Autor Wątek: wady fabryczne komiksów  (Przeczytany 54801 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #150 dnia: Kwiecień 14, 2018, 10:15:57 am »
Ja narzekałem na brak szycia. Dziwi mnie, że tak mało osób na to marudzi. A co do gramatury papieru to dla mnie nie ma specjalnego znaczenia.
Zgadzam się co do braku szycia i obawiam się powtórki z Mandragory, kiedy to po latach spora część komiksów ma luźne karki bo wyleciały z nich.

mkolek81

  • Gość
Odp: wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #151 dnia: Kwiecień 14, 2018, 10:17:54 am »
NSC dopiera materiały (w tym i papier) identyczne lub jak najbardziej zbliżone do oryginału.
No to teraz Egmont zaczął też taki papier dobierać dobrze że chociaż zostało szycie.

JanT

  • Gość
Odp: wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #152 dnia: Kwiecień 14, 2018, 10:31:06 am »
No to teraz Egmont zaczął też taki papier dobierać dobrze że chociaż zostało szycie.
To w ogóle nie ma związku z NSC i Egmont nic nie dobiera bo ma we wszystkich amerykańskich ten sam. W Egmont zapomnieli w ogóle co to offset i wszystko ma być na błysk  :smile: A to co ma na pewno NSC a czego często brakuje u Egmont to tej samej zawartości co oryginał np w pierwszym Kaznodziei wycięto trochę grafik. NSC wydaliby DUŻEGO Hellboya  :smile:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2018, 10:45:08 am wysłana przez JanT »

Offline -gościu-

Odp: wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #153 dnia: Kwiecień 14, 2018, 10:42:41 am »
Ale jesteście świadomi, że wy jesteście winni tej sytuacji? Już wyjaśnię dlaczego. Nikt do tej pory nie narzekał na jakość komiksów z NSC. To właśnie kupując ich komiksy pokazaliście Egmontowi, że tak naprawdę nie ma dla was znaczenia, że gramatura będzie gorsza dla serii do 40 zł. Bo jednak Klasyka Marvel czy DC Deluxe są drukowana na papierze lepszej jakości. Porównajcie sobie na półkach komiksu miękko okładkowe z obu wydawnictw. To widać od razu na grubości stojących obok siebie TPB. Więc czemu Egmont miałby drukować drożej, kiedy konkurencja drukuje taniej, a czytelnicy nie zwracają uwagi na ich jakość.

Jedna z najgłupszych teorii jakie przeczytałem na tym forum. Dzięki, dla takich rzeczy czytam forum gildia.

JanT

  • Gość
Odp: wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #154 dnia: Kwiecień 14, 2018, 10:51:14 am »
Jedna z najgłupszych teorii jakie przeczytałem na tym forum. Dzięki, dla takich rzeczy czytam forum gildia.
Też mnie bardzo zdziwił ten tekst  :smile: Teoria wysnuta a Egmont cieńszego papieru nie używa ale jest on inny niż wcześniej.

Dodatkowo te komiksy NSC na cieńszym papierze wcale nie są tańsze od tych na grubszym  :smile: To ma być po prostu odwzorowanie oryginału a nie cieńcie kosztów.

Offline brzon

Odp: wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #155 dnia: Kwiecień 14, 2018, 02:35:30 pm »
Zrobiłem to samo z KA14 i KA15. No i kompletnie nie czuję żadnych różnic. Ale może ja tak już mam?
Generalnie jest więc tak, że nie w każdym egzemplarzu danego komiksu to występuje. To nie zmienia faktu, że ta jakość druku spadła. Powtarzam, 2 strony ok, 2 kolejne szorstkie (mniej lub bardziej). Dla testu sprawdzam sobie starsze wydania np. Egmontu z Edici. Tego nie było. Mam nadzieję, że to zniwelują. Nie jest to jakiś wielki problem, ale niektóre wydania naprawdę odbiegają od standardu i jest to wyczuwalne od razu. Trzeba o tym pisać i dawać sygnał wydawcom, że nie do końca wszystko jest cacy.

Offline Kokosz

Odp: wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #156 dnia: Kwiecień 14, 2018, 07:46:13 pm »
Generalnie jest więc tak, że nie w każdym egzemplarzu danego komiksu to występuje. To nie zmienia faktu, że ta jakość druku spadła. Powtarzam, 2 strony ok, 2 kolejne szorstkie (mniej lub bardziej).

Skoro nie w każdym egzemplarzu, to składaj reklamację i wymień na inny!

I nie pisz, że jakość druku spadła, tylko że trafił ci się felerny egzemplarz - to się zdarza.

mkolek81

  • Gość
Odp: wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #157 dnia: Kwiecień 16, 2018, 09:03:48 am »
Cieszy mnie że moja wypowiedź poprawiła wam humor. Choć bywały u też dużo głupsze. Ujmę to inaczej. Sami przyznajecie, że NSC ma cieńszy papier, nie we wszystkich komiksach, ale w sporej części. Podobna sytuacja z WKKDC, też ma cieńszy papier. I my/wy/oni to kupują. Przy WKKDC było coś wspominane, ale ludzie nadal kupują. Przy NSC do tej pory nie było i też nadal kupują. Oryginalne TPB też mają cieńszy papier i jakoś nikt nie narzeka i kupuje. To dziwicie się że Egmont zeszedł z gramatura papieru na mniejszą? Dajecie im na to przyzwolenie, akceptując co robi konkurencja, tym bardziej że zawsze patrzyli na nią. Tym bardziej, że to dla nich będzie oszczędność. Zapytam się będziecie dalej kupować? A może porzucicie to wszystkie serie, ze względu na zmianę grubości papieru?

JanT

  • Gość
Odp: wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #158 dnia: Kwiecień 16, 2018, 09:21:02 am »
Choć bywały u też dużo głupsze.
Lubię to u ciebie  :smile:

To dziwicie się że Egmont zeszedł z gramatura papieru na mniejszą?
Przecież nie zmniejszył. Albo podaj jakiś przykład?

Chodziło o to że papier jest "chropowaty" czy coś takiego.

Ja to bym się nawet ucieszył jakby wychodziło więcej serii wydanych jak Chrononauci lub Wbrew Naturze bo poza tym że papier cieńszy różnicy żadnej nie ma.

mkolek81

  • Gość
Odp: wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #159 dnia: Kwiecień 16, 2018, 09:25:29 am »
Przecież nie zmniejszył. Albo podaj jakiś przykład?
Chodziło o to że papier jest "chropowaty" czy coś takiego.
Ale ty sprawdź do czego się odniosłem w pierwsze wypowiedzi. Tam nie tylko było o tym że jest bardziej chropowaty. I też jak amsterdream uważam że spadła delikatnie gramatura papieru, przed wszystkim Marvel Now i Odrodzenie DC w wydaniach HC raczej jest ta chropowatość o której piszecie, ale muszę jeszcze porównać co do grubości.

JanT

  • Gość
Odp: wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #160 dnia: Kwiecień 16, 2018, 09:45:32 am »
Odniosłeś się do wypowiedzi Amsterdream'a który pisał że we wszystkich amerykanach:
Nie jesteś. We wszystkich amerykańskich komiksach, wydanych przez Egmont od początku tego roku, spadła delikatnie gramatura papieru.
A Deadpool Classic 4 jest identycznej grubości co Punisher MAX 1 (oba po 288 stron) Ale nie ważne  :smile:

Offline brzon

Odp: wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #161 dnia: Kwiecień 16, 2018, 10:19:36 am »
Skoro nie w każdym egzemplarzu, to składaj reklamację i wymień na inny!

I nie pisz, że jakość druku spadła, tylko że trafił ci się felerny egzemplarz - to się zdarza.
Widzę że nie zrozumiałeś. Jakość druku spadła generalnie, przypadki które opisałem są tylko przykładowe. Występują z większym lub mniejszym natężeniem. Jeżeli Tobie się nie trafiają, albo (bardziej prawdopodobne) jest ci to obojętne i nie widzisz różnicy, to ok.

Offline misiokles

Odp: wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #162 dnia: Maj 22, 2018, 07:07:48 pm »
Przykład, że kontrola jakości - przynajmniej barw w drukarni Edica jest. Rozpakowałem dziś Kenyę i mój egzemplarz chyba jest właśnie tym egzemplarzem, w którym dwie strony powiększono o pasek z kontrolnymi kolorami.



Problem z wystającym naddatkiem papieru rozwiązano zaginając ową kartkę do rozmiarów pozostałych kartek:) Także Edica sprawdza jakość druku danej partii.





Reklamował komiksu nie będę, gdyż chcę by po śmierci spalono mnie ze wszystkimi moimi komiksami,w ięc idealny egzemplarz nie jest mi potrzebny do funkcjonowania :)

Offline mappy

Odp: wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #163 dnia: Maj 22, 2018, 07:35:30 pm »
No i objętościowo więcej papieru czyli będziesz trochę dłużej się palił.

Offline LordDisneyland

Odp: wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #164 dnia: Maj 23, 2018, 12:08:31 am »
"Problem z wystającym naddatkiem papieru rozwiązano zaginając ową kartkę do rozmiarów pozostałych kartek:) Także Edica sprawdza jakość druku danej partii."
Uroczo.  Pamiętam ,że w latach 80-tych była to wada często występująca w przypadku książek, no ale teraz?

Trudno o bardziej dobitne potwierdzenie, że mają gdzieś jakość wydawanych rzeczy.