trawa

Autor Wątek: Orły Rzymu  (Przeczytany 24961 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Orły Rzymu
« dnia: Marzec 22, 2015, 11:14:51 pm »
Nie ma tematu "Orłów Rzymu", więc pozwolę go sobie założyć. Pewnie o komiksie pisaliście w temacie Taurus Media. Podoba się Wam?

Ja właśnie jestem w trakcie lektury, dwa tomy przeczytane. Kolejna bardzo dobra seria frankofońska w ofercie Taurusa. Obawiałem się trochę scenariuszy Mariniego, jak się okazało, zupełnie niepotrzebnie. Może nieraz miałem wrażenie, jakby autor za dużo chciał opowiedzieć w jednym albumie, przez co fabule brakowało płynności, no ale "Orły Rzymu" to nie rozrywkowo-przygodowy "Skorpion" - pościgi, brawurowe pojedynki i akcja nie są tu najważniejsze. Rysunkowo to Marini na swoim najlepszym poziomie, rządzi zwłaszcza w kadrach z Rzymem nocą, orgiami, oraz scenami z pola bitwy z początku pierwszego albumu. Ale drażnią mnie twarze dwójki głównych bohaterów - ludzie narzekają na brzydkie twarze u Hermanna, a ja na przekór temu, ponarzekam na modelowe twarzyczki Markusa i Ermanamera, w filmowej adaptacji "Orłów Rzymu" mógłby zagrać ich duet w stylu Tom Cruise-Brad Pitt z czasów "Wywiadu z Wampirem".

Ciekawe jak jest dalej, na BD oceny tomów 3 i 4 wyraźnie wyższe od ocen pierwszych dwóch tomów, w dodatku finał drugiego tomu zdaje się prowadzić do ciekawych wydarzeń. Nie pozostaje mi nic innego jak wziąć się za dalszą lekturę...

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Orły Rzymu
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 22, 2015, 11:53:22 pm »
seria jest progresywna, mnie się póki co najbardziej podobał 4 tom

Offline Nawimar

Odp: Orły Rzymu
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 23, 2015, 07:36:31 am »
Rzeczywiście Marini jako scenarzysta całkiem mile zaskakuje. A rysunki jak zwykle w jego wykonaniu prezentują się perfekcyjnie. Ponadto ciekawy moment dziejowy (kres ekspansji Rzymu na północnym zachodzie; nie dojechali do Polski :sad: ). Poza kolejnymi tomami "Orłów..." wypatruję jednak również następnej "rzymskiej" serii zapowiedzianej przez Taurusa czyli "Juliana Apostaty". Epoka jeszcze ciekawsza!

ramirez82

  • Gość
Odp: Orły Rzymu
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 23, 2015, 08:51:59 am »
Poza kolejnymi tomami "Orłów..." wypatruję jednak również następnej "rzymskiej" serii zapowiedzianej przez Taurusa czyli "Juliana Apostaty". Epoka jeszcze ciekawsza!

Taurus to zapowiedział?

http://www.bedetheque.com/serie-36242-BD-Apostat.html

Graficznie jak dla mnie średnio wygląda...


Offline Nawimar

Odp: Orły Rzymu
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 23, 2015, 08:58:35 am »
Ramirez82: "Taurus to zapowiedział?"
 
Tak, choć polska wersja chyba się opóźnia. Zdaje się, że były jakieś problemy z przekładem, bądź też wydawca stara się nie przesycać swojej frankofońskiej oferty.
 
"Graficznie jak dla mnie średnio wygląda..."
 
Marini to to rzeczywiście nie jest. Ale na szczęście jest znacznie lepiej niż np. w takiej "Tajemnicy Trójkąta".

ramirez82

  • Gość
Odp: Orły Rzymu
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 24, 2015, 12:19:50 pm »
Fajnie Marini rozwija historię "Orłów Rzymu", rzeczywiście im dalej, tym lepiej. W III i IV tomie, których akcja dzieje się w mrocznej Germanii, robi się coraz ciekawiej. Oby "Orły Rzymu" nie zmieniły się w niekończącego się, wielotomowego tasiemca, a Marini doprowadził wszystkie te wydarzenia do jakiegoś mocnego finału. Bo póki co, jego autorską serię stawiam wyżej od "Mureny", czy "Skorpiona".

Offline badday

Odp: Orły Rzymu
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 24, 2015, 01:13:33 pm »
Fajnie Marini rozwija historię "Orłów Rzymu", rzeczywiście im dalej, tym lepiej. W III i IV tomie, których akcja dzieje się w mrocznej Germanii, robi się coraz ciekawiej. Oby "Orły Rzymu" nie zmieniły się w niekończącego się, wielotomowego tasiemca, a Marini doprowadził wszystkie te wydarzenia do jakiegoś mocnego finału. Bo póki co, jego autorską serię stawiam wyżej od "Mureny", czy "Skorpiona".

A ja miałem zamiar własnie kupić od razu 4 tomy, myśląc że 4 jest ostatnim. To będzie mieć kontynuacje?

ramirez82

  • Gość
Odp: Orły Rzymu
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 24, 2015, 01:22:47 pm »
To będzie mieć kontynuacje?

Tak, seria wciąż nie jest zakończona. Ale kup te 4 i przeczytaj, warto.

Offline TePe

Odp: Orły Rzymu
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 24, 2015, 02:48:21 pm »
Na tę chwilę to najlepszy Frankofon od Taurusa.

Offline mr.castor

Odp: Orły Rzymu
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 24, 2015, 07:40:34 pm »
Dokładnie, tak jak pisał TePe, od siebie dodam że Urban też jest warty uwagi, ale Orły na tą chwilę chyba nie do pobicia

Offline kalbaro74

Odp: Orły Rzymu
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 24, 2015, 08:19:28 pm »
Po przeczytaniu wpisów na temat Orłów,chyba się skuszę na ten komiks.

Offline Holsten

Odp: Orły Rzymu
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 24, 2015, 09:08:22 pm »
Na tę chwilę to najlepszy Frankofon od Taurusa.

Dobry komiks, ale Skorpiona stawiałbym wyżej.

Offline kalbaro74

Odp: Orły Rzymu
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 25, 2015, 02:34:28 pm »
Po przeczytaniu wpisów na temat Orłów,chyba się skuszę na ten komiks.
Dzisiaj kupiłem 4 tomy Orłów i biorę się za czytanie.

ramirez82

  • Gość
Odp: Orły Rzymu
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 25, 2015, 06:35:03 pm »
Dzisiaj kupiłem 4 tomy Orłów i biorę się za czytanie.

I dobrze. Daj znać jak się spodobały jak już przeczytasz.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Orły Rzymu
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 25, 2015, 09:52:15 pm »
bardzo zaciekawiła mnie deklaracja Mariniego, że jeden cały album "Orłów Rzymu" chciałby poświęcić na spektakularną bitwę -- bo w filmie na to by trzeba było dużego budżetu, a on może wszystko; no to czekam