Autor Wątek: Giełda - komentarze  (Przeczytany 359379 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2505 dnia: Sierpień 23, 2017, 08:03:05 pm »
jeszcze się okaże, że Bazyl wykupi wszystkie egzemplarze w Lublinie i kolekcja wyjdzie poza fazę testową
to by musiał kupić wszystkie tomy jakie się ukażą od 1-4, bo wiadomo pierwszy ma bardzo cenę konkurencyjną i zawsze sprzeda się najlepiej

Offline Szekak

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2506 dnia: Sierpień 23, 2017, 08:11:51 pm »
Ja też mam taką zasadę, że pierwszy tom kupuję od razu, a resztę w prenumeracie. Na rynku komiksów jest masa, cena 40zł za numer jest spora, więc mam obawy co do tego, czy kolekcja ruszy.

mkolek81

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2507 dnia: Sierpień 25, 2017, 11:38:54 am »
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6935642337
nie oceniam osób, które chcą kupić po takiej czy innej cenie, jeśli ktoś chce i mam kasę jego spraw, ale sprzedający przechodzi sam siebie:

"Wysyłam bez tekturki, bo to podniosło by koszty. Ale jak ktoś chce, to mogę ją dodać za dopłatą. A i tak będzie pogięta."

to już mógł napisać że będzie bez tekturki, sam się ośmiesza
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2017, 12:12:13 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline Mawer

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2508 dnia: Sierpień 25, 2017, 11:44:20 am »
Ta dopłata to jest za robociznę wygniecenia tekturki, nie każdemu by się chciało wkładać taki wysiłek i mieć na to czas...


mkolek81

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2509 dnia: Sierpień 25, 2017, 12:00:32 pm »
Ta dopłata to jest za robociznę wygniecenia tekturki, nie każdemu by się chciało wkładać taki wysiłek i mieć na to czas...
:lol: :lol: :lol: aleś mi poprawił humor tym komentarzem

Offline mack3

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2510 dnia: Wrzesień 01, 2017, 11:27:37 am »
Nie wklejam ofert z allegro, ale tym razem nie mogłem się powstrzymać:


Niezła oferta na Marvel Now :D


http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=7447465&order=m




Offline Murazor

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2511 dnia: Wrzesień 01, 2017, 11:31:04 am »
Nic tylko brać, hurtem najlepiej! :lol:

Offline xanar

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2512 dnia: Wrzesień 01, 2017, 12:10:04 pm »
Nie wklejam ofert z allegro, ale tym razem nie mogłem się powstrzymać:


Niezła oferta na Marvel Now :biggrin:


http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=7447465&order=m


Mnie to najbardziej te opisy bawią:
"Komiksy nowe, w stanie idealnym, bez folii, każdy raz czytany i odłożony na półkę."
no to nowe czy używane :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2017, 12:42:54 pm wysłana przez xanar »

Offline mappy

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2513 dnia: Wrzesień 01, 2017, 12:13:24 pm »
Jak z telefonami. Wyjęty z pudełka i włączony czy działa. Nowy.

Offline xanar

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2514 dnia: Wrzesień 01, 2017, 12:47:51 pm »
a jak dwa razy przeczytany, to jeszcze nowy czy już nie  :cool:

Offline absolutnie

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2515 dnia: Wrzesień 01, 2017, 01:10:06 pm »

Mnie to najbardziej te opisy bawią:
"Komiksy nowe, w stanie idealnym, bez folii, każdy raz czytany i odłożony na półkę."
no to nowe czy używane :biggrin:


Kłopot w tym, że to nie są określenia przeciwstawne, bo nowy też może być użyty raz, dwa czy trzy.
Kiedy sam wypełniam te rubryczki na allegro, to zawsze zaznaczam "używany" (bo nie jestem sklepem), ale dodaję - jest opcja niżej - "bez śladów używania".
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Murazor

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2516 dnia: Wrzesień 01, 2017, 01:19:21 pm »
Ja jak sprzedaję też pisze, że raz czytany - jeżeli tak jest oczywiście :) Zawsze to jakieś doprecyzowanie stanu. Zakładam, że raz czytany tzn.: bez setek odcisków palców, zagiętych/pobrudzonych stron, nie "rozruszany" grzbiet itp. Dla mnie raz czytany to taki co jeszcze trochę "strzela" przy czytaniu, wiecie o co mi chodzi, nie? :)

Offline mack3

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2517 dnia: Wrzesień 01, 2017, 01:24:19 pm »

Kłopot w tym, że to nie są określenia przeciwstawne, bo nowy też może być użyty raz, dwa czy trzy.
Nie no, nowy to nowy, używany to używany. Użyty raz to nie nowy (chyba, ze chcemy dzielic  włos na czworo i wchodzic w jakieś skomplikowane twory interpretacyjne i szczególne przypadki - typu kupienie w empiku czytanego egzemplarza).


Jeśli czytałeś ksiażke czy komiks to nie jest ona nowa. OK, wątpliwosci można mieć jak kartkowałeś/przeglądałeś. Ja wtedy zaznaczam uzywany i w opisie pisze, że w zasadzie nowy, jedynie kartkowany (potencjalny kupujacy może sobie zinterpretować jak mu się podoba wtedy).

Offline Murazor

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2518 dnia: Wrzesień 01, 2017, 01:29:04 pm »
Nie no, nowy to nowy, używany to używany.
Kolejny powód za foliowaniem egzemplarzy. Nowy to folii, bez folii to używany i sprawa by była prosta :)

Chyba, że ktoś użyje zafoliowanego jako np.: podpórka pod stół ;-) - to raczej nie będzie jak nowy :roll:

Offline pokia

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2519 dnia: Wrzesień 01, 2017, 02:14:36 pm »
Auta nowe, to te sprzedawane w salonie. Chociaż w komisie tez można usłyszeć "Jak nowe...".


A za komiks nowy mogę uznać tylko ten, który jest w oryginalnej folii, choćby od premiery upłynęło kilka lat (mam takie na półkach).