trawa

Autor Wątek: Giełda - komentarze  (Przeczytany 359312 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline chch

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2550 dnia: Luty 25, 2018, 08:22:15 pm »
Zapraszam:
https://allegro.pl/uzytkownik/gut_d?order=m

Zwracam uwagę, że ten zapis z Twoich aukcji:
Cytuj
Jako osoba prywatna nie przyjmuję zwrotów.  Po wykonaniu umowy kupujący traci prawa do odstąpienia od umowy. Kupując komiks lub komiksy stanowiące przedmiot sprzedaży zgadzasz się na te warunki.

Jest niezgodny z prawem. Kupujący zawsze ma prawo do odstąpienia od umowy zawieranej na odległość i to, co napiszesz w opisie aukcji nie pozbawia go tego prawa.
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline Murazor

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2551 dnia: Luty 25, 2018, 08:27:29 pm »
Jest niezgodny z prawem. Kupujący zawsze ma prawo do odstąpienia od umowy zawieranej na odległość i to, co napiszesz w opisie aukcji nie pozbawia go tego prawa.
Na pewno?
http://serwisy.gazetaprawna.pl/poradnik-konsumenta/artykuly/887898,przy-prywatnej-e-sprzedazy-nie-ma-prawa-zwrotu-towaru.html

Artykuł sprzed ponad dwóch lat, może się pozmieniało. Sam sprzedaję niektóre rzeczy przez allegro to się dopytam skoro już wyszedł temat :) Jak to jest? Zmieniło się coś, czy jednak nie muszę przyjąć zwrotu, jeżeli towar jest zgodny z umową?

Offline gobender

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2552 dnia: Luty 25, 2018, 08:40:14 pm »
Hm... zawsze dotyczyło to zakupów od firm.

Offline clandestino

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2553 dnia: Luty 25, 2018, 08:48:39 pm »
Nic się nie pozmieniało, prawo do odstąpienia przy sprzedaży przez neta dotyczy transakcji zawartej przez konsumenta z przedsiębiorcą, i to tylko kiedy konsument kupuje, nie na odwrót. Aczkolwiek nie wiem, czy każdy sprzedający nie jest zobowiązany przez regulamin allegro do realizowania zwrotów.

Offline chch

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2554 dnia: Luty 25, 2018, 08:50:59 pm »
@Murazor
Dziękuję za linka.
Jak należy rozumieć ten zapis z przytoczonego artykułu:

Cytuj
Osoba prywatna sprzedająca na portalach aukcyjnych nie ma więc obowiązku przyjmowania zwrotu towaru, jeśli kupujący nie poda przyczyny swojej decyzji.

Czy podanie powodu sprawia, że towar trzeba przyjąć (sam czasem coś pogonię przez neta, dotychczas myślałem, że zawsze kupujący ma prawo do zwrotu, jest to więc cenna informacja również dla mnie jako sprzedającego)?

No i dalej mamy oczywiście zapis:
Cytuj
I tak sprzedający jest odpowiedzialny względem kupującego, jeśli rzecz będąca przedmiotem transakcji jest wadliwa.

Czyli - nie zawsze kupujący ma prawo do odstąpienia od umowy, ale nadal ma takie prawo, jeśli towar jest uszkodzony - to wydaje się oczywiste, ale piszę o tym w kontekście tekstu na aukcji użytkownika el grecco.
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline misiokles

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2555 dnia: Luty 25, 2018, 09:46:28 pm »

A tutaj ciekawostka. Nie moja.
http://allegro.pl/tytan-sedzia-dredd-wyd-limitowane-z-bledem-i7173022628.html


Ale chyba nie jest zaskoczeniem, że nie było ofert kupna. Krajowi janusze naprawdę nie rozumieją, że rzadko który błąd drukarski staje się towarem chwytliwym ;]

Offline mack3

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2556 dnia: Luty 26, 2018, 02:06:37 pm »
Hm, a co w tym januszowego? Koles wystawil komiks i zaproponowal swoja cene. Januszem biznesu to bylby jakby wystawil za okladkowa, a okazaloby sie, ze  jest w Polsce jakis jeden kolekcjoner, dla ktorego i 150 zl byloby okazja, bo po prostu dla  niego takie rzeczy sa cenne.

Offline misiokles

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2557 dnia: Luty 26, 2018, 02:20:26 pm »
Błędy w druku się reklamuje nie czyni z nich białych kruków :) Biały kruk to jest w przypadku gdy cała partia ma defekt i jest wycofana z rynku.

Offline mack3

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2558 dnia: Luty 26, 2018, 02:34:23 pm »
Moze w Polsce są ludzie, ktorzy inaczej definiuja "bialokrukowosc" niz Ty. Mnie byloby pewnie szkoda czasu na testowanie tego, ale nie widze w tym nic nagannego czy godnego potepienia, ze ktos chcial sprawdzic jak zareaguje rynek (co najwyzej wzrusze ramionami i pomysle: ludzie to maja fantazje).

Feldkurat

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2559 dnia: Luty 26, 2018, 03:21:05 pm »
Na pewno?
http://serwisy.gazetaprawna.pl/poradnik-konsumenta/artykuly/887898,przy-prywatnej-e-sprzedazy-nie-ma-prawa-zwrotu-towaru.html

Artykuł sprzed ponad dwóch lat, może się pozmieniało. Sam sprzedaję niektóre rzeczy przez allegro to się dopytam skoro już wyszedł temat :smile: Jak to jest? Zmieniło się coś, czy jednak nie muszę przyjąć zwrotu, jeżeli towar jest zgodny z umową?

Nadal jest tak, jak opisano to w artykule (mam na myśli część dotyczącą zwrotów, reszty nie czytałem). Przepisy o zwrotach dotyczą wyłącznie przedsiębiorców handlujących w Internecie, przeciętnego Kowalskiego wyprzedającego sporadycznie jakieś niepotrzebne mu rzeczy już nie. Oczywiście mowa tylko o zwrocie bez przyczyny, bo czym innym jest np. sytuacja, gdy przedmiot jest niezgodny z opisem lub coś w tym rodzaju.

Offline Murazor

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2560 dnia: Luty 26, 2018, 03:47:03 pm »
No to dobrze, że nic się nie zmieniło :)

Offline starcek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2561 dnia: Luty 26, 2018, 03:47:19 pm »
Mnie ostatnio peruka z głowy spadła, gdy dostałem pytanie na jaki okres daję gwarancję na sprzedawany - używany, a jakże - komiks. Jest w narodzie fantazja.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Feldkurat

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2562 dnia: Luty 26, 2018, 03:52:43 pm »
Mnie ostatnio peruka z głowy spadła, gdy dostałem pytanie na jaki okres daję gwarancję na sprzedawany - używany, a jakże - komiks. Jest w narodzie fantazja.

No niestety ludziom się w głowach przewraca od tego zaostrzania przepisów konsumenckich. Ja na tę roszczeniową postawę kupujących narzekam już od dawna. Dodatkowo, mimo że sam nie jestem sprzedawcą komercyjnym, zatem korzystam wyłącznie z ochrony przepisów konsumenckich uważam, że takie dokręcanie śruby przedsiębiorcom handlującym w Internecie wcale dobre nie jest.

Offline mack3

Odp: Wyprzedaże / promocje 3 - same informacje -wszystkie komentarze będą kasowane!!!
« Odpowiedź #2563 dnia: Marzec 18, 2018, 01:03:54 pm »
Nie do końca wyprzedaż, ale dobra okazja, żeby nabyć wyprzedany 1 tom Baśni:


http://allegro.pl/b-willingham-basnie-tom-1-na-wygnaniu-i7241633816.html


(nie znam osoby wystawiającej)

Offline bosssu

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2564 dnia: Maj 04, 2018, 10:32:24 am »
Ta oferta mnie rozbroiła...chyba właściciel walczył z psem o ten komiks
http://allegro.pl/szninkiel-rosinski-van-hamme-i7288723879.html#thumb/1


 

anything