trawa

Autor Wątek: wady fabryczne komiksów  (Przeczytany 54809 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #180 dnia: Lipiec 29, 2018, 04:49:25 pm »
Mi dzisiaj ktoś pokazywał coś identycznego w Spiderversum.

Offline -gościu-

Odp: wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #181 dnia: Lipiec 29, 2018, 04:53:47 pm »
I pytanie, zapodziałem gdzieś paragon, nie pamiętam gdzie kupiłem :neutral: , więc muszę reklamować u wydawcy.


A kupowałeś wysyłkowo?

Offline Murazor

Odp: wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #182 dnia: Lipiec 29, 2018, 05:58:52 pm »
Tak, i chyba to był aros, a tam nie ma kont i historii zamówień. Napisałem do nich maila z pytaniem, czy mogą sprawdzić zamówienia z danego adresu mail i mniej więcej daty (koniec kwietnia) i zareklamować. Jednak gdyby się nie udało to będę uderzał do Egmontu.

No i pierwszy raz trafiły mi się tak duże przesunięcia. Mam w DD jakieś, ale są drobne, a tutaj nie da się czytać tego na żywo, bo się w oczach je**e :) Jak zobaczyłem okładkę to myślę, hmm to ten zeszyt o majakach Abby i ładnie Moore wykombinował, żeby okładka taka schizofreniczna, a 2 strony dalej: eeee jednak nie wykombinował :p

JanT

  • Gość
Odp: wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #183 dnia: Lipiec 29, 2018, 06:10:55 pm »
To są inne przesunięcia niż te w Daredevilu bo wraz z napisami.

Offline mappy

Odp: wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #184 dnia: Lipiec 29, 2018, 06:13:43 pm »
Tak, i chyba to był aros
Jakby nie odpowiedzieli to uderzaj do Bonito z adnotacją, że kupowane w Arosie.Na mailu nie masz potwierdzenia?

Offline -gościu-

Odp: wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #185 dnia: Lipiec 29, 2018, 06:28:13 pm »
No to pewnie znajdą zamówienie. A jak znajdą, to reklamacja pójdzie gładko, nawet kuriera przyślą po reklamowany egzemplarz. Jak ja reklamowałem u nich, to akurat jeszcze miałem potwierdzenie zamówienia w skrzynce, więc nie było problemu z szukaniem.

Offline Murazor

Odp: wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #186 dnia: Lipiec 29, 2018, 06:42:21 pm »
Na mailu nie masz potwierdzenia?
"Wiadomości z kosza usuwaj po 30 dniach" - o takie mam ustawienie na skrzynce i nie potrzebowałem nic z kosza (jeżeli już tam trafiło) od nastu lat :)

No to pewnie znajdą zamówienie.
Liczę na to, bo też nigdy problemów nie miałem z nimi, zawsze kurier po odbiór i w drugiej ręce paczka z nowym komiksem.

Offline stupidbadugly

Odp: wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #187 dnia: Lipiec 30, 2018, 10:16:04 pm »
Wonder Woman 2 - deluxe egmontu
Sprawdźcie swoje egzemplarze, mój spartolony.Rozdział "Łupy należą do zwycięzcy" po 4 stronach "cofa się" do poprzedniego rozdziału i dubluje jego kilkanaście stron, ponownie zaczyna rozdział "Łupy należą do zwycięzcy" jego pierwsze 4 strony i przeskakuje na ostatnie 4 strony tego rozdziału
https://www.dropbox.com/s/g6htw8ul1radxfo/IMG_20180707_193859.jpg?dl=0
Jak reklamujecie takie buble? Księgarnia (zakupiłem w Bonito) czy prosto do Egmontu?

PS: Dlaczego Egmont nie numeruje stron? Żeby podać w reklamacji które strony się powtarzają trzeba to liczyć na piechotę....
Dziękuję za tego posta! Sprawdziłem i mam to samo  :sad: Poszła reklamacja do Mestro, mam nadzieję, że sprawnie to załatwią.

Offline nori

Odp: wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #188 dnia: Lipiec 31, 2018, 06:31:21 am »
Miałem ten tytuł zamówić w bonito, w takim razie lepiej się wstrzymać? Zakładam, że przy zgłoszeniu reklamacji, sprawdzą pozostałe egzemplarze?
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline Murazor

Odp: wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #189 dnia: Lipiec 31, 2018, 08:18:55 am »
Jeżeli piszesz o WW to pewnie przyjdzie zafoliowany, wiec nikt go raczej nie sprawdzi. Po zakupie rozpakujesz i najwyżej zareklamujesz. Ja mam bez błędu, więc to nie cała partia, czy coś.

Offline misiokles

Odp: wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #190 dnia: Listopad 27, 2018, 04:20:59 pm »
[/size]"Nie ma to wpływu na czytanie, mi to nie przeszkadza" - A no właśnie, to jest sedno problemu. TO NIE MA ZNACZENIA CZY TO WSZYSTKIM PRZESZKADZA CZY NIE. Istotne jest, że jest to BŁĄD DRUKARSKI!Mi może nie podobać się jakość papieru a innym rozmyte kolory. W obu przypadkach to błąd i na każdy taki błąd trzeba zwracać uwagę.



Sprawa nie jest taka oczywista, pewnie zorientowani bardziej w technikach drukarskich powiedzą lepiej - ale dla przykładu znalazłem takie oto wymagania drukarni:
http://www.witograf.pl/32,przygotowanie-pliku-do-druku.html
Co prawda dotyczy ona druku offsetowego, ale pewnie podobne wymagania są dla druku kredowego. Czyli jeśli Scream dostał materiały tudzież dostarczył materiały w postaci RGB, do - jak można wyczytać - drukarnia nie odpowiada na poprawność konwersji czerni do SMYK. Technicznie nie jest to błąd drukarski, gdyż konwersja - jak każda konwersja z materiału źródłowego - nigdy nie jest idealna. I jeśli efekt finalny mieści się w dostarczonej specyfikacji (tu już można dociekać, czy owa specyfikacja została dostarczona przez licencjodawcę czy przez Scream), podstaw do reklamacji nie ma. Tak samo jak na kostce masła jest specyfikacja typu waga kostki: 200 g -/+ 5% to jeśli po zważeniu dostaniemy 195 gram to również nie możemy takiej kostki reklamować gdyż wynika to (ze zrozumiałych powodów przynajmniej dla każdego inżyniera) ze sprawności linii produkcyjnej.

Offline Gazza

Odp: wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #191 dnia: Grudzień 03, 2018, 02:55:18 pm »
Moja WW#2 bez błędu, natomiast za ciosem rozfoliowałem ostatnio zakupione tytuły i okazało się, że drugi tom Bagniaka mam wklejony "do góry nogami". Dziś poszła reklamacja do MESTRO.

Offline PawelC

Odp: wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #192 dnia: Grudzień 03, 2018, 05:57:40 pm »
Mam dokładnie to samo z Hellboy 5 :).
Cały blok wklejony na odwrót.