trawa

Autor Wątek: Giełda - komentarze  (Przeczytany 361941 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1665 dnia: Luty 08, 2016, 08:10:24 pm »
To nie opchniesz. 250 zł za Kingdom Come Alexa Rossa, gdy za jego Justice dałem 115 zł? Nie kalkuluje się.

poczekaj.
czy ja dobrze rozumiem...
"Nie opchniesz KOMIKSU Alexa Rossa NIE DO DOSTANIA W NORMALNYM OBIEGU, KOSZTUJĄCEGO PRZEWAŻNIE KILKUKROTNOŚĆ CENY OKŁADKOWEJ, gdy za jego INNY ŁATWO DOSTĘPNY KOMIKS dałem 115zł. Nie kalkuluje się"?

Muszę przyznać, że to bardzo ciekawe rozumowanie.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline misiokles

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1666 dnia: Luty 08, 2016, 08:55:38 pm »
W sumie coraz bardziej popularne na zachodzie. W myśl 'nie dam za komiks ceny większej niż okładkowa'. Nawet za białego kruka.

Offline Nick Jackolson

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1667 dnia: Luty 08, 2016, 09:07:27 pm »
W sumie coraz bardziej popularne na zachodzie. W myśl 'nie dam za komiks ceny większej niż okładkowa'. Nawet za białego kruka.
Amen i jeszcze dostaniesz zjebkę za informowanie, że taki posiadasz :) pozdrawiam facebookowe forum :)

Offline raskoks

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1668 dnia: Luty 08, 2016, 11:33:02 pm »
nick - zjechali cie na omnibuddies na fb?:) no tam tępią strasznie za to :)

Offline Nick Jackolson

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1669 dnia: Luty 09, 2016, 05:36:43 am »
Nie raz. raskoks :)

Napisałem do tych ciuli, że chce wymianę 1:1 chyba miałem Absolute Dark Knight tak czy siak dostawałem same oferty okładkowe i się wkurzyłem :)

Napisałem ludziom, że Astonishing X-men omnibus kosztował 65$ i jakoś nie widzę, żeby ktoś za tyle wystawiał. I chętnie kupię go od kogoś za okładkową (65$) i sprzedam mu A:DK za okładkową (100$) - chętnych nie było :) Dodatkowo napisałem też, że sprzedam powyżej bo np. Thora Simonsona nie kupię "ot tak" za okładkową więc będę musiał szukać na ebayu..  - nikt mnie nie zrozumiał i zaserwowali mi tę babę:



Najlepiej,że przypieprzają się sami z U.SA gdzie rynek jest inny... Swoją drogą nikt ze Stanów nie wysyła do Polski/ może szerzej Europy... co to qrwa jest? lata 50? ekonomicznym wysyłka Omniaka to około 6 dych. Idzie długo ale bez przesady...

Offline FloreK9

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1670 dnia: Luty 09, 2016, 07:01:03 am »
Czy 400 zł za 53 TM-Semic'owe X-Meny o dobra cena dla kupującego? Wg mnie trochę drogawo.

Drogawo? Nie wiem w jakim są stanie, ale za bardzo ładne to normalna cena, a za "laleczki" to okazja. ;)

Offline vision2001

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1671 dnia: Luty 09, 2016, 09:23:25 am »
To nie opchniesz. 250 zł za Kingdom Come Alexa Rossa, gdy za jego Justice dałem 115 zł? Nie kalkuluje się.
To za ile opchnę? :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline 8azyliszek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1672 dnia: Luty 09, 2016, 09:48:43 am »
150 góra :smile:
Ale pewnie źle mówię, bo nie jestem fanem Alexa Rossa. Może jego miłośnik zapłaci ci 250. :smile:

O tym wydaniu http://www.amazon.ca/Kingdom-Come-Anniversary-Deluxe-Edition/dp/1401260829 przez Egmont w DC Deluxe się mówi tu i ówdzie  :smile: więc szansę są bardzo duże.
A to dlatego chcesz to sprzedać za tyle - zanim Egmont ogłosi swoje drugie wydanie. :)
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2016, 09:52:17 am wysłana przez 8azyliszek »

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1673 dnia: Luty 09, 2016, 09:52:12 am »
nie jestem fanem Alexa Rossa. Może jego miłośnik zapłaci ci 250. :smile:


Raczej na bank trafi się taki cyco na Rossa, nie raz gdy sprzedawałem swoje zeszytówki (na allegro, bardzo rzadko sprzedaję zeszyty na ebay), które mi się znudziły, to te mające jego okładki (nie tylko wariantowe) sprzedawały mi się dużo powyżej swojej wartości (niezależnie od tego, że na ebayu niektóre z nich zalegały w ilościach sporych za ceny mikroskopijne), zwłaszcza te z Dynamite (tam Ross trzaskał tego tony).
perły przed wieprze

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1674 dnia: Luty 09, 2016, 10:21:57 am »
150 góra :smile:
Ale pewnie źle mówię, bo nie jestem fanem Alexa Rossa. Może jego miłośnik zapłaci ci 250. :smile:
A to dlatego chcesz to sprzedać za tyle - zanim Egmont ogłosi swoje drugie wydanie. :smile:

Kurde. Mam wrażenie, że moje posty gdzieś znikają w świadomości niektórych czytelników.
250 za I wydanie Kingdom Come to BARDZO DOBRA cena. I to nie tylko dla miłośników AR. Dużo nie zmieni się w przypadku pojawienia się II wydania. Gdyż I wydanie nie równa się I wydaniem. Pomimo dodruków i nowych wydań Tytusów - I wydania cały czas są drogie.

vision - jak będziesz chciał sprzedać za sugerowane 150 to BARDZO chętnie kupię, a nawet postawię Ci jeszcze piwo (ale uważam, że to za niska cena). Uważam, że za 250 powinieneś go sprzedać. Mnie w tym momencie na wspomniane 250 po prostu nie stać.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline vision2001

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1675 dnia: Luty 09, 2016, 10:54:06 am »

vision - jak będziesz chciał sprzedać za sugerowane 150 to BARDZO chętnie kupię, a nawet postawię Ci jeszcze piwo (ale uważam, że to za niska cena). Uważam, że za 250 powinieneś go sprzedać. Mnie w tym momencie na wspomniane 250 po prostu nie stać.
Dzięki za Twój post. I ofertę. ;)


Faktem jest, że w związku z boomem na komiksy amerykańskie jest obecnie z czego wybierać, więc pewnie dlatego jeszcze komiks nie zszedł. Tylko Kigdome Come to jest klasa sama w sobie.


Ot jeszcze taka ciekawostka (8azyliszek pewnie się zdziwi): od kilku tygodni mam ofertę na 200 pln (+ wysyłka). Ale jakoś mi się nie śpieszy ze sprzedażą, więc sobie Przyjdź Królestwo czeka i poczeka.


Może jak będzie II wydanie to będę sobie pluł w zęby, że nie sprzedałem za 2 stówki. ;)
Jak to się za mojej młodości mówiło: ryzyk-fizyk ;)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline starcek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1676 dnia: Luty 09, 2016, 11:09:02 am »
Skoro zaraz wyjdzie Deluxe po angielsku (17.05), to szanse na polską edycję rosną baardzo.

Ale - bez ryzyka nie ma wynika.  :cool:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline mack3

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1677 dnia: Luty 09, 2016, 12:03:35 pm »
Dużo nie zmieni się w przypadku pojawienia się II wydania. Gdyż I wydanie nie równa się I wydaniem. Pomimo dodruków i nowych wydań Tytusów - I wydania cały czas są drogie.
Ta, powiedz to osobom, które za 190 nie mogą sprzedać Incala czy za 150 Azylu :biggrin:
http://allegro.pl/moebius-jodorowsky-incal-wyd-i-egmont-i5968787368.html
http://allegro.pl/incal-jodorowsky-moebius-i5966541052.html
http://allegro.pl/seria-mistrzowie-komiksu-azyl-arkham-i5967356104.html
(oczywiście, nie wykluczam, że za 10 czy 20 lat te wydania znów zdrożeją, ale w takiej perspektywie czasowej może bardziej się opłaca wrzucić te pieniądze na lokatę...)
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2016, 12:06:45 pm wysłana przez mack3 »

Offline Mawer

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1678 dnia: Luty 09, 2016, 12:16:18 pm »
Rynek komiksowy staje się coraz bardziej przesycony. Za dużo nowości wychodzi, które trzeba mieć. W obecnej sytuacji większość myśli jak zaoszczędzić, niż kupować I wydania. Możliwe, że za parę lat znowu uspokoi się sytuacja na rynku komiksowym. Wlewając wodę do dziury w końcu się z niej wyleje...

mgnesium

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1679 dnia: Luty 09, 2016, 12:17:26 pm »
pierwsze wydanie jest wydaniem bardziej wartościowym od kolejnych tylko jeżeli jest wydaniem pierwotnym (żbiki, tytusy, klossy etc), lub jeżeli prezentowało wyższy standard wydawniczy (np pierwsze osiedle swoboda czy black hole).

 

anything