trawa

Autor Wątek: Giełda - komentarze  (Przeczytany 359367 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mappy

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2445 dnia: Kwiecień 19, 2017, 07:42:28 pm »
Mnie zawsze lekko zastanawia dlaczego u nas pierwsze wydania mają taką słabą rację bytu.

Offline misiokles

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2446 dnia: Kwiecień 19, 2017, 08:17:06 pm »
W tym przypadku pierwsze wydanie jest bardzo słabe jakościowo.

Offline Murazor

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2447 dnia: Kwiecień 19, 2017, 08:19:05 pm »
Wydaję mi się, że powodem może być słaba jakość pierwszych wydań. Często wznowienia są w HC zamiast SC (Y, Kaznodzieja, Sandman, Wieczna Wojna, Yans, Szninkiel, itd), z poprawionymi tłumaczeniami (Mroczny Rycerz Kontratakuje), dokończona historia i chęć posiadania całego wydania w jednym formacie (jeszcze raz Y, Valerian). Pierwsze wydania wychodziły zazwyczaj lata temu, kiedy nie było u nas hmm... 'kultury komiksu' (może być takie określenie?) i po prostu są stare i zniszczone, bo mało kto o nie dbał. Podobają nam się ekskluzywne wydania absolutów, czy omnibusów, więc czemu mamy zadowalać się 15 letnich, zniszczonym, miękko-okładkowym 124 stronnicowym tomikiem Kaznodziei jak możemy mieć ładną, nową cegłę? :smile:

Offline arczi_ancymon

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2448 dnia: Kwiecień 19, 2017, 08:31:39 pm »
Mam tylko nadzieję, że kolory będą takie jak w starym wydaniu w SC, bo w amerykańskim HC-ku były niestety trochę wyblakłe.

Offline starcek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2449 dnia: Kwiecień 19, 2017, 09:07:08 pm »
Ale to raczej kwestia papieru? W moim zestawie 4 tomy są na offsecie, a 2 na kredzie i o tych ostatnich trudno powiedzieć żeby były wyblakłe.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2450 dnia: Kwiecień 19, 2017, 09:13:06 pm »

Kto by pomyślał! Totalne zaskoczenie jak dla mnie. Oj dostanie się spekulantom na allegro, którzy życzyli sobie do niedawna za polskie wydanie krocie :biggrin: 


A ja myślę o tym inaczej i akurat w przypadku "Kaznodziei" nie nazywałbym wystawiających poszczególnych tomów jeszcze przed dzisiejszą nowiną za bajońskie sumy na Allegro spekulantami. To nie były komiksy chomikowane od wczesnych lat dwutysiecznych na handel, a ceny licytacji wskazują, ze taką dla wielu one miały wartość. W nawiazaniu do tej refleksji Mappy'yego


Mnie zawsze lekko zastanawia dlaczego u nas pierwsze wydania mają taką słabą rację bytu.


stwierdzić chciałbym nawet, że rozumiem żal, który odczuwa część wystawiających te komiksy dziś po tym, jak za tomy powyżej szóstego czy siódmego płacili osiemdziesiąt, sto czy dwieście złotych (och to "Alamo"!!). To, że pozbywają się ich dziś jest z kolei w moim przekonaniu błędem, bo choć pierwsze wydania zagranicznych pozycji raczej nie zyskają na wartości, to pozostają częscią historii polskiego rynku komiksowego i jako albumy z drugiej setki Klubu Komiksu należą do zamkniętego dziś rozdziału wydawniczego i czytelniczego. Zostałbym przy nich, gdybym miał taki wybór. Kto wie, może skuszę sie na zakup ich teraz, kiedy cena spadnie znów do okładkowej... Bo są bez wątpienia czymś innym niż najbardziej nawet eleganckie twardookładkowe wydanie z tej kolejnej, innej jakże dekady.

Ładnie to napisał Misiokles:

Hej, jak czytaliśmy Kaznodzieję byliśmy ponad 10 lat młodsi! Jeszcze nie przeczytaliśmy tylu komiksów, jeszcze nie wyrobiliśmy sobie wysublimowanego gustu, jeszcze nie było okazji porównać komiksu z innymi podobnymi pozycjami. Dlatego bardzo dobrze pamiętamy efekt "wow" sprzed tylu lat i zabierzemy go ze sobą do grobu, mimo że Kaznodzieja zapewne zestrzał się jak wiele innych tytułów.


Dla pamiątki po tych czasach "Kaznodzieję" w SC warto może zachować na półce.
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

mkolek81

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2451 dnia: Kwiecień 21, 2017, 08:37:44 am »
Kaznodzieja 1-11 sprzedam w całości albo osobno.

Mozliwe wymiany:

Batman: Cudowny Chłopiec
Nawiedzony rycerz
Wolverine: Wrog Publiczny 1 i 2
All Star Superman
Kingdome Come

 :lol:

Offline 8azyliszek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2452 dnia: Kwiecień 21, 2017, 02:17:22 pm »
Też bym wymienił starego Kaznodzieję na Kingdome Come. :D

Offline absolutnie

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2453 dnia: Kwiecień 21, 2017, 02:19:36 pm »
Też bym wymienił starego Kaznodzieję na Kingdome Come. :biggrin:


A masz?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

mkolek81

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2454 dnia: Kwiecień 21, 2017, 02:20:02 pm »
Też bym wymienił starego Kaznodzieję na Kingdome Come. :biggrin:
wiesz dlaczego mnie to śmieszy? bo mam cały wymieniony zestaw, ale nie mam Kaznodziei
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2017, 02:23:56 pm wysłana przez mkolek81 »

mkolek81

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2455 dnia: Kwiecień 21, 2017, 02:24:29 pm »
Bo on chce wymienić Kaznodzieję na coś z tej listy  :smile:
już poprawiłem literówkę

mgnesium

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2456 dnia: Kwiecień 22, 2017, 09:32:03 pm »

mkolek81

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2457 dnia: Kwiecień 22, 2017, 10:56:49 pm »
Sprzedam nowy egzemplarz komiksu Przebudzenie (The Wake) S.Snydera i Seana Murphego. 40 zł za komiks plus 10 zł za przesyłkę. Ewentualnie mogę wymienić na Anihilacje, Harley Quinn czy tam Wojnę Darkseida.
nie wierzę żebyś kupił ten komiks, czyli to musi być nagroda jaką zdobyłeś w konkursie na LeSzku, bardzo nie ładnie, wstyd

Offline 8azyliszek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2458 dnia: Kwiecień 22, 2017, 11:01:49 pm »
Ale o co chodzi? Nagród konkursowych sprzedawać nie można? Pomijając już to, że to nie jest Marvel/DC to jeszcze Snyder, który podczas N52 całkiem mi obrzydł. Ale może ktoś lubi.

Offline Gazza

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2459 dnia: Kwiecień 22, 2017, 11:55:08 pm »
nie wierzę żebyś kupił ten komiks, czyli to musi być nagroda jaką zdobyłeś w konkursie na LeSzku, bardzo nie ładnie, wstyd
A to z jakiej okazji powód do wstydu?
Wygrał, znalazł, wymienił, kupił czy ukradł - nic nikomu do tego. Co, ma oddać za darmo bo nie zapłacił za to?
Wstyd to moralizować bezpodstawnie...