trawa

Autor Wątek: Giełda - komentarze  (Przeczytany 362473 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mack3

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1410 dnia: Sierpień 31, 2015, 07:22:51 pm »
Z tego co widzę kolega DaryW ma na allegro sprzedanych 943 rzeczy. Nie wiem ile z nich to komiksy, lecz z tego wszystkiego ma 2 negatywne komentarze: jeden z 2010 roku i jeden z 2011. Sądzę że jak na jedenaście lat obecności na Allegro wynik około 90 transakcji rocznie może nie urywa tego i owego, ale ludzie kupują i wystawiają dobre komentarze. Nie wiem w czym problem
Bez obrazy, ale proszę o czytanie ze zrozumieniem. W którym momencie napisałem, że widzę w czymkolwiek jakikolwiej problem???

Offline mack3

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1411 dnia: Sierpień 31, 2015, 07:26:40 pm »
Kolejna sprawa, to ten sprzedawca i jego aukcje. Powiedzcie, kto to jest i ile jeszcze ma komiksów do sprzedania.
To koleś, który odkrył czarną dziurę z magazynem starych, dawno niedostępnych komiksów Egmontu (ja kupiłem od niego Green lanterna i jeszcze coś, nie pamietam).

Offline DaryW

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1412 dnia: Sierpień 31, 2015, 07:27:13 pm »
Z tego co widzę kolega DaryW ma na allegro sprzedanych 943 rzeczy. Nie wiem ile z nich to komiksy, lecz z tego wszystkiego ma 2 negatywne komentarze: jeden z 2010 roku i jeden z 2011. Sądzę że jak na jedenaście lat obecności na Allegro wynik około 90 transakcji rocznie może nie urywa tego i owego, ale ludzie kupują i wystawiają dobre komentarze. Nie wiem w czym problem



tak na oko to było ok 900 transakcji z komiksami (czasem zestawy więc najpewniej tych komiksów jest z 1500). Tak po prostu dobijam 40 i najzwyczajniej komiksy przestają mnie bawić, ostatnie lata zbierałem głownie z myślą o przekazaniu dziecku. Ale on ma już 11 lat i komiksy to nie jego pasja, bywa :)
Po urodzeniu drugiego dziecka i dwóch przeprowadzkach w przeciągu roku po prostu miałem ich dość.
A tak się składa, że sprzedaję nie by się na siłę dofinansować ustalam sobie ceny wg własnego uznania, czasem niżej niż wartość rynkowa, czasem rynek mi te ceny nabija...
Sprzedaję to co chcę i to co nie ma dla mnie większej wartości, nie mówię o wartości finansowej.
Zresztą systematycznie zbieram też wybrane nowości : Thorgale, XIII, ...Szklane miecze, Żbiki i parę innych serii.
Nie sprzedają Rosińskiego, Christy, Baranowskiego, ...Leo, Polcha Asterixów, Tintinów, Lucky Luke ów i sporo innych serii.
Plan był taki, że zamknę kolekcję docelową w dwóch regałach Billy, ale już wiem, że to się nie uda.

Generalnie kupujący są z reguły ze zdobyczy z mojej kolekcji zadowoleni, przynajmniej tak sądzę :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1413 dnia: Sierpień 31, 2015, 07:28:57 pm »
Po urodzeniu drugiego dziecka i dwóch przeprowadzkach w przeciągu roku po prostu miałem ich dość.

Urodziłeś?  :shock:

Offline DaryW

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1414 dnia: Sierpień 31, 2015, 07:34:07 pm »
Urodziłeś?  :shock:

Się powinno tam znaleźć,   ale z drugiej strony chyba dla większości mój post był zrozumiały,  może nie dla każdego :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1415 dnia: Sierpień 31, 2015, 07:35:23 pm »
drugiej strony chyba dla większości mój post był zrozumiały,  może nie dla każdego :)

Przecież żartuję sobie...

Offline Nick Jackolson

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1416 dnia: Sierpień 31, 2015, 07:36:04 pm »
Ciekawe za ile zejdzie ten FF. Z której strony by nie patrzeć wszystkie egzemplarze kupterazowe są za 800+ PLN. To już jest cena przy której można rozważać pozbycie się swojego egzemplarza. :biggrin: Annihilation Omni jak widzę jest już tylko powyżej 1k PLN i jestem coraz mniej przekonany czy trzymanie go na półce jest mi potrzebne do szczęścia. :wink:

To prawda. Na 800 + nie liczę, ale mam nadzieje, że za free nie oddam :smile: Mam 2 egzemplarze to rozstaję się  z nim bez płaczu bo run sam w sobie nie był zły. A Annihilation faktycznie zdrowo podskoczyło. Jak bym miał go puścić za 1K to chyba bym się nie wahał a za zarobione kupił np. Powers w omnibusie +  S.H.I.E.L.D.: THE COMPLETE COLLECTION OMNIBUS.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1417 dnia: Sierpień 31, 2015, 07:45:48 pm »
Kolejna sprawa, to ten sprzedawca i jego aukcje. Powiedzcie, kto to jest i ile jeszcze ma komiksów do sprzedania.
To koleś, który odkrył czarną dziurę z magazynem starych, dawno niedostępnych komiksów Egmontu (ja kupiłem od niego Green lanterna i jeszcze coś, nie pamietam).
Jesli juz mamy być dokładni, to nie koleś, ale babka, a dokładniej - babkax2. I nie czarną dziurę, tylko niewielki bąbel, a właściwie pypeć czasoprzestrzenny w okolicach Tamki w Wawie.

Przecież żartuję sobie...
Kłamie, w żywe oczy kłamie, bo Ramirez nigdy nie żartuje. I jesli mamy być dokładni, kłamie nie sobie, tylko nam.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2015, 07:49:36 pm wysłana przez KukiOktopus »

Offline Itachi

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1418 dnia: Sierpień 31, 2015, 07:47:03 pm »
Skład Główny za 190 zł? Woow :smile: komiks, który kilka tygodni temu szedł na przemiał teraz staje się białym krukiem. Ciekawe ile będzie można wyciągnąć za skład po premierze tomu drugiego? Bo cena na bank raczej jeszcze podskoczy w najbliższym czasie. Nie zbadane są...

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1419 dnia: Sierpień 31, 2015, 08:24:29 pm »
To koleś, który odkrył czarną dziurę z magazynem starych, dawno niedostępnych komiksów Egmontu


Ja tam wiem swoje - te cacka ,to som ze  tego pociągu ,co to pod Wałbrzychem Niemcy zakopali !
A mało to we Wrocławiu ludzisków komiksy mieli.
A jak Ruskie szli , to ludzie komiksy popakowali, wywieźli, a pociąg we górach ukryli.
BABA.



"Jesteś podwójnym sobą."

Offline blackwaterpark

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1420 dnia: Sierpień 31, 2015, 10:18:51 pm »
Skład Główny za 190 zł? Woow :smile: komiks, który kilka tygodni temu szedł na przemiał teraz staje się białym krukiem. Ciekawe ile będzie można wyciągnąć za skład po premierze tomu drugiego? Bo cena na bank raczej jeszcze podskoczy w najbliższym czasie. Nie zbadane są...

Jeśli się nie mylę, to KTOŚ niedawno pisał, że taki sam zwrot akcji był z drugim zbiorczym tomem Blueberry?

Znacie jeszcze jakiś rynek w Polsce, tak nieobliczalny i zakręcony, jak ten komiksowy?  :lol: Kręćka można dostać.

PS. Tak sobie obiecałem: nigdy nie sprzedam żadnego komiksu, który kupiłem (a ten zbędne trafią do bibliotek).

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1421 dnia: Sierpień 31, 2015, 10:39:34 pm »
Znacie jeszcze jakiś rynek w Polsce, tak nieobliczalny i zakręcony, jak ten komiksowy?  :lol: Kręćka można dostać.


Polecam wejść na poważnie w winyle, komiksy przy tym to mały pikuś.
perły przed wieprze

Offline mack3

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1422 dnia: Sierpień 31, 2015, 11:48:00 pm »
PS. Tak sobie obiecałem: nigdy nie sprzedam żadnego komiksu, który kupiłem (a ten zbędne trafią do bibliotek).
E, wszystko jest tylko kwestią odpowiedniej ceny ;) Za 8,6 tys. byś nie sprzedał? ;)

Offline bosssu

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1423 dnia: Wrzesień 03, 2015, 01:42:12 pm »

ramirez82

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1424 dnia: Wrzesień 03, 2015, 01:54:35 pm »
Echo Ongrysowych zapowiedzi...
http://allegro.pl/sklad-glowny-t-4-9-po-francusku-i5641838024.html

Warto zaznaczyć, że cena bardzo atrakcyjna, raptem 20 zł za tom.

 

anything