Autor Wątek: Ustawa o jednolitej cenie książki  (Przeczytany 195418 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline blackwaterpark

Odp: Ustawa o jednolitej cenie książki
« Odpowiedź #345 dnia: Sierpień 02, 2015, 10:09:29 pm »
Chyba że będzie miał tę rekę zajętą wykonywaniem innych czynności.

Tak mi do głowy przyszło: ciekawe, czy prezydent-elekt czyta komiksy?  :smile:

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Ustawa o jednolitej cenie książki
« Odpowiedź #346 dnia: Sierpień 02, 2015, 10:54:39 pm »
Czy czyta komiksy ?
Jasne że tak.
W szczególności z gatunku science fiction, oraz politycal fiction.
No i pewnie "Likwidatora" teź.
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline Death

Odp: Ustawa o jednolitej cenie książki
« Odpowiedź #347 dnia: Sierpień 02, 2015, 10:59:01 pm »
Tak mi do głowy przyszło: ciekawe, czy prezydent-elekt czyta komiksy?  :smile:
Usagiego. Dowiedział się jak załatwić szoguna. :)

Offline adro

Odp: Ustawa o jednolitej cenie książki
« Odpowiedź #348 dnia: Sierpień 02, 2015, 11:35:30 pm »
Likwidator to juz niedlugo zlikwiduje Dude  :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Ustawa o jednolitej cenie książki
« Odpowiedź #349 dnia: Sierpień 03, 2015, 05:56:40 pm »
Może lepiej nadać  [...]  jakiś tajny,  zaszyfrowany , pseudonim a nie po nazwisku czy funkcji państwowej
bo nam  moderator pokasuje fajne wpisy?
np. Duduś - jak ten bohater z serialu " Podróż za jeden uśmiech" z 1971 r.


« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2015, 06:00:00 pm wysłana przez greg0 »
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline peta18

Buk, Hodor i Dziczyzna

mgnesium

  • Gość
Odp: Ustawa o jednolitej cenie książki
« Odpowiedź #351 dnia: Sierpień 04, 2015, 01:29:55 pm »
http://finanse.wp.pl/kat,1033781,title,Ceny-ksiazek-beda-nizsze-Bedzie-nowe-prawo,wid,17749516,wiadomosc.html?ticaid=11557d

"- Myślę,  że wszyscy ulegliśmy radości myśliwego, który poluje na osłabione,  przecenione okazy. Bardzo się boimy, że ustawa zajrzy nam zbyt głęboko do kieszeni i że trochę je wydrenuje. Trzeba podkreślać, że ustawa jest  lekarstwem, które uzdrowi rynek i spowoduje, że książki będą kiedyś  tańsze. Pewnie nie od razu, ale one będą tańsze - mówi (Grzegorz Kasdepke)."

super retoryka. w "artykule" ani słowa o tym jak ustawa "uleczy" sytuację na rynku księgarskim (bo obniżenie cen okładkowych z jednoczesnym nakazem sprzedaży po cenie nadrukowanej w najlepszym wypadku dałoby czytelnikom sytuację taką jaka panuje obecnie - że ostatecznie czytelnik zapłaci więcej wszyscy wiemy) . bardzo podoba mi się fragment o "ukróceniu wojen cenowych" (czyli konkurencji - podstawie funkcjonowania każdej zdrowej gospodarki). jest również narzekanie na to że honoraria autorskie bywają uzależnione od negocjacji z hurtowniami i dużymi sieciami handlowymi, ale sprzeczności w tym że ustawa jest popierana przez te same duże placówki (oraz faktem iż to właśnie one w znacznej mierze przyczyniły się do "chorych zawyżonych cen) jakoś pan kasdepke nie widzi.
ze względu na poparcie (sporej grupy) polskich autorów dla tej ustawy (między innymi "Sylwia Chutnik, Małgorzata  Gutowska-Adamczyk, Ignacy Karpowicz, Zygmunt Miłoszewski, Magdalena  Parys, Vincent V. Severski, Olga Tokarczuk") mam szczerą nadzieję że po jej wprowadzeniu ich honoraria i sumaryczny dochód od każdego sprzedanego egzemplarza ich książek znacznie spadną.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2015, 01:46:08 pm wysłana przez mgnesium »

JanT

  • Gość
Odp: Ustawa o jednolitej cenie książki
« Odpowiedź #352 dnia: Sierpień 04, 2015, 04:03:40 pm »
Głosować by potem nie narzekać http://kj.org.pl/TanieCzytanie/

ps. trzeba z maila potwierdzić.
 

Offline absolutnie

Odp: Ustawa o jednolitej cenie książki
« Odpowiedź #353 dnia: Sierpień 04, 2015, 04:29:32 pm »
Głosować by potem nie narzekać http://kj.org.pl/TanieCzytanie/

ps. trzeba z maila potwierdzić.


Zrobione.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline 8azyliszek

Odp: Ustawa o jednolitej cenie książki
« Odpowiedź #354 dnia: Sierpień 04, 2015, 04:52:37 pm »
Podstawowa sprawa - projekt tej ustawy jest niekonstytucyjny jak stąd do Honolulu. Mamy zagwarantowaną swobodę prowadzenia działalności gospodarczej a ograniczenie konkurencji godziło by w nią mocno. Ale jak już pisaliśmy - w tej kadencji to już nie przejdzie, za mało czasu zostało i projekt nie jest umiejscowiony w porządku obrad.

Jak już pisałem - wąskiej grupie księgarzy i wydawców poprzewracało się w głowach. Nie podoba im się konkurencja ani wolny rynek. Chcieliby sami ustalać cenę swoich produktów i prawnie nakazać ludziom, by nie mogli kupować z innych źródeł (np. internet czy kosze w hipermarketach). Takie żądanie jest chore.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Ustawa o jednolitej cenie książki
« Odpowiedź #355 dnia: Sierpień 04, 2015, 04:54:46 pm »
"Jesteś podwójnym sobą."

JanT

  • Gość
Odp: Ustawa o jednolitej cenie książki
« Odpowiedź #356 dnia: Sierpień 04, 2015, 05:01:35 pm »
Podstawowa sprawa - projekt tej ustawy jest niekonstytucyjny jak stąd do Honolulu. Mamy zagwarantowaną swobodę prowadzenia działalności gospodarczej a ograniczenie konkurencji godziło by w nią mocno. Ale jak już pisaliśmy - w tej kadencji to już nie przejdzie, za mało czasu zostało i projekt nie jest umiejscowiony w porządku obrad.

Jak już pisałem - wąskiej grupie księgarzy i wydawców poprzewracało się w głowach. Nie podoba im się konkurencja ani wolny rynek. Chcieliby sami ustalać cenę swoich produktów i prawnie nakazać ludziom, by nie mogli kupować z innych źródeł (np. internet czy kosze w hipermarketach). Takie żądanie jest chore.

Jutro ma być pierwsze czytanie. A głównie za tą ustawą stoi Empik.

Offline pokia

Odp: Ustawa o jednolitej cenie książki
« Odpowiedź #357 dnia: Sierpień 04, 2015, 05:03:18 pm »
Podpisałem się. Wiem, że niewiele to zmieni, w kraju, w który milion podpisów nic nie znaczy. Mimo to uważam, że należy próbować.

Offline pokia

Odp: Ustawa o jednolitej cenie książki
« Odpowiedź #358 dnia: Sierpień 04, 2015, 05:07:51 pm »
Jutro ma być pierwsze czytanie. A głównie za tą ustawą stoi Empik.

Czyli firma, która wyciska największe rabaty i płaci z największym opóźnieniem. Taką polityką wykończyła już mniejsze wydawnictwa. No i jak wszyscy wiemy, ustawa reguluje tylko cenę końcową, bo przecież, hurtownie i empiki dalej będą kupować z rabatem...

ramirez82

  • Gość
Odp: Ustawa o jednolitej cenie książki
« Odpowiedź #359 dnia: Sierpień 04, 2015, 05:17:55 pm »
Od początku wiadome było, że ustawa skrojona jest pod empik, żadne argumentowanie o uleczaniu rynku książki, ani miliony podpisów tego nie zmienią - zbyt duże pieniądze wchodzą w grę, zbyt duże łapówki, tak to widzę. Mimo wszystko podpisałem.

 

anything