Autor Wątek: wady fabryczne komiksów  (Przeczytany 54793 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vision2001

Odp: wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 30, 2017, 10:18:00 pm »
Hmmm, ale takie coś to powinno być widoczne nawet przez foilę. Przy takiej ilości kartek i zgięciu na grzbiecie powinna być jednak widoczna szpara.
Nic nie było widać.
Rozpakowałem z folii, zgodnie z moim zboczeń obejrzałem grzbiet i mankamenty okładki (których było brak!) i zacząłem kartkować...
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Bobo

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 07, 2017, 02:20:11 pm »
Mój Wolvie :wink: Po dwóch stronach dałem sobie spokój z rozdzielaniem.











Offline vision2001

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 07, 2017, 03:11:27 pm »


Tak było u mnie i troszkę jeszcze gorzej (od środka strony do samego dołu). Dałem sobie spokój, bo...



...chyba właśnie tak by się mi dalej skończyło.

Mało mnie interesuje to czy wina wynika z braku mocy przerobowych drukarni, czy że kupili nową farbę schnącą 30 minut dłużej i nie wydłużyli cyklu produkcji. Ten produkt w swoim wykonaniu nie jest do zaakceptowania.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Murazor

Odp: wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 07, 2017, 03:50:22 pm »
Nowy DC Deluxe, Batman - Sędzia Dredd. Źle złożona tylna okładka, jest krótsza pół centymetra i wyższa kilka mm. Jak postawie komiks to się sama otwiera, a komiks przewraca. Plus rysa na całym tyle pod obwolutą... Jak zobaczyłem te NOW z innego wątku to ja pi****le, jak można takie g%$a produkować :evil: Zaczynam się zastanawiać czy nie odpuścić większości komiksów od E... :-?

Cały nakład, czy tylko u mnie?



Offline donTomaszek

Odp: wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 07, 2017, 03:54:38 pm »
Kolodziejczakowi sie podoba.
 :doubt:
Bez kitu - coraz wiecej tych wtop, trzeba byc coraz ostroniejszym...
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Murazor

Odp: wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 07, 2017, 04:04:10 pm »
Rozpakowałem jeszcze Życie... i pod folią ryska na ~20cm:


A ostatnia paczka to uszkodzony DD, bo ravelo napchało jakichś gównianych ulotek do paczki i zszywka co trzymała ich katalog porysowała okładkę :mad:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2018, 07:52:59 pm wysłana przez Murazor »

JanT

  • Gość
Odp: wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #66 dnia: Grudzień 07, 2017, 04:16:27 pm »
Cały nakład, czy tylko u mnie?
U mnie OK.

Ale mam coś podobnego w Nighwingu że z jedne strony okładka wychodzi 5 mm a z drugiej w ogóle.
Jakoś mi to specjalnie nie przeszkadza ale wrzucę potem foto do kolekcji  :smile:

WKBE kto rozwinie skrót?  :smile:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2017, 04:19:48 pm wysłana przez JanT »

Offline Murazor

Odp: wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #67 dnia: Grudzień 07, 2017, 04:19:02 pm »

U mnie OK.
Dzięki, no to reklamuje.

W "mięczaku" pewnie nie problem, ale komiks w twardej oprawie się wywraca, bo jest jeszcze ze 2 mm do góry przesunięta.

JanT

  • Gość
Odp: wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #68 dnia: Grudzień 07, 2017, 05:58:01 pm »
Taką mam okładkę w Nighwingu:



Za mocno światło ale widać o co chodzi. Mi to jakoś nie przeszkadza ale wrzucam jako ciekawostkę  :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #69 dnia: Grudzień 07, 2017, 06:20:13 pm »
miałem coś takiego w jednym z tomów Gotham Central

Offline Leyek

Odp: wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #70 dnia: Grudzień 07, 2017, 06:32:33 pm »
Ale mam coś podobnego w Nighwingu że z jedne strony okładka wychodzi 5 mm a z drugiej w ogóle.


To samo mam w komiksach z DC Odrodzenia z zeszłego miesiąca i w Marvel NOW to też ostatnio raczej norma. Planowałem sobie je powrzucać w pojemnik (w sposób jak na zdjęciu) i pod łóżko. Ale jak strony wystają ponad okładkę to mocno się obawiam, że po krótkim czasie takiego przechowywania wszystko to co wystaje ponad okładki się wygniecie (bo tak ładnie jak HC nie da rady tego ścisnąć bo grzbiety SC są grubsze niż drugi koniec).



Offline J4rre

Odp: wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #71 dnia: Grudzień 07, 2017, 06:37:43 pm »
miałem coś takiego w jednym z tomów Gotham Central
W ostatnim czwartym tomie tak mam, że tył okładki o 2 mm kopnięty. Mi tam to w czytaniu nie przeszkadza, a tomik stoi normalnie, ale samo zjawisko (i jego nagminność) może (powinna?) niepokoić.

Offline gobender

Odp: wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #72 dnia: Grudzień 07, 2017, 06:41:05 pm »
haha Leyek, powinieneś wysłać tę fotkę do ikei. Tego pewnie jeszcze nie widzieli :D

Offline Leyek

Odp: wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #73 dnia: Grudzień 11, 2017, 10:32:50 pm »
haha Leyek, powinieneś wysłać tę fotkę do ikei. Tego pewnie jeszcze nie widzieli :biggrin:


To już stara fotka sprzed 2 lat:) Polecam te pojemniki dużo się mieści do środka a pod standardowe podwójne łóżko wejdzie ok. 8 takich pojemników.


A żeby nie offtopować za bardzo - przeczytałem wczoraj z połowę ostatniego tomu Y Ostatni z mężczyzn i jakość druku (lub przygotowania materiałów) to jest tragedia. Już chyba ktoś o tym wspominał - jedne strony idealne, kolejne nieostre, źle wydrukowane (jak początek Kaznodziei tom 1 - tyle że tam to chyba było tłumaczone brakiem dobrych materiałów początkowych zeszytów, tutaj raczej nie ma to miejsca) i potem znów strony dobre przeplatają się z zepsutymi. Już bym wolał żeby wszystkie były zepsute a nie takie przeskakiwanie, które skutecznie zabiera część radości z lektury. W żadnym z poprzednich 4 tomów nie było takiej sytuacji. Ciekawe czy cały nakład jest tak walnięty. Przykłady beznadziejnych stron u mnie: 80-81, 84-85, 100-101, 104-105, 112-113, 116-117 - jest tego masa w całym tomie to tak dla przykładu przeglądając tylko parę stron.

JanT

  • Gość
Odp: wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #74 dnia: Grudzień 11, 2017, 11:32:19 pm »
Było już o tym w temacie Egmont. To jest dokładnie połowa stron  :doubt: Są to wszystkie "drugie strony" (drukowane gdy pierwsza strona już była zadrukowana) 2 dobre, 2 złe na zmianę i tak przez cały tom.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2017, 11:42:55 pm wysłana przez JanT »