Autor Wątek: DC Deluxe  (Przeczytany 498070 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline isteklistek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1860 dnia: Lipiec 24, 2018, 09:16:43 am »
Sporo zależy od tego ile będzie tytułów w DC BL. Zapowiedziane jako pierwsza fala Superman: Year One, Batman: Last Knight on Earth, Batman: Damned, Wonder Woman Historia: The Amazons, Wonder Woman: Diana's Daughter.
Pytanie jest, czy my potrzebujemy tak nadganiać nowości kosztem starszych tytułów? Nowsze tytuły można przeczekać, bo zaraz po zeszytówkach, trejdach są wzbogacane wydania w różnych formatach, więc można by sobie wybrać najlepsze wydanie, np. Batman White Knight zaraz będzie zbiorcze wydanie zwykłe 320 stron, a pewnie za kilka miesięcy będzie cegła deluxe.

Offline Antari

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1861 dnia: Lipiec 24, 2018, 10:02:03 am »
No tak tylko poza nowymi tytułami w ramach Black Label wychodzą tez pozycje już wydane, które nie miały premiery w Polsce np. White Knight lub wznowienia obecnie niedostępne na rynku typu Kingdom Come czy All-Star Superman. Całkiem dobra okazja aby wydać to wszystko z całą marketingową otoczką nowego imprintu. Ja bym raczej widział format Standard HC jak Joker/Luthor. Cieszy mnie, że DC wychodzi z taką inicjatywą, mam już po dziurki cukierkowo słodkich, kreskówkowych opraw i ugrzecznionych fabuł bez mięcha i krwi.

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1862 dnia: Lipiec 24, 2018, 10:08:35 am »
Cieszy mnie, że DC wychodzi z taką inicjatywą, mam już po dziurki cukierkowo słodkich, kreskówkowych opraw i ugrzecznionych fabuł bez mięcha i krwi.
Mam wszystkie DC Deluxe wydane u nas w ramach tej linii wydawniczej i jakoś tych rzeczy o jakich piszesz nie odnotowałem (ok, może Kryzysy).

Offline Antari

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1863 dnia: Lipiec 24, 2018, 11:37:52 am »
Mam wszystkie DC Deluxe wydane u nas w ramach tej linii wydawniczej i jakoś tych rzeczy o jakich piszesz nie odnotowałem (ok, może Kryzysy).


Pisałem o DC/Marvelu ogólnie, nie o polskim Deluxe. Od jakiegoś czasu było zbyt grzecznie nawet w głównych seriach z Batsem itd. Może to tylko moje zdanie ale Black Label to dla mnie powiew świeżości. Trzymam kciuki, że mocno wypali i Marvel skopiuje jak Rebirth (udolnie bądź nieudolnie). Może powinien powstać osobny temat, bo rozmowa w tym temacie nakierowana na BL przypadkiem.

Offline kas1

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1864 dnia: Lipiec 24, 2018, 11:45:01 am »
Też widzę spory potencjał w nowej linii wydawniczej ale czy to będzie przełom na miarę Marvel Max czy chociażby Marvel Knights, to nie wiem. Jednak od tego czasu sporo się zmieniło.

Offline Maragast

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1865 dnia: Sierpień 20, 2018, 03:34:05 pm »
W oczekiwaniu na "Nieskończony Kryzys", który przyjedzie do mnie w czwartek postanowiłem przypomnieć sobie "Kryzys na Nieskończonych Ziemiach" i muszę powiedzieć, że czyta mi się go lepiej niż za pierwszym razem. Po prostu teraz znam już o wiele więcej historii i postaci ze świata DC więc łatwiej ogarniam całość wydarzeń pierwszego Kryzysu. Faktycznie jest to komiks, po który lepiej nie siegać za szybko bo nie doceni się w pełni jego rewelacyjności.


Ciekawe jak ni przypadnie do gustu "Kryzys Nieskończoności" ale dużo sobie po nim obiecuje - po prostu uwielbiam Geoffa Johnsa.


"Final Crisis" już czytałem i za cholerę nie ogarnąłem o co tam chodzi - chyba za wcześnie do niego sięgnąłem. Po lekturze drugiego Kryzysu będę musiał sobie przypomnieć też Ostatni Kryzys.


Może tutaj ktoś mi wyjaśni co się stało z Darksaidem w Final Crisis, że siedział na tamtym tronie jakiś taki osłabiony i skąd na Ziemi wzięli się jego wyznawcy?
Czy to wynika z wcześniejszych komiksów???

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1866 dnia: Sierpień 20, 2018, 05:12:24 pm »
Może tutaj ktoś mi wyjaśni co się stało z Darksaidem w Final Crisis, że siedział na tamtym tronie jakiś taki osłabiony i skąd na Ziemi wzięli się jego wyznawcy?
Czy to wynika z wcześniejszych komiksów???
Na pierwsze nie odpowiem, a co do wyznawców to chyba Intergang gdy zaczął kupować broń od Apokalipsy zmienił się bardziej w sektę religijną niż organizację przestępczą. Ale pewności też nie mam.

Offline isteklistek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1867 dnia: Sierpień 21, 2018, 01:07:51 pm »
Ja czytam "Nieskończony Kryzys"omnibus - przeczytałem 940 stron "wstępu" po których zaczyna się event - przeczytałem 2 zeszyty. Wydaje mi się, że nie znając wcześniejszego materiału będą problemy z czytaniem np.
Spoiler: pokaż
 w pierwszym zeszycie akcja zaczyna się po wybuchu i pojawia się Wonder Woman, która jest niemile widziana przez Batmana i Supermana, bo zabiła na wizji Maxa Lorda, ale nie jest wyjaśnione dlaczego to zrobiła, jaka intryga za tym się kryła, bo w zasadzie nie miała innego wyjścia niż to zrobić, gdy Max opanował umysł Supermana na tak głębokim poziomie, że nie dało się tego odkręcić, więc mógł go zmuszać do czego tylko chciał (Max podsuwał Supermanowi wizje jego wrogów, którzy chcą skrzywdzić Lois i myśląc, że walczy z Braniaciem Doomsdayem  o życie Lois tak naprawdę walczył z Batmanem).

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1868 dnia: Sierpień 21, 2018, 01:29:37 pm »
Wydaje mi się, że nie znając wcześniejszego materiału będą problemy z czytaniem
Też tak uważam i kiedyś pisałem co dobrze było by wydać przed, ale Egmont ma swych doradców,którzy podobno wiedzą więcej.

Offline Maragast

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1869 dnia: Sierpień 21, 2018, 01:30:02 pm »
Czyli podobnie jak w przypadku "Kryzusu na Nieskończonych Ziemiach" i "Final Crisis".


PS jak myślicie jak Egmont przetłumaczy tytuł "Final Crisis"?
"Ostatni Kryzys" czy "Ostateczny Kryzys"???
Przy "Infinity Crisis" byłem pewien, że wydadzą jako "Kryzys Nieskończoności", a oni dali "Nieskończony Kryzys".
Ciekawe jak będzie przy następnym.

Offline isteklistek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1870 dnia: Sierpień 21, 2018, 01:37:06 pm »
Zobaczymy jak to będzie wyglądać w polskim wydaniu, czy historia będzie miała sens i nie będzie wydawała się głupia. Jesteśmy też pozbawiani zeszytów, które były w trakcie eventu - jeszcze nie wiem, czy są potrzebne - dostajemy tylko 7.

Offline xanar

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1871 dnia: Sierpień 21, 2018, 02:01:14 pm »
Czyli podobnie jak w przypadku "Kryzusu na Nieskończonych Ziemiach" i "Final Crisis".


PS jak myślicie jak Egmont przetłumaczy tytuł "Final Crisis"?
"Ostatni Kryzys" czy "Ostateczny Kryzys"???
Przy "Infinity Crisis" byłem pewien, że wydadzą jako "Kryzys Nieskończoności", a oni dali "Nieskończony Kryzys".
Ciekawe jak będzie przy następnym.

Infinity Crisis - kryzys bez granic :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2018, 02:55:04 pm wysłana przez xanar »

Offline Murazor

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1872 dnia: Sierpień 21, 2018, 02:38:32 pm »
Czyli podobnie jak w przypadku "Kryzusu na Nieskończonych Ziemiach" i "Final Crisis".


PS jak myślicie jak Egmont przetłumaczy tytuł "Final Crisis"?
"Ostatni Kryzys" czy "Ostateczny Kryzys"???
Przy "Infinity Crisis" byłem pewien, że wydadzą jako "Kryzys Nieskończoności", a oni dali "Nieskończony Kryzys".
Ciekawe jak będzie przy następnym.
Infinite i infinity to nie to samo. Poprawny tytul to infinitE crisis, czyli nieskonczony. Gdyby bylo InfinitY to bylby nieskonczonosci.

Offline Maragast

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1873 dnia: Sierpień 23, 2018, 12:31:46 pm »
Infinite i infinity to nie to samo. Poprawny tytul to infinitE crisis, czyli nieskonczony. Gdyby bylo InfinitY to bylby nieskonczonosci.
Okk i wszystko jasne.Chociaż sam Egmont używał tłumaczenia "Kryzys Nieskończoności" w posłowiach do "Kryzysu na Nieskończonych Ziemiach" (jest tam napisane, że kontynuacją "Kryzysu na..." jest właśnie "Kryzys Nieskończoności") czy we wstępie do 3. tomu Supermana z Rebirth.Więc tak czy siak dziwi mnie, że komiks wydali z innym tytułem niż wcześniej używanym.
A tak poza tym już otrzymałem paczkę z Gildii, wczoraj skończyłem "Kryzys na Nieskończonych Ziemiach" (ale mi się to dobrze czytało, miałem niesamowitą frajdę z czytania, o wiele większą niż za pierwszym razem - wtedy zaczynałem czytać komiksy ze swiata DC, więc nie wszystko ogarniałem ale teraz jak już poznałem ten świat bardziej to "Kryzys na..." sprawił mi niesamowitą radość) więc czas zabierać się za "Nieskończony Kryzys".
W końcu się doczekałem :biggrin:
PS Czy morderstwo, które popełniła Wonder Woman, a o którym wspominają na początku ma miejsce w Runie Rucki? Będzie to w trzecim tomie "Wonder Woman Rucki"???

Offline isteklistek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1874 dnia: Sierpień 23, 2018, 12:52:09 pm »
Ta historia się trochę ciągnie. Zaczyna się w Omnibusie OMAC cześć III, następnie są 4 części Sacrifice ( to Superman http://dc.wikia.com/wiki/Superman:_Sacrifice), dalej jest OMAC część IV.

 

anything