Autor Wątek: Ustawa o jednolitej cenie książki  (Przeczytany 195733 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Ustawa o jednolitej cenie książki
« dnia: Marzec 19, 2015, 08:49:52 pm »

ramirez82

  • Gość
Odp: Odp: Różne gadki zewsząd
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 19, 2015, 08:52:50 pm »

Offline adro

Odp: Odp: Różne gadki zewsząd
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 19, 2015, 10:19:34 pm »
czysta korupcja i niech teraz ktos mi powie, ze polityka nie dotyczy spraw zwyklego czlowieka. Tak dotyczy i DLATEGO TRZEBA CHODZIC NA WYBORY!!!!, a nie siedziec w domu i de facto glosowac na ten szit, ktory mamy w tym panstwie.
Patrzec jak powstana brygady, ktore beda scigac ludzi za sprzedaz towaru ponizej "obowiazujacej" ceny PARANOJA SOCJALISTYCZNA  :evil: :???:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline pokia

Odp: Odp: Różne gadki zewsząd
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 19, 2015, 10:20:45 pm »
Rządowcy do rozmów zapraszają akurat tych, którzy i tak sprzedają po cenach okładkowych i mają rozbudowaną sieć dystrybucji.

Z tego co pamiętam, to ta ustawa ma pomóc tym malutkim księgarniom które nie mogą konkurować ze złymi dyskontami internetowymi, które są bardzo złe i niszczą rynek sprzedając książki po bardzo niskich cenach.
Brawo! Gratulacje! Najlepszym sposobem na podniesienie czytelnictwa w Polsce jest podniesienie cen! Hura!

No, chyba że ktoś z Was wierzy w to, że ceny magicznie spadną w dół.

Jak chcieli wprowadzić ACTA, to nie chciało mi się dupy uszyć, bo było zimno i miał kto protestować za mnie. Ale w tym przypadku ruszę zad i wyjdę na ulicę.
Zawsze można też zebrać ze 3-4 miliony podpisów obywateli...

Wybaczcie, zazwyczaj unikam takich wycieczek, ale jestem pewien, że ta ustawa będzie tragiczna w skutkach i jestem wku@#$ny. Na forum pisze się o obawach związanych z przesytem i nowymi wydawnictwami. Jeśli komiksy będziemy musieli kupować o 30% drożej niż obecnie, to zapaść gwarantowana i zguba małych graczy. Zobaczcie ile będą kosztować nowe komiksy: Prosto z piekła - 140 zł, Mroczne zwycięstwo - 149 zł, Rork - 159,90 zł.

Offline mica

Odp: Odp: Różne gadki zewsząd
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 19, 2015, 10:23:54 pm »

to plus lobbing empiku na rzecz ustawy - odniesie on największe korzyści z jej wprowadzenia. ciekawe że na to spotkanie ("debatę") w senacie nie zaproszono p. stadnickiego albo ludzi odpowiedzialnych za bonito.

nienawidzę komunizmu i gospodarki sterowanej - debile elekcyjni mają w d.pie jakąkolwiek logikę i krzywą laffera.


lobbing empiku - komunizm


post roku.

Offline adro

Odp: Odp: Różne gadki zewsząd
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 19, 2015, 10:29:25 pm »
Oczywiscie, ze takie rzeczy zalatwia rynek. Jak ta ustawa wejdzie to taka literacka ma gwarantowany nalot brygady socjalistycznej. :???:
Jeszcze to bydlo polityczne, ktore jest maxymalnie skorumpowane pracuje nad tymi ustawami-bublami gdzies w ukryciu jak szczury  :sad:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline isteklistek

Odp: Odp: Różne gadki zewsząd
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 19, 2015, 10:29:45 pm »
Ok, więc już oficjalnie coś się dzieje. Teraz jest piłeczka po stronie wydawców. Zobaczymy, co z tego wyjdzie, czy schowają głowę w piasek i zaszyją się na różnego rodzaju forach, czy może będą chcieli zyskać siłę przebicia, bo przecież mamy wolne media, TV, radio i prase.

mgnesium

  • Gość
Odp: Odp: Różne gadki zewsząd
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 19, 2015, 10:37:32 pm »


lobbing empiku - komunizm



post roku.

wspaniale, specjalnie oddzieliłem te dwa zdania całym pustym wierszem żeby nikt nie miał wątpliwości że nie są bezpośrednio powiązane, ale oczywiście znalazł się zdolny.
pierwsza część odnosiła się bezpośrednio do postu przeze mnie cytowanego, druga do ogólnej tendencji legitymizowania i kontrolowania wszystkiego ustawami ("paragrafami"), znajdującej odzwierciedlenie w dyskutowanej sytuacji gdziej rządzący dyktują prywatnym przedsiębiorcom po jakiej cenie mogą sprzedać książkę. tendencję tę skojarzyłem z minionym ustrojem, w którym również próbowano kontrolować gospodarkę.

wystarczająco jasno dla Ciebie?
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2015, 10:54:42 pm wysłana przez mgnesium »

Offline mica

Odp: Odp: Różne gadki zewsząd
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 19, 2015, 10:54:01 pm »
wspaniale, specjalnie oddzieliłem te dwa zdania całym pustym wierszem żeby nikt nie miał wątpliwości że nie są bezpośrednio powiązane, ale oczywiście znalazł się zdolny.
pierwsza część odnosiła się bezpośrednio do postu przeze mnie cytowanego, druga do ogólnej tendencji legitymizowania i kontrolowania wszystkiego ustawami ("paragrafami"), adekwatnej do dyskutowanej sytuacji w której rządzący dyktują prywatnym przedsiębiorcom po jakiej cenie mogą sprzedać książkę. tendencję tą skojarzyłem z minionym ustrojem, w którym również próbowano kontrolować gospodarkę.

wystarczająco jasno dla Ciebie?


tak, teraz to bardzo proste. przedsiębiorcy (lobbing empiku) dyktują rządowi co ma robić, ten potem dyktuje przedsiębiorcom, co mają robić. jasniej być może.


komunizm w najczystszej postaci :D

Offline amsterdream

Odp: Odp: Różne gadki zewsząd
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 19, 2015, 11:07:51 pm »
Kolejny artykuł na ten temat:
http://annaaugustyniak.natemat.pl/137099,plusy-i-minusy-ustawy-o-jednolitej-cenie-ksiazki
Komisja senacka przegłosowała ustawę jednogłośnie.

Jeżeli ustawa zostanie przegłosowana w sejmie to będzie to początek końca polskiego rynku komiksowego. Osobiście cenę okładkową jestem gotów zapłacić za 5 może 10% komiksów, które kupuje.
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2015, 11:32:20 pm wysłana przez amsterdream »

Offline Death

Odp: Odp: Różne gadki zewsząd
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 19, 2015, 11:24:18 pm »
Nie musisz się starać jako sprzedawca, kombinować promocji, zachęcać klientów. Masz z góry ustaloną cenę. Koleś w księgarni za rogiem ma taką samą. Zero wolnego rynku, stagnacja, upadek. Komunizm w najczystszej postaci.
Nie ma w języku ludzi, entów, elfów, ani krasnoludów takiego przekleństwa, którym mógłbym określić szoguna, senat i całą ferajnę niedo***ów zwaną polskim rządem.
Czego się nie tkną, to robią źle. Tak bardzo ich nienawidzę. Tak bardzo.

Offline blackwaterpark

Odp: Odp: Różne gadki zewsząd
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 19, 2015, 11:31:11 pm »
Politycy dobrze kombinują: zaobserwowano nieznaczny wzrost czytelnictwa, więc trzeba ''coś z tym zrobić''.  :doubt:

Jak ceny książek poszybują w górę, a jednocześnie obniży się np. ceny alkoholu, to sytuacja w kraju wkrótce się ''unormuje'' - ogłupiałym/niedouczonym społeczeństwem łatwiej jest zarządzać...

Offline adro

Odp: Odp: Różne gadki zewsząd
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 20, 2015, 12:23:12 am »
no dokladnie, jak sie patrzy na takich dziennikarzy z familiady i slyszy sie ich odpowiedzi na proste pytanie :najwieksze panstwa swiata, to czlowiekowi wszystko opada, doslownie :sad: . To sa ludzie po studiach....
Jeszcze pare takich ustaw i moze jeszcze obowiazkowa likwidacja bibliotek(nie mozna czytac ksiazek za darmo, to jest skandal)i bedziemy mieli spoleczenstwo, w ktorym nazwisko Mickiewicz ludzie beda kojarzyc z jakims sportowcem albo telewizyjnym celebryta. Oczywiscie w mediach nikt nie zajaknie sie o calej sprawie, bo takie mamy lze-media, ktore karmia ludzi bzdurami od rana do nocy. Czlowiek oglada "wiadomosci", a tak jakby nic nie ogladal, jeden wielki belkot...
Kluczem do zmiany jest opanowanie mediow, chociaz na te pare tygodni.  :biggrin: Inaczej caly czas bedziemy mieli, to co mamy  :sad:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Odp: Różne gadki zewsząd
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 20, 2015, 07:06:41 am »
Politycy dobrze kombinują: zaobserwowano nieznaczny wzrost czytelnictwa, więc trzeba ''coś z tym zrobić''.  :doubt:

Jak ceny książek poszybują w górę, a jednocześnie obniży się np. ceny alkoholu, to sytuacja w kraju wkrótce się ''unormuje'' - ogłupiałym/niedouczonym społeczeństwem łatwiej jest zarządzać...

rozumiem, że to taki przykład-przykład (żeby napisać cokolwiek). Nie po to państwo podniosło akcyzę na alkohol o 15% na początku 2014 roku, żeby teraz ją obniżać.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Sokratesik

Odp: Odp: Różne gadki zewsząd
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 20, 2015, 07:55:11 am »
długo nie mogłem sobie wyrobić zdania na temat tego projektu. Może tą wojnę na upusty zastąpią niższe ceny nowości "urzędowe" - myślałem. Ale - nie - to mrzonka. Wcześniej nie było takich upustów i wydawałem o wiele więcej za to samo. Wiadomo o co chodzi - o słabnącą sprzedaż jednej firmy. Ciekawe kto ma w niej udziały? I czy jest członkiem PIKU...? Panowie politycy powinni przypomnieć sobie o co walczyli (jak to wielokrotnie większość z nich podkreśla) - o wolny rynek - walczyli z "cenami urzędowymi". Pozostaje czekać na prace sejmowe, trzymać rękę na pulsie i pobawić się w "górników", "rolników" czy innych protestujących. Tylko czy jest nas na tyle dużo, żeby cokolwiek odmienić. Pewnie mało kto się tym interesuje.
W ostateczności mogę na tym zaoszczędzić, nieprzeczytanych zapasów mam na kilka lat, a na pewno nie dam już takiej kasy wiedząc, że bogaci się na tym złodziej, który jawnie, przy pomocy państwa chce mnie okraść.
Właśnie zdałem sobie sprawę w jakim już dziś absurdalnym świecie żyjemy, a jak widać, czeka nas tylko coś gorszego. Sytuacja kojarzy mi się z filmem Fahrenheit 451 (na podstawie książki zresztą). Państwo paliło tam książki (były zakazane) a ludzie żyli wg. tego co usłyszeli w TV. Przecież taka ustawa spowoduje, że np. ja już nie kupię książki, bo będzie za droga. Zabraniają mi czytać? A wiecie gdzie tkwi absurd? Ja nie czytałem tej książki, tylko obejrzałem film w TV...
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2015, 08:06:23 am wysłana przez Sokratesik »

 

anything