Autor Wątek: Giełda - komentarze  (Przeczytany 359379 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline starcek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2415 dnia: Kwiecień 12, 2017, 01:56:04 pm »
Może ktoś dłużej obserwujący rynek wie czy Vertigo robi chętnie dodruki omniaków tak jak spółka matka, czyli DC?

A na FB teraz ktoś się obudził i szuka Incala za rozsądną cenę.  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2017, 02:16:04 pm wysłana przez starcek »
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

mgnesium

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2416 dnia: Kwiecień 12, 2017, 02:26:22 pm »
niecałe dwa dni po tym, jak z allegro zniknął egzemplarz za kwotę, którą ten pan jest skłonny wyłożyć.

ludzie są fantastyczni.


edycja: a kilka postów nad tym gościem, jakiś biedny niedoinformowany sprzedaje "unikaty" od egmontu poniżej cen okładkowych. co oczywiste, misie z grupy rzuciły się na komiksy, jak kruki na padlinę. femdom nie fandom.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2017, 02:41:55 pm wysłana przez mgnesium »

Offline starcek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2417 dnia: Kwiecień 12, 2017, 03:27:31 pm »
Może akurat tych tytułów im brakowało?  :badgrin:

A to też jest standardzik:

Ktoś jest zainteresowany kupnem Omnibusa Man-Thinga (OOP)? Jeżeli ktoś jest, to proszę propozycję cenową na priv.

Choć z drugiej strony, cofam - jest w porzo. Forum jak bazar - "po czemu ten omnibus?".
 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2017, 03:33:46 pm wysłana przez starcek »
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

mgnesium

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2418 dnia: Kwiecień 12, 2017, 04:22:37 pm »
nie mogę napisać złego słowa o transakcjach z williamem josephem

edycja: ...lub alternatywnie johannesem. stupid me.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2017, 04:35:28 pm wysłana przez mgnesium »

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2419 dnia: Kwiecień 12, 2017, 05:46:28 pm »

Stupid me - przez dłuższą chwilę nie miałem pojęcia, o którym użytkowniku piszesz, @mgnesium. :D Ale skoro już zostałem wywołany, to pozwolę sobie pokrótce skomentować moją ofertę.


Komiks, który chcę sprzedać, to rzecz specyficzna, która zainteresuje może kilka osób. A te osoby wiedzą też ile są w stanie za ten komiks zapłacić. Oczywiście dostanę kilka pmek z propozycją oddania za paczkę żelków i trzy parówki, oraz z niezwykle ciekawą i potrzebną mi informacją, że zainteresowany "rok temu na Multiversum mógł kupić taniej". Ale tutaj nie ma zasady - te pmki dostanę czy podam cenę, czy nie. Problem jest też z samą wyceną tego komiksu. Na ebayu nie ma go w rozsądnych cenach. Puścić go za cenę okładkową? Mi by go nikt za okładkową nie sprzedał. Nikt nie zechce go kupić? Trudno, niech leży na półce. Żadne kredyty mnie nie cisną, ciśnienia nie mam.


A sam komiks, to taki klasyczny horror Marvela. Masa jedno-dwu zeszytowych historii układających się w większą całość, debiut Kaczora Howarda i jedna z zabawniejszych scenek z wyśmianiem deus ex machina jakie widziałem:

Zasłona rzeczywistości się rozdziera, Daredevil i Black Widow ratują sytuację, Daredevil i Black Widow znikają w kolejnej dziurze. :D Uwielbiam wyobraźnię Gerbera, cenię sobie jego poczucie humoru, niestety komiks ma jedną zasadnicza wadę: nie ma potencjału do ponownego przeczytania. Narracja jest trochę zbyt staroszkolna i męcząca, żeby chciało mi się jeszcze raz przez to przebijać.


A sprzedawanie komiksów w PL to niekończąca się komedia. Zaproponowano mi, żebym dostarczył jednego omnibusa osobiście. Do Warszawy. Jak będę przejazdem. :D

Offline starcek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2420 dnia: Kwiecień 12, 2017, 06:10:01 pm »
Nie, no spoko, mnie po prostu śmieszy, gdy widzę  bezcenne ogłoszenia.
Zresztą powyższy post może świadczyć, że tak naprawdę nie chcesz go sprzedać mimo, że nie poczuwasz się do ponownej lektury. 
A jeśli dostaniesz maila o cenie w  MvM, to zawsze możesz odpisać, że rok temu, to go już chyba wtedy nie było. Ostatni raz taniej to raczej był w październiku 2015 roku na stoisku w Łodzi.  Trzymałem jeden egzemplarz w rękach, to wiem na 100%.  :cool:
Zresztą na takie maile najlepiej odpowiadać cytując najnowszego klasyka: "Mogło tak być , ale nie możemy z całą pewnością powiedzieć, że tak było". ;-)



- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2421 dnia: Kwiecień 12, 2017, 06:19:27 pm »

"Chcę sprzedać", a nie "chcę się go pozbyć". Chcę sprzedać jeżeli ktoś chce kupić. Dlatego wystawiłem ofertę. Może ktoś chce mieć go bardziej niż ja. Mówię wprost, że jest to dobry komiks, ale trochę się zestarzał. Ale spoko, jeżeli moja oferta Cię rozbawiła, to ja się bardzo cieszę. Uśmiechniętych ludzi ciągle za mało w tym kraju.


Jak wstawię tam powiedzmy: "cena 400 PLN",  to coś to zmieni?

Offline starcek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2422 dnia: Kwiecień 12, 2017, 07:08:31 pm »
Tłum się rzuci!!! ;-)
Moim zdaniem to mogłoby przynajmniej odrzucić wesołków od wysyłania maili typu "Dam 200 zł i biorę!".  Ale jak to mówią - "Twoja wola Panie!" Nie ma ceny, to nie ma. Niech piszą, może i do twojego życia wprowadzą więcej uśmiechu.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline 8azyliszek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2423 dnia: Kwiecień 12, 2017, 10:37:51 pm »
Taka prawda. Jak jest okazyjna sprzedaż (Zagłada Gotham z 5 zł :) ) i niska cena to się ludzie rzucają jak sępy i w 5 minut nie ma oferty. Trzeba być czujnym.

Offline arczi_ancymon

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2424 dnia: Kwiecień 13, 2017, 09:11:00 am »
http://allegro.pl/opowiesci-z-hrabstwa-essex-jeff-lemiere-unikat-i6785530980.html

kuriozum - mocno poobcierane rogi i jeszcze ostra wtopa drukarska, która w zasadzie uniemożliwia czytanie. Kojarzę, że wcześniej był ten komiks wystawiony za nie więcej niż 60-70zł, jak widać nikt nie kupił, więc trzeba było podwoić cenę :P

Offline starcek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2425 dnia: Kwiecień 13, 2017, 10:06:39 am »
Może przeczytał książkę Cialdiniego i chce wypróbować jedną z metod tam prezentowanych?
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline mappy

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2426 dnia: Kwiecień 13, 2017, 10:33:50 am »
No i co z takim problemem zrobić?
Mam sporo zafoliowanych jeszcze komiksów.
Za parę lat jak wezmę się za czytanie i się okaże coś takiego :neutral:

Offline 8azyliszek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2427 dnia: Kwiecień 13, 2017, 10:41:43 am »
@UP
Odfoliuj już dziś, wstaw do przewiewnego miejsca i za parę wywietrzeją. Jeśli trzymasz na handel to zapach to problem nabywcy. :)

Offline Mawer

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2428 dnia: Kwiecień 13, 2017, 10:44:21 am »
No i co z takim problemem zrobić?


Wyjąć z folii? :roll:


Gorzej to ma osoba, która kupi dawno wyprzedany, unikatowy, zafoliowany komiks, a po otwarciu klops (brakuje kilku stron, zła kolejność stron itp.)

Offline LordDisneyland

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2429 dnia: Kwiecień 13, 2017, 11:14:45 am »
Odebrałem dwa TPB od absolutnie- polecam użytkownika!


PS- Nie ma jak Doom Patrol  :cool:

 

anything