Autor Wątek: Edycja 436 - Chmury (do świtu 2.marca)  (Przeczytany 7286 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline spence

Odp: Edycja 436 - Chmury (do świtu 2.marca)
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 02, 2015, 02:55:48 pm »
Przepraszam od razu, podpieprzyłem każdemu po 0,1 punkta z pierwszej piątki, żeby ostatnia osoba się nie czuła zbyt smutna D: i wyszedł mi post-książka <typowy ja :oops: >

Balinking Pozamiatane, rozkminialiśmy z Kukim komiks o kosmosie, przyszedłeś i zjadłeś i pozamiatałeś tak mocno:C Minimalnie mocniej by mogło chyba być jakbyś zrobił większy kontrast między tą stroną chmur a tamtą (w sensie ten kadr pierwszy odbił w negatywie np... Ale to już czepialstwo czystej wody, bo przecież ten kosmos tak zamiata... Możesz sobie obczaić jak znajdziesz takiego serbskiego komiksa Poposhak and Flowers, albo Ci moge podesłać, bo mam mocne skojarzenia klimatowe... Rozpi****l.
I od razu pytanie - czy to jest mityczna biała kredka na czarnym papierze? czy ołówek na białym w negatywie? :biggrin:

Zurluk - osiedlowa część mnie zbija mocną piątkę, tudzież żółwia (jestem z osiedla, jakby co). Pięknie połączony pierwszy kadr z drugim (te takie fale), pięknie na końcu te oczka i buzię mu widać w kłębach dymu. I wykorzystanie marginesu jako linii poziomej łączącej całość, mega. Ładnie, mocna stylówka. I myślę, że też pasek z największym potencjałem na rozj***nie Internetów z tej edycji, spróbuj może to rzucić ziomkom do obczajenia, ja chyba też stestuję. To jest prawie jak reportaż z bloku :biggrin:

Breniary prześwietnie opowiedziane na zasadzie rosnącej czerni... Najdobitniejszy komentarz społeczny w pasku w tej edycji (ja ten pasek bardzo poważnie odbieram i w głowie mi się wyświetlają tematy i emocje z cyklu "segregacja rasowa") i bardzo dobitny patrząc ogólnie. Mocno. edit: doczytałem komentarzoocene pszrena i faktycznie to mocny komentarz ekologiczny to jest D:

Pszren Piękne wykorzystanie tego co już jest do budowania nastroju. bez drugiego "kadru" rozpieprzyłoby mnie mocniej. Nie do końca czaję ten drugi kadr i chyba bym potrzebował komentarza do niego D: Pierwszy i trzeci kadr mistrze. Mocny pomysł (wizualnie najbardziej).

Sejanka świetnie opowiedziane. Rysunkowo mocarnie - zwłaszcza akcentowanie pierwszego planu i piękna perspektywa powietrzna (to że się kolory blakną im dalej jesteś od czegoś, za dużo czytałem bloga Elizabeth Breitweiser, kolorystki Fade Out, żeby nie znać takiego stwierdzenia http://pl.wikipedia.org/wiki/Perspektywa_powietrzna a tu jest sam post Breitweiser, miniporadnik dla chcących być kolorystami, albo po prostu tych co używają koloru w komiksach http://elizabreitweiser.tumblr.com/post/94891414015/hello-elizabeth-i-love-your-color-art-so-much-i) i super te chmury że są poza ramkami na końcu. Noitego miał rację z tym liternictwem. Propsy, nie ma(m) się o co czepiać :wink:

KatarinaKoneko - Witamy na pokładzie. klimat jak z klasycznych animacji (Tom&Jerry, Struś Pędziwiatr), to jest komplement :biggrin: . Propsy bonusowe za opowiedzenie historii bez słów i onomatopei (ważniejsze nawet, bo ten ostatni kadr że zrobiłaś bez BUM, czy BAM to szacun na dzielni) tylko samą sytuacją i mimiką. Mimikę i gesty masz mocno wyczutą - najbardziej: niebieski kot na trzecim kadrze. Swoją drogą czy tylko mi jak te koty są zszokowane i zaskoczone i mają otwarte buzie to ta buzia się układa w domek? :biggrin:

podsumowywuwawywuwewując:

Balinking 4,9
Zurluk 3,9
Breniary 2,9
Pszren 1,9
Sejanka 0,9
KatarinaKoneko 0,5

Bardzo mocna edycja, szanuję, podkreślam jeszcze raz D:#zdarta_płyta, Szacun za odwagę D:
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2015, 03:22:27 pm wysłana przez spence »
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline zurluk

Odp: Edycja 436 - Chmury (do świtu 2.marca)
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 02, 2015, 03:16:18 pm »
5 breniary (poza fajnym paskiem uwielbiam takie czcionki)
4 spence
3 pszren
2 sejanka
1 balinking

Offline Franklin

Odp: Edycja 436 - Chmury (do świtu 2.marca)
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 02, 2015, 04:24:36 pm »
5 - spence
4 - Sejanka (nowa czcionka wyszła super ;>)
3 - balinking
2 - breniary
1 - KatarinaKoneko

Deg

  • Gość
Odp: Edycja 436 - Chmury (do świtu 2.marca)
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 02, 2015, 06:01:32 pm »
5 pkt. - balinking
4 pkt. - breniary
3 pkt. - Sejanka
2 pkt. - spence
1 pkt. - KatarinaKoneko

Offline balinking

Odp: Edycja 436 - Chmury (do świtu 2.marca)
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 02, 2015, 06:38:01 pm »
5 pkt. - Sejanka (świetne kolory, nowa czcionka bardzo pasuje do klimatu Twoich komiksów, fabuła też mnie rozwaliła, i całość składa się na tą ocenę)
4 pkt. - breniary (super poważne podejście do tematu, trochę mi się skojarzyło z reklamą smutnego autobusu: https://www.youtube.com/watch?v=LP5WB6OXv1g ;P graficznie też super)
3 pkt. - KatarinaKoneko (kolejny świetnie graficzny komiks, jak to napisał już spence super że wszystko wyrażone jest za pomocą mimiki postaci)
2 pkt. - przren (pasek zmusił mnie do myślenia, poszerzenia swojej wiedzy, poważny temat, naprawdę zrobił na mnie wrażenie)
1 pkt. - spence (strasznie spodobał mi się pomysł zastąpienia chmur symbolami, no i szacun za użycie też balonów :P)
 zurluk (świetny pomysł, tylko wstyd się przyznać, ale na pierwszy rzut oka bongo w drugim kadrze wyglądało mi na coś innego^^)

Offline breniary

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 621
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a Ty jaką masz wymówkę?
    • breniary paski komiksowe
Odp: Edycja 436 - Chmury (do świtu 2.marca)
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 02, 2015, 07:11:00 pm »
5 pkt. - Sejanka - świat zapomnienia, magii i absurdu <3
4 pkt. - Balinking - widzę dwóch poszukiwaczy prawdy ale bez spiny, fajny klimat ma ciemność, gdyby ci dwaj mieli jeszcze jakieś przygody mają potencjał
3 pkt. - KatarinaKoneko - estetyka i humor +
2 pkt. - Spence - jest bardzo wesołe i wzbudza uśmiech, a żeby pokonać grawitację należy być lekkim i używać baloników :D //tym razem przeczytałem dodatkowe informacje, były nieocenioną pomocą w odgadnięciu kształtu chmur ; )
1 pkt. - Zurluk - proste kreski, ale w tej realizacji na kartce od zeszytu technika spójna z fabułą

edycja na bogato ; D
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2015, 07:14:27 pm wysłana przez breniary »
a Ty jaką masz wymówkę?

Offline Sejanka

Odp: Edycja 436 - Chmury (do świtu 2.marca)
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 03, 2015, 09:51:49 pm »
5 pkt. - Balinking
4 pkt. - Breniary
3 pkt. - KatarinaKoneko
2 pkt. - Spence
1 pkt. - Pszren

Balinking - strasznie podoba mi się kontrast pomiędzy prostą kreską postaci a tłem, pracowicie wykropkowanym i wykreskowanym
Breniary - mądrze, ładnie; plus za poruszenie tematu zasyfiania środowiska bez wpadania w ton dydaktyczny
KatarinaKoneko - są koty, jest okejka :) ; a na serio - graficznie miodzio, miny kotów kapitalne, a estetyka na pułapie dla mnie nieosiągalnym - szacun
Spence - walory edukacyjne nawet zawarłeś; przyjemne kolorki (dla ciekawości - czy to akwarele w formie kredek? Kiedyś coś takiego miałam w rękach, podobny efekt dawało)
Pszren - ładnie komponuje się tekst ze zdjęciem, za pierwszą sekcją jest przestrzeń, za patriotami jest ostra granica, a Buchenwald wpada w najciemniejszy obszar; wiem, że to pewnie pokręcona interpretacja w stylu "słoń a sprawa polska", ale tak ten pasek odbieram
Zurluk - dymek w pierwszym kadrze doskonale oddaje dźwięki wydawane przez telegrata - irytujące bzyczenie na granicy słyszalności

Offline KatarinaKoneko

Odp: Edycja 436 - Chmury (do świtu 2.marca)
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 03, 2015, 10:38:40 pm »
5 - Sejanka
4 - balinking
3 - breniary
2 - pszren
1 - spence

Offline vision2001

Odp: Edycja 436 - Chmury (do świtu 2.marca)
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 04, 2015, 08:40:07 am »

5 - breniary
4 - balinking
3 - KatarinaKoneko
2 - Sejanka
1 - spence
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Edycja 436 - Chmury (do świtu 2.marca)
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 04, 2015, 10:50:22 am »
5 pkt. - Sejanka
4 pkt. - balinking
3 pkt. - breniary
2 pkt. - KatarinaKoneko
1 pkt. - pszren

Offline breniary

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 621
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a Ty jaką masz wymówkę?
    • breniary paski komiksowe
Odp: Edycja 436 - Chmury (do świtu 2.marca)
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 08, 2015, 08:06:51 pm »
-------------------------------------------------------------------------------------
podsumowanie
-------------------------------------------------------------------------------------

7 pasków
12 głosujących

1. Balinking 40,9 pkt.
2. Sejanka 40,9 pkt.
3. Breniary 37,9 pkt.
4. Spence 20 pkt.
5. KatarinaKoneko 18,5 pkt.
6. Pszren 11,9 ptk.
7. Zurluk 9,9 pkt.

-------------------------------------------------------------------------------------

Nowy temat zostanie założony  9.03.2015
Temat zakłada: Balinking (wyłoniony na drodze sprawiedliwego losowania monetą)

-------------------------------------------------------------------------------------
end of line
-------------------------------------------------------------------------------------   
a Ty jaką masz wymówkę?

 

anything