trawa

Autor Wątek: Szlakiem Jedi  (Przeczytany 5469 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Avidhal

Szlakiem Jedi
« dnia: Marzec 17, 2015, 01:30:24 pm »
Cześć Wam!

Z góry przepraszam, jeśli ten temat będzie odbierany przez Was jako reklamowy spam - treść niepożądana - czy coś w tym rodzaju. Nie chcę być jednak odebrany przez Was w ten sposób, a zwyczajnie wzbudzić ciekawość ludzi, których mogłoby coś takiego zainteresować - w końcu wielu tu fanów rozgrywek pisanych na poważnie, hobbystów. Przeglądałem gildię dość często swego czasu, ale nigdy jakoś nie miałem odwagi aby stworzyć konto i nieco wcielić się w jej życie - niemniej to utwierdza mnie w przekonaniu, że chyba trafiłem dobrze.

Chciałbym Was zaprosić do czegoś, w czym - prywatnie, jako osoba o dość zmiennych zainteresowaniach i ze słomianym zapałem - tkwię już trzy lata, nawet sporo ponad, i nie oddałbym tego za żadne skarby. Mianowicie do wspólnej zabawy "na Szlaku". Od zawsze lubiłem Role-Playing, ale w sumie staże na PBF'ach czy masowo vallherkach kończyły się w moim wypadku tak, jak kończyły. Zwykle czułem swoisty niedosyt. Jakichś bliższych kręgów do P'n'Pów niestety nie posiadałem, znajomych to zbytnio nie kręciło i nie kręci - cóż. W internecie natrafiłem na organizację, która prowadziła swoje rozgrywki na kultowej platformie Jedi Knight III: Jedi Academy. Idąc dalej, zaskoczeniem strasznym było dla mnie, kiedy RP w Szlakach okazało się być czymś niewytłumaczalnie książkowym. Same postacie, opisy, wydarzenia... Spokojnie, z czystym sercem mogę porównać do swego rodzaju literatury - z tym, że całkowicie na żywo, na serwerze. Samemu przez ten okres rozwinąłem się strasznie pod tym względem - pisarskim właśnie. Doświadczenie nieporównywalne z żadną inną grą. Postacie żyją - nawet te poboczne. Szlifuje się dokładnie sam aspekt rozumienia Mocy i jej użytkowania. Zagadnienia "czym jest" Moc i jak działa w świecie Gwiezdnych Wojen, to po prostu wiedzowy ułamek w tym temacie. Wszystko to jest ściśle z zasadami kanonu jednak i... normalnego ciągu wydarzeń. Postacie mają wpływ na wszystko i wszystkich; czuć wzajemne relacje. Widać, jak postacie się stale rozwijają od samiusieńkiego adepta, aż do pełnoprawnych członków Zakonu... Jak kształtuje się ich psychika, myślenie. GM'owie stale dbają o ciekawą i intrygującą fabułę - często nawet sami siebie zaskakują, kiedy to np. reakcja i rozgrywka uczestników zmusi ich do całkowitej zmiany pola manewrów, odkrywając przed nimi nowe rozwiązania. Nic nie jest sztampowe i schematyczne. Na przestrzeni tych trzech lat z niczym takim się nie spotkałem. No i dodajmy oczywiście fakt, że wszystko trzyma się niebywale - że tak powiem - kanonicznej kupy. Aktualnie akcja toczy się już w początkach inwazji Yuuzhan Vongów i wręcz czuć to całe napięcie. To moje doświadczenia i wrażenia wypracowane przez te lata i mam nadzieję, że nie macie mi za złe szczerości. Oczywiście przyznać muszę, że nie każdy mógłby się odnaleźć. Tych, którzy byliby ciekawi serdecznie zapraszam - chętnie we wszystkim pomogę.

Serdecznie więc zapraszam na Szlakiem Jedi!

Pozdrawiam,
Siad Avidhal
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2018, 10:18:12 pm wysłana przez Avidhal »

Offline Fenderek

Odp: Szlakiem Jedi
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 24, 2018, 06:49:49 pm »
Postanowiłem założyć tutaj konto i odświeżyć nieco posta kolegi. Tak po prostu, sporo osób się tutaj przewija i zdecydowanie bym zachęcał przeczytać posta swojego poprzednika, bo siedzę w tym miejscu od 4 lat i to najlepsze miejsce, na jakie mogłem trafić w całym internecie x) Mam nadzieję, że do "wykopalisk" nikt nic tu nie ma, bo właśnie... to specjalnie, żeby nowsi ludzie mieli okazję poczytać x)

Kolega bardzo mądrze mówi, a przez ostatnie 3 lata... hmm... co ja tu będę dużo mówić. Zobrazuję na bardzo prostym przykładzie.

Piszemy z najważniejszych wydarzeń skrótowe teksty opisujące ich przebieg, dla przyszłych uczestników. Te teksty są pisane IC (z perspektywy postaci), jako ich relacje, dzięki nim pozostałe postacie też IC mogą wszystko wiedzieć i uczestniczyć w kontynuacji spraw, tak jak każda nowa osoba może wejść w temat. One są naprawdę bardzo ogólne, powiedzmy, że gra trwała 5 godzin, grało 6 osób odgrywających 40 postaci + uczestnik i jego postać Jedi... wszyscy razem napisali jakieś 1000 wypowiedzi swoich postaci. Z takiego wydarzenia tekst "sprawozdania" zajmuje 2 strony. A sprawozdania razem wzięte z ostatnich 3 lat zajmują 510 stron tekstu A4 x) Myślę, że to wystarczający obraz, ile się dzieje i nie ma sensu, żebym wymieniał inne tego typu twarde fakty o nas mówiące, bo jak dla mnie, to już ten jest zachęcający :biggrin: Czym dokładnie nasze Szlaczki są? Napisaliśmy o tym co nieco.

Cytuj
Szlakiem Jedi to organizacja roleplayingowa prowadząca rozgrywkę w świecie Gwiezdnych Wojen, w czasach początków Nowej Republiki. Nasza działalność ma tylko jeden, prosty cel – budowę jak najbardziej szczegółowego, klimatycznego i porywającego świata na bazie kanonicznej historii uniwersum GW.Już sama nazwa wiele mówi o naszej działalności. Odgrywamy postacie uczestniczące w podróżach tytułowym„Szlakiem Jedi” - zrzeszeni naukami Jasnej Strony Mocy, prowadzimy działania godne Zakonu, lecz w oderwaniu od jego nowych struktur i placówek. Trzonem wędrówki tą drogą jest nauka – każdy spośród nowych bohaterów tej kampanii podejmuje się poznawania ścieżek Jedi od stopnia Adepta. Studiując podstawy władania mieczem świetlnym i medytacji - aż do stopnia pełnoprawnego Rycerza Jedi po zakończeniu szkolenia ze swym własnym mentorem.
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2018, 06:56:49 pm wysłana przez Fenderek »

Offline Corran Horn

Odp: Szlakiem Jedi
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 23, 2019, 05:58:55 pm »
Wszystko ładnie, pięknie o ile wasza działalność będzie zgodna ze starym rozwijanym przez dziesięciolecia kanonem. Rozumienie Mocy oraz losy bohaterów, które od 2014 roku serwuje nam Disney uważam za jakieś nieporozumienie  :evil: Moim zdaniem stary kanon jest bardziej spójny i sensowny  :D
Przy okazji polecam artykuły: "Chcesz być zdrowy? Naśladuj rycerzy Jedi" - https://ziemialubawska.blogspot.com/p/chcesz-byc-zdrowy-nasladuj-rycerzy-jedi.html

"Nie podoba mi się to co Disney zrobił z kanonem Gwiezdnych Wojen" - https://ziemialubawska.blogspot.com/p/nie-podoba-mi-sie-to-co-disney-zrobi-z.html
"Człowiek bez wrogów, to człowiek bez honoru" - bośniackie przysłowie

"Pieniądze, kiedy odchodzą, mają setki nóg, kiedy przychodzą, tylko dwie" - bośniackie przysłowie.

 

anything