trawa

Autor Wątek: wady fabryczne komiksów  (Przeczytany 54796 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szuwarek

Odp: wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #105 dnia: Styczeń 17, 2018, 09:05:16 am »
Pytanie do posiadających Synów El Topo. Czy wszystkie egzemplarze mają tak paskudnie przekoszony grzbiet?


Offline robbirob

Odp: wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #106 dnia: Styczeń 17, 2018, 09:10:16 am »
szuwarek, mam/miałem to samo.
Po otworzeniu i przeczytaniu trochę się to wyprostowało.

Offline gobender

Odp: wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #107 dnia: Styczeń 17, 2018, 09:36:22 am »
tak samo, choć nie żebym to wcześniej zauważył i zeby jakoś nadzwyczajnie mi to przeszkadzało. niemniej, potwierdzam

Offline juras9

Odp: wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #108 dnia: Styczeń 17, 2018, 11:31:57 am »
Pytanie do posiadających Synów El Topo. Czy wszystkie egzemplarze mają tak paskudnie przekoszony grzbiet?



U mnie jest OK, jak się przyjrzę to może minimalnie, ale na pewno nie aż tak.

Offline szuwarek

Odp: wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #109 dnia: Styczeń 17, 2018, 07:45:47 pm »
Dzięki chłopaki.

JanT

  • Gość
Odp: wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #110 dnia: Luty 15, 2018, 08:10:01 pm »
Strasznie mocno zszyte ostatnio komiksy z BZG (coś w stylu Alias 2)  :doubt: Descender mi się źle przez to czytało.
Prosi się wydawców o zareagowanie  :smile:

Offline ricksanches

Odp: wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #111 dnia: Marzec 19, 2018, 05:57:17 pm »
Czy ktoś kupił może Wieczną Wojnę z ostatniego dodruku? Dziś odebrałem paczkę ze sklepu Egmontu. Okazało się że całe wnętrze jest wszyte odwrotnie niż powinno być, tj. po otwarciu na stronie tytułowej ukazuje się ostatnia strona, odwrócona do góry nogami.  :sad: bardzo to przykrę, tym bardziej że spodziewam się że wada może dotyczyć większej ilości egzemplarzy.
Zamówiłem wraz z Wieczną Wolnością - ta jest wydana i wydrukowana ok.

Offline arczi_ancymon

Odp: wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #112 dnia: Marzec 19, 2018, 06:03:34 pm »
Oddaj w sklepie albo wyślij do Egmontu, mało prawdopodobne, aby ta wada dotyczyła znacznej części nakładu. Taki błąd drukarski zdarzał się już w komiksach tego wydawnictwa.

Offline misiokles

Odp: wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #113 dnia: Marzec 19, 2018, 06:05:45 pm »
bardzo to przykrę, tym bardziej że spodziewam się że wada może dotyczyć większej ilości egzemplarzy.

A skąd takie przypuszczenie? Reklamuj wg standardowych procedur.

Offline ricksanches

Odp: wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #114 dnia: Marzec 19, 2018, 06:08:35 pm »
Heh, przypuszczenie opieram jedynie na tym, że spodziewam się że jest to robione maszynowo. Nie mam innych sygnałów, ani nie widziałem podobnego przypadku w sklepie.

Offline mappy

Odp: wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #115 dnia: Marzec 19, 2018, 06:09:36 pm »
A to ci niespodzianka!
W sobotę odfoliowałem Wieczną Wojnę z dodruku. Przedarta strona na 1/4 kartki i dziwnie powyginane strony. Coś musiało się dziać przed foliowaniem.
Tylko kupowałem to jak wyszedł dodruk. Myślicie, że jest jakaś szansa na wymianę? :doubt:

Offline Gazza

Odp: wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #116 dnia: Marzec 19, 2018, 06:35:46 pm »
Jeśli masz dowód zakupu to bez łaski...  :cool:

Offline mappy

Odp: wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #117 dnia: Marzec 19, 2018, 08:33:19 pm »
No niestety przeczulony już jestem na ten Egmont. Znowu przy sobocie będzie trzeba wszystko przerzucić. Meh...
Jeszcze ktoś tam wspomina o portugalskiej Musze :evil:
Najlepiej jeśli nie minął rok ponieważ w tym czasie istnieje domniemanie że wada była już w trakcie sprzedaży towaru. Jeśli tak długo zabierasz się za czytanie, to warto zdjąć folię przed upływem roku.
Z dowodem zakupu nie będzie problemu bo mam faktury. Z tego co widzę to kupowałem w maju 2016 więc łapię się na ten okres dwóch lat.
Teraz więc jest problem co do stwierdzenia towar używany. Odfoliowałem tylko i przekartkowałem.
Nie robię filmików z otwierania komiksów więc nie mogę obarczyć innych osób o spowodowanie wady. Mam przerwaną 1/4 strony i złożoną do wewnątrz oderwaną część strony.
Napiszę maila do sklepu i zobaczymy co odpiszą. Szkoda trochę bo jestem estetą :doubt:

Offline bowie

Odp: wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #118 dnia: Marzec 19, 2018, 10:08:24 pm »
Dodruk "Wiecznej Wojny" jest już na rynku?? W Gildii czy bonito tego nie ma. Rzeczywiście jest na egmont.pl, ale może są to jakieś odrzuty z poprzedniego wznowienia, które jako z błędami fabrycznymi nie miały trafić na rynek...

Offline misiokles

Odp: wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #119 dnia: Marzec 19, 2018, 10:32:34 pm »
Ciężko stwierdzić wadę bez odfoliowania. A info o dodrukach, że trafiły do księgarń było już 5 marca.

 

anything