Autor Wątek: Giełda - komentarze  (Przeczytany 362376 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bosssu

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1305 dnia: Czerwiec 21, 2015, 07:43:06 pm »
. A na zalinkowanej aukcji nie jest napisane że wysyłka minipaczką, zatem ze ktoś tak wyśle może sobie pisać do woli.
A właśnie, że jest napisane pod spodem opisu a gość wpisał wagę z opakowaniem 0,4kg więc się nie łapie na niższą cenę. Więc uważam, że cena jest adekwatna do całego opisu aukcji.

W moim przypadku komiksy w pierwszej kolejności idą w papier z gazet bądź ulotek, nastepnie tekturka, folia bąbelkowa i to pakuję w minipaczkę.
Pamiętam jedną aukcję jak gość mi wysłał jakiś HC- typu Thorgal, wysłał  w zwykłej białej kopercie kompletnie bez żadnego zabezpieczenia i komiks poprzebijał się na wszystkich rogach.

Dwa cienkie zeszyciki jeszcze można wysłać listem ale już A4 bym w kopercie nie wysłał.

mgnesium

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1306 dnia: Czerwiec 21, 2015, 07:49:30 pm »
A właśnie, że jest napisane pod spodem opisu a gość wpisał wagę z opakowaniem 0,4kg więc się nie łapie na niższą cenę. Więc uważam, że cena jest adekwatna do całego opisu aukcji.

małe sprostowanie - info o paczce mini dopisałem po wcześniejszej interwencji szeryfa, tym samym wpisując zoobowiązanie do wysyłki w takiej formie w treść umowy kupna-sprzedaży (jaką de facto jest aukcja/oferta allegro).
pan szeryf chyba również zapomniał o maksymalnej grubości gabarytu A (21 mm) - nie ma szans aby dwa zeszyty i wkładka tekturowa owinięte folią bąbelkową wrzucone do koperty pęcherzykowej nie przekroczyły tej wartości.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2015, 11:28:32 am wysłana przez mgnesium »

Offline absolutnie

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1307 dnia: Czerwiec 21, 2015, 08:58:32 pm »
Mam pytanie.
Na allegro pojawia się czasem albumik "Kaerelki" za jakieś kosmiczne ceny na "kup teraz". I nikt tego nie kupuje. Nie pojawia się natomiast (przynajmniej ja nie znalazłem) "Szkicownik KRL-a".


Mam na zbyciu obie publikacje. Czy sądzicie, że znajdzie się na te rzeczy nabywca. I czymożecie podać jakąś orientacyjną cenę, za którą można to wystawić, bo nie chciałbym wyjść na frajera, który za pół darmo oddaje komiks człowiekowi, który dwa dni później będzie go sprzedawał za dwa razy tyle.
Z góry dziękuję za pomoc.


usunąłem drugi wpis, bo raz że jeden po drugim (a tak tutaj nie wolno), a dwa że to nie komentarz. do takich rzeczy mamy inne wątki...
fragsel
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2015, 09:16:18 pm wysłana przez fragsel »
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Kokosz

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1308 dnia: Czerwiec 21, 2015, 10:36:52 pm »
Na allegro pojawia się czasem albumik "Kaerelki" za jakieś kosmiczne ceny na "kup teraz". I nikt tego nie kupuje. Nie pojawia się natomiast (przynajmniej ja nie znalazłem) "Szkicownik KRL-a".

Mam na zbyciu obie publikacje. Czy sądzicie, że znajdzie się na te rzeczy nabywca. I czymożecie podać jakąś orientacyjną cenę, za którą można to wystawić, bo nie chciałbym wyjść na frajera, który za pół darmo oddaje komiks człowiekowi, który dwa dni później będzie go sprzedawał za dwa razy tyle.

Szkicownik też był jakiś czas temu, ale na pewno pojawia się rzadziej... Chociaż z drugiej strony - czy dwie aukcje Kaerelków wystawiane za chyba jednak dość kosmiczne pieniądze, wciąż bez ofert są jakimś punktem odniesienia?

Jeśli pół darmo cię urządza, to ja chętnie przygarnę i nie będę sprzedawał za dwa razy tyle, tylko włączę do mojej kolekcji.

Offline misiokles

Odp: Giełda 3 (oferty wymiany / handlu poza tym tematem będą usuwane)
« Odpowiedź #1309 dnia: Czerwiec 24, 2015, 07:36:19 pm »

Ten i kolejny komentarz odnośnie Inferno na Ebay-u
fragsel

To żeś dowalił :smile:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2015, 08:10:35 pm wysłana przez fragsel »

Offline angelscorpion

Odp: Odp: Giełda 3 (oferty wymiany / handlu poza tym tematem będą usuwane)
« Odpowiedź #1310 dnia: Czerwiec 24, 2015, 07:42:20 pm »
Z grubej rury! :shock:

Offline starcek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1311 dnia: Czerwiec 24, 2015, 09:39:04 pm »
Chociaż z drugiej strony - czy dwie aukcje Kaerelków wystawiane za chyba jednak dość kosmiczne pieniądze, wciąż bez ofert są jakimś punktem odniesienia?

Tym bardziej, że były też wystawiane w licytacji i wtedy wcale nie poszły za kosmiczną kasę.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline mummu

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1312 dnia: Lipiec 01, 2015, 05:00:44 pm »

mgnesium

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1313 dnia: Lipiec 01, 2015, 05:02:47 pm »
dobra,
co jest takiego w tym Mausie ?

http://allegro.pl/maus-wydanie-zbiorcze-pl-art-spiegelman-unikat-i5463620106.html

podpisuję się pod pytaniem. ja tutaj widzę jedynie ubytek (brak obwoluty).

Offline perek82

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1314 dnia: Lipiec 01, 2015, 05:45:20 pm »
dla mnie Maus to absolutne mistrzostwo świata. Nic przedtem ani potem nie wywarło na mnie takiego wrażenia.
Ale cena 300 zł za coś, co kupiłem za 40 zł i co w każdej księgarni zalegało to trochę szokujące.
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline pokia

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1315 dnia: Lipiec 01, 2015, 06:14:04 pm »
dobra,
co jest takiego w tym Mausie ?


http://allegro.pl/maus-wydanie-zbiorcze-pl-art-spiegelman-unikat-i5463620106.html

Już odpowiadam. W tym egzemplarzu zdjęta jest obwoluta z wydania zbiorczego.
Inaczej mówiąc, wybrakowana sztuka.

Offline Itachi

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1316 dnia: Lipiec 01, 2015, 08:07:17 pm »
Inaczej mówiąc, wybrakowana sztuka.

Dla jednych wybrakowana sztuka, dla drugich wersja 2.0. :wink:

Offline pokia

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1317 dnia: Lipiec 01, 2015, 08:19:03 pm »
Dla zainteresowanych fotki. A dla handlarzy bezcenna informacja - przed wystawieniem komiksu na allegro, obwolutę wyrzucamy.





A co do samego komiksu, to muszę powiedzieć, że długo po niego nie sięgałem, bo zawsze z rezerwą podchodzę do "sławnych, nagradzanych" itp. tytułów. W końcu się jednak przełamałem, kupiłem i przeczytałem. Powiem, że warto, komiks jest naprawdę, ale to naprawdę wart przeczytania. Mocna rzecz, którą mimo tematu czyta się lekko. Polecam każdemu.

Offline absolutnie

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1318 dnia: Lipiec 01, 2015, 08:56:21 pm »

A co do samego komiksu, to muszę powiedzieć, że długo po niego nie sięgałem, bo zawsze z rezerwą podchodzę do "sławnych, nagradzanych" itp. tytułów. W końcu się jednak przełamałem, kupiłem i przeczytałem. Powiem, że warto, komiks jest naprawdę, ale to naprawdę wart przeczytania. Mocna rzecz, którą mimo tematu czyta się lekko. Polecam każdemu.
Mnie ten komiks sponiewierał.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Kris1982

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1319 dnia: Lipiec 01, 2015, 09:59:42 pm »
Wiecie czy będzie dodruk Mausa?