trawa

Autor Wątek: Ustawa o jednolitej cenie książki  (Przeczytany 193956 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cringer

Odp: Ustawa o jednolitej cenie książki
« Odpowiedź #945 dnia: Wrzesień 15, 2017, 09:20:47 am »
Ale za rządów PO dałby łapówkę Nowakowi, ten by się podziałkował z Tuskiem i ustawa o jednolitej cenie książki byłaby przeprocedowana w ekspresowym tempie  :lol:
a jednak nie była, mimo że projekt ustawy narodził się właśnie za czasów PO :roll:

Offline Czytelnik

Odp: Ustawa o jednolitej cenie książki
« Odpowiedź #946 dnia: Wrzesień 15, 2017, 09:54:37 am »
W ostatnim akapicie tego artykułu jest takie zdanie, cytuję:

Projekt ustawy o jednolitej cenie książki, przygotowany przez Polską Izbę Książki zakłada, że cena książki przez rok od daty wprowadzenia jej na rynek będzie mogła być obniżona maksymalnie o 5 proc. (...)

Nie czuję się na siłach by analizować nasz rynek komiksowy i tym bardziej wypowiadać się ile każdy z nas jest skłonny zapłacić. Niemniej przyszło mi do głowy że gdyby taki projekt ustawy miałby zostać przyjęty (o maksymalnym rabacie w wysokości 5% w pierwszym roku) to coś mi się wydaje że większość uczestników naszego komiksowa tegoroczne premiery na tragach w Łodzi to kupowałaby po targach w przyszłym roku  :smile:
Oj... coś mi się wydaje że niezależnie które lobby wygra, księgarzy czy drukarzy/wydawnictw, to na samym końcu my czytelnicy/klienci obudzimy się zamiast z książką w ręku to z ręką w nocniku  :sad: