanie dysponują bronią, a Jankesi nie... Pierwszy tom to tak naprawdę fabularna pustynia.
Im dalej w las tym bardziej szczegółowo, czy po prostu ciągle jest "tu i teraz" a "kiedy, gdzie i dlaczego" nie ma żadnego znaczenia?
Nie da się ukryć, że na chwilę obecną z trzech ostatnio rozpoczętych serii (jeszcze "Fatale" i "Velvet") "Lazarus" na razie jest najsłabszy...
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline misiokles

Odp: Lazarus
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 05, 2016, 10:15:54 pm »
Kurcze, piszesz o Old Man Logan :)

Offline pioma10

Odp: Lazarus
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 06, 2016, 08:28:00 am »
Po pierwszym tomie muszę przyznać, iż fabularnie jest ubożuchno. W zasadzie odnoszę wrażenie, że ktoś tam obejrzał GoT i zwiastuny Dzikiego Gonu, po czym zrobił miks wrzucając "wiedźminów" w świat Martina w konwencji post apo.
Przede wszystkim żadnego wyjaśnienia czegokolwiek - dlaczego po "apokalipsie" rządzą jakieś tam rodziny, skąd to towarzystwo się wzięło (czy to jacyś dawni politycy/wojskowi/gangsterzy), dlaczego Meksykanie dysponują bronią, a Jankesi nie... Pierwszy tom to tak naprawdę fabularna pustynia.
Im dalej w las tym bardziej szczegółowo, czy po prostu ciągle jest "tu i teraz" a "kiedy, gdzie i dlaczego" nie ma żadnego znaczenia?
Nie da się ukryć, że na chwilę obecną z trzech ostatnio rozpoczętych serii (jeszcze "Fatale" i "Velvet") "Lazarus" na razie jest najsłabszy...


Bo niestety, ale w wydaniu zbiorczym brak jest dodatków, które są w wydaniu zeszytowym i wyjaśniają wiele z tego do czego miałeś uwagi.

mgnesium

  • Gość
Odp: Lazarus
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 06, 2016, 08:43:33 am »

Bo niestety, ale w wydaniu zbiorczym brak jest dodatków, które są w wydaniu zeszytowym i wyjaśniają wiele z tego do czego miałeś uwagi.

a w deluxie są? od dłuższczego czasu zastanawiam się nad zakupem. zdaje mi się że rucka w pierwszym zeszycie pisał, że materiały są na wyłączność dla tego formatu, ale takie postanowienia zawsze lądują w koszu z biegiem czasu.

 

anything