trawa

Autor Wątek: Giełda - komentarze  (Przeczytany 359363 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2460 dnia: Kwiecień 23, 2017, 04:49:52 am »
A to z jakiej okazji powód do wstydu?
Wygrał, znalazł, wymienił, kupił czy ukradł - nic nikomu do tego. Co, ma oddać za darmo bo nie zapłacił za to?
Wstyd to moralizować bezpodstawnie...
wiesz jak sam zagląda ludziom do portfela to jest cacy, ale jak mu się zwróci uwagę to już nie można? ok zostawiam temat,

Offline pokia

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2461 dnia: Kwiecień 23, 2017, 09:13:35 am »
http://allegro.pl/bdb-szninkiel-1988-orbita-wyd-1-i6789818760.html

nie ogarniam.

Może chodzi o stan tego komiksu. Ale kurcze, dlaczego ten sprzedawca z jego kosmicznymi cenami.

mgnesium

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2462 dnia: Kwiecień 23, 2017, 09:50:43 am »
właśnie myślałem, że to może kwestia stanu... ale w innych ofertach jest dużo ładniejsze, dużo młodsze (a co za tym idzie, dużo lepiej zachowane) i dużo tańsze wydanie z kolekcji grzegorza rosińskiego...

dlatego się zdziwiłem.

Offline 79ers

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2463 dnia: Kwiecień 23, 2017, 06:01:40 pm »
Może chodzi o stan tego komiksu. Ale kurcze, dlaczego ten sprzedawca z jego kosmicznymi cenami.

Ten sprzedawca właściwie zawsze ma kosmiczne ceny, w przypadku niektórych tytułów wręcz szokujące. Ale to ich towar i ich prawo; chociaż jak na nich to stan komiksu jest nie więcej niż średni. Niekiedy zaporowe ceny na niektóre tytuły pozwalają ćwiczyć silną wolę i wiarę, że ktoś kiedyś wznowi wyczekiwany tytuł np. po 10 latach od jego premiery(Kaznodzieja) i wówczas zachwyt będzie jeszcze większy, ewentualnie ból i zawód mniej bolesne(także dla kieszeni). Na marginesie to nie wierzę, że takiego wydatku dokonuje ktoś spontanicznie i bez kalkulacji.

Moim zdaniem wydanie Orbity jest najlepsze z dotychczasowych i wcale nie dlatego, że akurat to wydanie posiadam. Jedyną wadą jest wycierajaca się okładka, co widać również na pokazanym egzemplarzu, ale to i tak nic przy czarnych "wycieruchach" takich jak Spiderman Torment czy Aliens vs Predator z TM-Semic

mgnesium

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2464 dnia: Kwiecień 23, 2017, 06:05:07 pm »
niewielka, być może niepotrzebna klaryfikacja: dziwiłem się nie samej cenie (bo to w przypadku użytkownika zaszybą jest bezcelowe), ale temu, że ktoś na tę cenę przystał.

Offline Wolf85

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2465 dnia: Kwiecień 23, 2017, 08:45:45 pm »
niewielka, być może niepotrzebna klaryfikacja: dziwiłem się nie samej cenie (bo to w przypadku użytkownika zaszybą jest bezcelowe), ale temu, że ktoś na tę cenę przystał.
Ja to chyba potrafię wytłumaczyć. Nie przyglądam się może jakos strasznie aukcją tego użytkownika, ale często wyfitrowują mi się jak patrzę po ofertach z Łodzi. I zauważyłem, że niejednokrotnie komiksy które były zalicytowane (za absurdalne moim zdaniem ceny). Po paru dniach były wystawione z powrotem. Albo te oferty są odwoływane albo aukcje anulowane.


IMHO to manewr na podbijanie zainteresowania aukcją, robiony przez znajomego sprzedawcy. Ale to tylko moja teoria.
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

Offline 8azyliszek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2466 dnia: Kwiecień 26, 2017, 11:12:06 am »
KPK to dobra strona. W mniej niż godzinę udało mi się sprzedać za normalną cenę 2 komiksy od Muchy.

Offline mack3

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2467 dnia: Kwiecień 26, 2017, 11:28:02 am »
Ta, dobra dla sprzedawców,
ludzie wystawiają komiksy uzywane często po cenie za jaką można kupić komiksy nowe w najtańszych dyskontach... a czasami wychodzi drożej (szczególnie jesli wziac pod uwagę koszty wysyłki, które prywatne osoby doliczają dużo wyższe niż księgarnie internetowe).
I trudno się dziwić skoro inni to kupują :)

Offline 8azyliszek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2468 dnia: Kwiecień 26, 2017, 11:32:20 am »
Tak - też to widzę i też się śmieję jak można takie rzeczy wystawiać, a potem znajdują się mniej rozgarnięci, którzy to kupują. Ale jeśli Przebudzenie nówka sztuka obecnie jest najtaniej po 53 zł w dyskoncie (bez przesyłki), to ja skalkulowałem tak, żeby u mnie z przesyłką było i tak te 5-7 zł taniej. I takie oferty zaraz stają się nieaktualne. W zeszłym tygodniu ktoś tam tanio wystawił S-M Władza to się nie załapałem, bo zaraz znikło.

Offline mack3

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2469 dnia: Kwiecień 26, 2017, 02:12:06 pm »
Ja na Twoim miejscu poczekałbym na wyczerpanie nakładu ;)

Offline 8azyliszek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2470 dnia: Kwiecień 27, 2017, 08:06:29 am »
Luthora za orzeszki nie kupię. Poza tym komiksy Muchy zalegają po magazynach latami. Mniej osób interesuje się komiksami spoza superhero (np ja :) ).

Offline SawiK

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2471 dnia: Kwiecień 27, 2017, 09:31:16 am »
Cytuj
Mniej osób interesuje się komiksami spoza superhero (np ja :) ).
hehe a tu Cie mam, kto kupi nie-superhero Conana ,a oleje super bohaterskie TMNT  ;-)
Luthor ma świetna kreskę, jak Joker i fabuła ciekawa, polecam  8)

Offline 8azyliszek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2472 dnia: Kwiecień 27, 2017, 10:39:07 am »
Żółwie to śmierdzące mutanty a nie superbohaterowie. :D :) Conan jest prawdziwym herosem. Na pewno o wiele lepszym niż np. taki Hawkeye. A zresztą - Conan dopiero w sierpniu, żółwie w lipcu.

Offline Blackwood

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2473 dnia: Kwiecień 27, 2017, 03:40:10 pm »
Żółwie to śmierdzące mutanty a nie superbohaterowie. :biggrin: :smile: Conan jest prawdziwym herosem. Na pewno o wiele lepszym niż np. taki Hawkeye. A zresztą - Conan dopiero w sierpniu, żółwie w lipcu.
Od mutantów wara! Zarówno tych żółwiowych, jak i spod znaku X  :biggrin:

Offline 8azyliszek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2474 dnia: Kwiecień 28, 2017, 05:02:36 am »
O - na KPK zagraniczne wydania Savage Sword of Conan już są wystawiane. Razem z Kaznodzieją komicznie wyglądają te lawiny ofert, byle zdążyć przed nowym wydaniem. :)

Z niemałym zaskoczeniem kręgach zbliżonych do fanów Alan Moore'a spotkała się informacja, że nikt nie chce nabyć drogą kupna komiksu Providence HC 1. Przeto ponawiam ofertę i wspomnę przy tym, że komiks jest nowy i autentycznie nieczytany

Wystawiający sam odpowiada na pytanie czemu nie ma propozycji. Bo komiks jest nieczytany. I po angielsku.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2017, 05:07:44 am wysłana przez 8azyliszek »

 

anything