Autor Wątek: Edycja 439 - Kolor magii (do świtu 23 marca)  (Przeczytany 5095 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KatarinaKoneko

Edycja 439 - Kolor magii (do świtu 23 marca)
« dnia: Marzec 16, 2015, 12:17:43 pm »
W hołdzie T. Pratchettowi


Temat: Kolor magii
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2015, 09:47:45 pm wysłana przez KatarinaKoneko »

Offline spence

Odp: Edycja 439 - Kolor magii (do świtu 23 marca)
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 19, 2015, 06:34:40 pm »
http://postimg.org/image/mkxvome8r/

W sumie nie wiedziałem co narysować, żeby nie popaść w patos jakiś, albo coś, bo twórczość Pratchetta mi bliska była, choć dawno nie czytałem, wyszło mi coś takiego...

Ostatni rozdzialik z "Muzyki Duszy"dorzucam, jak ktoś uważa za spoiler to wrzucam w spoiler D:
Spoiler: pokaż
: "Gdzieś w innym świecie, bardzo odległym od Dysku, ktos ostrożnie podniósł instrument muzyczny wygrywający echa rytmu jego duszy.
Nigdy nie umrze.
Zostanie tu już na zawsze."
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2015, 07:13:37 pm wysłana przez spence »
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline pszren



Offline breniary

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 621
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a Ty jaką masz wymówkę?
    • breniary paski komiksowe
Odp: Edycja 439 - Kolor magii (do świtu 23 marca)
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 22, 2015, 09:32:28 pm »
https://pankoszmar.files.wordpress.com/2014/03/kolory-magii-mm.jpg  o __ O

świetny temat bardzo mi się podobał i chciałem zrobić więcej tylko nie wyszło ;D
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2015, 09:53:25 pm wysłana przez breniary »
a Ty jaką masz wymówkę?


Offline pioma10

Odp: Edycja 439 - Kolor magii (do świtu 23 marca)
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 23, 2015, 09:39:38 am »
5 pkt - breniary
4 pkt - Sejanka
3 pkt - spence
2 pkt - KatarinaKoneko
1 pkt - pszren

Offline pszren

Odp: Edycja 439 - Kolor magii (do świtu 23 marca)
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 23, 2015, 11:02:15 am »
5 - Sejanka
4 - breniary
3 - spence
2 - KatarinaKoneko

Offline Franklin

Odp: Edycja 439 - Kolor magii (do świtu 23 marca)
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 23, 2015, 02:54:06 pm »
5 - breniary
4 - Sejanka
3 - KatarinaKoneko
2 - spence
1 - pszren

Deg

  • Gość
Odp: Edycja 439 - Kolor magii (do świtu 23 marca)
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 23, 2015, 07:04:56 pm »
5 pkt. - spence
4 pkt. - Sejanka
3 pkt. - KatarinaKoneko
2 pkt. - breniary
1 pkt. - pszren

Offline KatarinaKoneko

Odp: Edycja 439 - Kolor magii (do świtu 23 marca)
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 23, 2015, 08:56:42 pm »
5 - Sejanka
4 - breniary
3 - Spence
2 - pszren

Offline spence

Odp: Edycja 439 - Kolor magii (do świtu 23 marca)
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 24, 2015, 01:42:57 am »
Nie wiem czy się powinienem wypowiadać, bo dwa paski zrozumiałem, dwa nie do końca, albo w ogóle :c

5 Sejankowska - ja bardzo szanuję jak ktoś opowiada z minimalną ilością słów, bo ja sam tego nie ogarniam i wydaje mi się to największą sztuką w komiksie. Tempo świetne (ostatni kadr że większy), światło świetnie zrobione, kolory tradycyjnie. Końcówka jak ktoś nie czytał to może być za hermetyczna (szukając inspiracji sobie podejrzałem, więc skumałem). Ładne. Samo zamknięcie książki i to że coś się dzieje po niej w kontekście tego że Pratchett zmarł pozwolę sobie znadinterpretować jako to, że po śmierci też coś zostaje D: Oczywiście egzemplarz "Koloru Magii" też wrzuciłem u siebie w pasku, coby obejść trudności z tematem więc możliwe że podświadomie jeszcze bardziej mi się podoba.

4 Breniarski - zdecydowana wygrana w kategorii tematu, bez nawiązywania do Pratchetta. Pięknie wyłapany kontrast między szarością, a tą kolorowością na końcu. Kolory, rysunek, całość drugiego kadru z naciskiem na miny :D

3 KatarinaKonekowska - świetny rysunek (kolory!) [minimalnie może ten taki znaczek co nie wiem jak go nazwać przy czapce niknie pośród pobliskich kolorów], ale scenariuszowo nie łapię do końca o co chodzi... to są cytaty z książki? czy wymyślone Twoje?

2 Pszrenowski - nie wiem czy powinienem się przyznawać i punktować, ale nie rozumiem :C o co chodzi panie Pszrenie? (wyjdę na kretyna pewnie) to jest jakaś zabawa słowem w stylu ilustratora pasków? :c czy ocb?
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline Sejanka

Odp: Edycja 439 - Kolor magii (do świtu 23 marca)
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 25, 2015, 11:07:47 pm »
5 pkt. - Breniary; ładne, zabawne, banan na twarzy wystąpił; brawa za wykorzystanie Tolkiena, podejrzewam, że musiało kusić, by jednak narysować, jak sugeruje Katarina "w hołdzie T. Pratchettowi"; może trochę za puste kadry (powiedziała ta, co na tło dała niebieską plamę); piątka zasłużona
4 pkt. - KatarinaKoneko; tu miałam problem, bo wizualnie Twój pasek bije na głowę wszystkie pozostałe (ach, akwarelka, ach, te kolory, te przejścia *v* i delikatne kreskowanie, nie wiem czy to tusz, długopis, ołówek, cokolwiek przyjemnie bardzo to wygląda, całość mniam mniam), aaaale w tekście zasadziłaś kalafiory. TT__TT Leo, why?
3 pkt. - Spence; lekcja domowa odrobiona wraz z zajęciami dodatkowymi; miło wiedzieć, że ktoś "Morta" czytał (jedna z moich ulubionych części cyklu); saluty na końcu jakby wyjęte ze Starszych Panów, oni też często śpiewali, że wiosna/lato/inna okoliczność przyrody i wszyscy mogą, lecz podmiot liryczny już niestety nie, gdyż zgrzybiał/wyłysiał/zbezzębniał; podoba mi się ujęcie tematu śmierci nie na poważnie, które przez (prawie) cały cykl się przewija.
2 pkt. - Pszren; biję głową w klawiaturę, ale nie rozumiem; dałam sobie dwa dni przerwy, najwidoczniej jestem głupia, nie rozumiem w ogóle koncepcji, hilfe!; Próba rozkminy: mamy okrągłe okienko, więc może łódź podwodna=błękit za oknem to woda, a pani łapie fale radiowe (że fale, że morze) internet na falach? zasięg słaby?; a może to błękitne, to nie morze, a promieniowanie Czerenkowa i jesteśmy w reaktorze jądrowym i pani w dymku się pomieszały od tego literki (że energia jądrowa, że mutacje, Godzilla i koniec świata); a może żółta łódź podwodna, miłość i pokój, a pan po prostu postanowił panią uciszyć artykułując to, czego najwidoczniej ona nie chce powiedzieć, zamiast użyć do uciszania trzymanej w łapce tabliczki (i morał "lepsze słowo niż cios" by był być może). I bu.


*
Umm. Doczytałam w komentarzach. Zostawię to nieszczęście, niech się inni pośmieją.
**
Czwartek, 9:11
Właśnie do mnie dotarło, co mi się nie zgadzało u Spence'a, przecież wnuczka to Susan Sto Helit, a Ysabell była córką. =.=
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2015, 08:19:56 am wysłana przez Sejanka »

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Edycja 439 - Kolor magii (do świtu 23 marca)
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 26, 2015, 12:53:27 pm »
5 pkt. - breniary
4 pkt. - Sejanka
3 pkt. - spence
2 pkt. - KatarinaKoneko
1 pkt. - pszren

Offline breniary

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 621
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a Ty jaką masz wymówkę?
    • breniary paski komiksowe
Odp: Edycja 439 - Kolor magii (do świtu 23 marca)
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 27, 2015, 06:39:57 pm »
Nie wiedziałem, że to tytuł książki Pratcheta,  jak zobaczyłem paski to musiałem o tym poczytać :D tego autora jak na razie czytałem jedną książkę i przyjemnie zakręcony świat :D

5 Spence - widząc pasek pomyślałem, że sam wymyśliłeś, że on napisał taką książkę i stwierdziłem, że świetnie to pasuje do sytuacji jego odejścia.
                  Postać śmierci wpasowała się idealnie w temat - bogato w odniesienia ; )

4 Sejanka - Uniwersalnie lubię styl graficzny, niewytłumaczalne 'coś' się dzieje po zamknięciu książki i już wiem, że to jest książka kolor magii dzięki Spencowi ; )

3 KatarinaKoneko nie czytałem więc dla mnie lekko hermetyczny pasek, ładnie graficznie a w dymku mam wrażenie cytat

2 Pszren :D
a Ty jaką masz wymówkę?

 

anything