trawa

Autor Wątek: Lazarus  (Przeczytany 31336 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline spence

Odp: Lazarus
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 15, 2015, 06:12:37 pm »
Itachi, no ja właśnie akcję mam w mózgu pod szufladką - szczelaniny, pościgi, walka - a tych elementów w Lazarusie może i troche jest ale trochę D:
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline Itachi

Odp: Lazarus
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 15, 2015, 06:16:20 pm »
Zobaczymy jak się rozwinie sytuacja w kolejnym tomie, bo pierwszy był tylko przystawką przed porządnym mięsnym daniem - no taką mam nadzieję :wink:

ramirez82

  • Gość
Odp: Lazarus
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 15, 2015, 06:43:02 pm »
Jeśli masz na myśli, którąś z poniższych podpowiedzi to jak najbardziej:

a)
Spoiler: pokaż
zlecanie wyroku

b)
Spoiler: pokaż
zdrady

c)
Spoiler: pokaż
spisek

d)
Spoiler: pokaż
planowanie zabójstwa głowy rodziny

e) wszystkie podpowiedzi są poprawne

 :cool:

A no tak, racja, nie pomyślałem.  :roll:


Offline spence

Odp: Lazarus
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 15, 2015, 07:05:24 pm »
Hmm, no Rucka dla mnie (czytałem Whiteout, Q&C i Lazarusa podczytałem) ma bardzo taki specyficzny, mało wybuchowy styl opowiadania, dużo napięcia, dużo małymi scenami opowiada, dużo jakiegoś takiego ciśnienia dziwnego (zarówno jeśli chodzi o sam system pokazany w Lazarusie jak i np ciśnienia międzyludzkie - sceny z małą dziewczynką rozpoczynające zeszyty drugiego arcu przemocne). Bardzo ciekawa seria to jest.

Druga Zamieć wydaje mi się najbardziej akcjowa z tego co od niego czytałem D: ale może coś źle pamiętam...
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline donTomaszek

Odp: Lazarus
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 15, 2015, 08:46:30 pm »
Drugi tom jest troszke spokojniejszy niz jedynka. Nie znaczy to wcale, ze malo sie dzieje, bo tak nie jest. Dzieje sie sporo, ale sama opowiesc toczy sie, w wiekoszosci, z nieco innej perspektywy (
Spoiler: pokaż
waste!
). Trojka z kolei to wykop na calego - jak na razie moj ulubiony tom tej serii.
Ogolnie - Lazarus trzyma staly, wysoki poziom.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline spence

Odp: Lazarus
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 15, 2015, 09:42:09 pm »
scena z trzeciego jak
Spoiler: pokaż
pozwala bratu odpłynąć
przemocna jest. Kolory mega robią robotę, trochę mnie zaskakuje, że Lark tylko tuszuje postacie i wrzuca tło w niebieskich liniach i ma asystenta od inkowania tła ( tu można popatrzeć, jak ktoś chce w tryout inks plikach w linku), ale i tak to bardzo ładnie wygląda. Rucka też w formie.

edit: te sceny DonTomaszku z innej perspektywy w dwójce bardzo też mocne zwłaszcza na początku.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2015, 09:54:41 pm wysłana przez spence »
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline donTomaszek

Odp: Lazarus
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 15, 2015, 10:06:39 pm »
Mi w 3 najbardziej zapadly w pamiec sceny z miasta nalezacego do
Spoiler: pokaż
rodziny Hock. Zwlaszcza te banery mowiace aby "zawsze byc poslusznym" oraz aby "zawsze pamietac o lekarstwie" - brrrrr. Albo pojawienie sie lazarusa z rodziny Bittner. A sam pojedynek na koncu - miod, malina.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline spence

Odp: Lazarus
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 15, 2015, 10:20:08 pm »
Fakt, te sceny
Spoiler: pokaż
 u Hocków bardzo mocne, zapomniałem o nich  :doubt: . Btw te niezabijające pojedynki to się robi motyw powracający, co nie? :D
.
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline FloreK9

Odp: Lazarus
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 11, 2015, 11:46:00 am »
Dotarł do mnie pierwszy tom Lazarusa i wczoraj sobie przed snem strzeliłem lekturę. No i wsiąkłem... czekam z niecierpliwością na kolejny trejd od Taurusa. Zasady panujące w tym wykreowanym przez Ruckę świecie bardzo mi podeszły i dały podstawy do sporych oczekiwań co do dalszych losów bohaterki. Długo się przymierzałem do zakupu i cieszę się, że zdecydowałem się na krótko przed premierą drugiego tomu. Już wylądował w koszyku.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Lazarus
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 11, 2015, 11:50:23 am »
Mi w 3 najbardziej zapadly w pamiec sceny


Osobiście dla mnie faworytem w Conclave są sceny gdy wszyscy Lazari przebywają razem i okazuje się jakie relacje naprawdę między nimi panują + scena, w której
Spoiler: pokaż
"nowy" Lazari zostaje ustawiony do pionu
to jest 100% tego co uwielbiam u Rucki.
perły przed wieprze

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Lazarus
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 10, 2015, 04:18:54 pm »
drugi tom Lazarusa podobł mi się chyba jeszcze bardziej niż pierwszy i na razie w kategorii serii z Image na polsim rynku dzierży pierwszą pozycję. dowiadujemy się trochę o przeszłości głównej bohaterki oraz poznajemy kolejne mechanizmy działania władzy, która wydaje się być wszystkim w tym świecie. bardzo mocno można wyczuć klimat beznadzei i przytłoczenia.
bardzo podoba mi się koncept Rucki, aby przy okazji ukazania perypetii Forever i jej rodziny kreował równorzędnego bohatera, jakim jest świat ich otaczający. a ten wydaje mi się fascynujący. czekam z wypiekami na trójkę :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Lazarus
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 23, 2015, 12:27:04 pm »
O ile pierwszy tom "Lazarusa" nie do końca sprostał moim oczekiwaniom, to już drugi w pełni to nadrobił. Świetnie Rucka rozpisał akcję drugiego rozdziału serii na trzy, główne wątki: młodość Forever, Forever współcześnie rozpracowującą grupę terrorystyczną i wątek rodziny Barrettów - jeszcze bardziej odkrywając przed nami, kreowany przez siebie świat przyszłości i jego główną protagonistkę (polubiłem ją, zwłaszcza w chwilach gdy nie daje się ponieść emocjom).

Podobnie jak kolega wyżej, z niecierpliwością wyczekuję co przyniesie trzeci tom (zwłaszcza że nie powstrzymałem się i zajrzałem w spoilery w wypowiedziach z tej strony  :) )

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Lazarus
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 23, 2015, 12:59:01 pm »
Podobnie jak kolega wyżej, z niecierpliwością wyczekuję co przyniesie trzeci tom (zwłaszcza że nie powstrzymałem się i zajrzałem w spoilery w wypowiedziach z tej strony  :smile: )


Powtórzę się: będzie tylko lepiej (i te zmieniające się lokacje <3 ).
perły przed wieprze

ramirez82

  • Gość
Odp: Lazarus
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 23, 2015, 01:49:52 pm »
Powtórzę się: będzie tylko lepiej

Nie wątpię, zwłaszcza po tym, jak przekonałem się ile dwójka jest lepsza od jedynki.

Offline pioma10

Odp: Lazarus
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 23, 2015, 07:18:22 pm »

Powtórzę się: będzie tylko lepiej.

Dla mnie niestety trzecia część słabsza od drugiej...
Ale i tak bardzo dobra.