Autor Wątek: DC Deluxe  (Przeczytany 504505 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1485 dnia: Wrzesień 19, 2016, 11:48:27 am »
Ja  bym chciał tego Knightfalla na 300 stron. Albo Batman Incorporated.

Tylko Batman Incorporated, to zakończenie run Morriosna, nie lepiej zacząć od początku, tym bardziej że za moment skończy się JLA tego samego autora, to akurat Batman mógłby ją zastąpić i tym samym odciążyć DC Deluxe od Batmana :wink: . Druga sprawa że 2 tomy Batman Incorporated wchodzą już w Nowe DC i przydałoby się wydać wtedy też serię Batman i Robin wg mnie.
Knightfalla ok, tylko znając ciebie to byś narzekał na cenę przy takiej objętości.

Ja chciałbym poczytać np Zero Hour, o tym jak czyszczono alternatywne linie czasowe, ten event gdzie Kapitan Atom był główną postacią, ten jak Hal Jordan sał się złym Paralaxem, albo One Milion mimo iz podobno taki se jest.
Zawsze masz możliwość zakupu oryginalnych wydań, aby nadrobić to wszystko.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2016, 11:54:17 am wysłana przez mkolek81 »

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1486 dnia: Wrzesień 19, 2016, 01:01:08 pm »
Teraz tylko pytanko: Czy te wszystkie eventy/crossovery od DC (ale od Marvela też) są w ogóle, aż tak dobre? Śmiem wątpić.

Akurat Infinite Crisis pisał Geoff Jones i jak to już było tu mówione świetnie uzupełnie Kryzys Na Nieskończonych Ziemiach. Tłumaczy co się stoło z Superboyem Prime i Supermanem z Ziemi 2, przywraca koncept multiwersum i retkonuje sporo postaci i wydarzen. Final Crisis to już trochę gorzej, ale też swoje zrobił. Flashpoint był zwieńczeniem tych wydarzeń. Resztę można sobie darować. Te czter eventy stanowią całość, ktora fajnie by sie prezentowała na polce. Gacka Morrisona rzeczywiście mogli by wydawać po zakończeniu JLA jako regularną serię.

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1487 dnia: Wrzesień 19, 2016, 07:03:58 pm »
OOOO - Brad Walker od 41 numeru Catwoman już mi się podoba jako artysta. Także, jeśli kiedyś Egmont dojdzie do tego momentu, to ten tom mogę kupić.



Dalej - Burchet jest niezły, Woods dobry, Lopez OK i Fiorentino z Robertsonem też bardzo w porządku.
Czyli wystarczy mi przeskoczyć pierwsze 40 numerów, a potem spokojnie sobie już czytać drug połowę tego runu.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2016, 08:22:01 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline Garf

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1488 dnia: Wrzesień 20, 2016, 05:16:46 pm »
Czyli wystarczy mi przeskoczyć pierwsze 40 numerów, a potem spokojnie sobie już czytać drug połowę tego runu.

No właśnie - runu :) Egmont poszedł w run Brubakera, a on się kończy na numerze 37, z trzecim tomem wydania Deluxe serii. Tak więc kontynuacja po tym momencie jest moim zdaniem mniej prawdopodobna.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1489 dnia: Wrzesień 20, 2016, 05:21:49 pm »
Źle napisałem - chodziło mi o volumen trzeci w którym zawiera się run Brubakera. No trudno - jak nie wydadzą, to nie wydadzą. Płakać nie będę. Ale kasy na rysunki cooke'podobnych albo Gulacego to ja wydawać nie będę.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1490 dnia: Wrzesień 22, 2016, 10:43:34 am »
volumen trzeci

Na Wolumenie też można kupować komiksy. Tobie pewnie chodziło o Wolumin?

Offline SirBlackheart

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1491 dnia: Wrzesień 22, 2016, 01:04:27 pm »
Na Wolumenie też można kupować komiksy. Tobie pewnie chodziło o Wolumin?

wolumen biblioteczny – tom w znaczeniu bibliotecznym, inaczej wolumin

Legitne.

Offline SawiK

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1492 dnia: Wrzesień 24, 2016, 07:17:25 pm »
Mam juz kolejny nr i tylko go przejrzałem, przeczytam moze w tygodniu, Batman Ziemia Jeden nr2, wyglada smakowicie i zachecajaco. Egmont daje rade ciekawe co przeczytam wpierw GC nr 2 czy gacusia ;]
I wpadł mi pomysł na Deluxa : Kosmiczna Odyseja Mignoli.

Offline SirBlackheart

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1493 dnia: Wrzesień 27, 2016, 08:00:28 am »
Kosmiczna Odyseja Mignoli.

Jim Starlin & Mike Mignola? Bogowie, przecież to musi być nieziemski (nomen omen) wypas! Generalnie, życzyłbym sobie czegoś autorstwa Mignoli w ramach DC Deluxe.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1494 dnia: Wrzesień 27, 2016, 08:58:51 am »
Jim Starlin & Mike Mignola? Bogowie, przecież to musi być nieziemski (nomen omen) wypas!


Wizualnie ten komiks właśnie taki jest... choć to jeszcze trochę "inny" Mignola (mniej kanciasty, inna paleta barw). Mam czteroczęściowe wydanie z lat premiery (1988) i wracam regularnie, chociażby po to żeby nacieszyć oczy - i to pod każdym względem, kolory to ekipa Steve'a Oliffa, liternictwo genialny John Workman, tu wszystko się zgadza.
perły przed wieprze

Offline SirBlackheart

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1495 dnia: Wrzesień 27, 2016, 09:57:21 am »
Tak, Starlin to zawsze gwarancja kosmicznej epy i za to go cholernie lubię. To taka filmowa nowa przygoda w komiksowym wydaniu i, oczywiście, z większym rozmachem. Coś pięknego. Zdaję sobie sprawę, że jest to ten wczesny, ciut bardziej konwencjonalny, Mignola, jednak chciałbym właśnie poznać ten okres jego twórczości.

Offline starcek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1496 dnia: Wrzesień 27, 2016, 02:59:59 pm »
Jim Starlin & Mike Mignola? Bogowie, przecież to musi być nieziemski (nomen omen) wypas! Generalnie, życzyłbym sobie czegoś autorstwa Mignoli w ramach DC Deluxe.
Skoro w maju wychodzi w Stanach jako Deluxe właśnie, to szanse na wydanie u nas wcale nie są takie iluzoryczne.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Inuki

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1497 dnia: Wrzesień 27, 2016, 04:07:42 pm »
Całkiem fajnie się prezentuje ta Odyseja Mignoli. Nie miałbym nic przeciwko, żeby to wyszło u nas. Ja w sumie bardzo bym chciał, żeby w Deluxe ukazało się wznowienie "Czarnej Orchidei" Gaimana. W USA takie wydanie istnieje, ale to Vertigo i Gaiman, więc pewnie wyszłoby w takim formacie co "Sandmany". I w sumie też nie miałbym nic przeciwko :-)

Na 2017 w Deluxe pewniakiem jak na razie jest "Catwoman 2 i 3" i (chyba) "Sąd nad Gotham". Może dostaniemy tez kolejny "Kryzys", co złe też by nie było. Ciekaw jestem co w sobotę Big E zapowie :-)

Offline misiokles

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1498 dnia: Wrzesień 27, 2016, 04:16:50 pm »

Wizualnie ten komiks właśnie taki jest... choć to jeszcze trochę "inny" Mignola (mniej kanciasty, inna paleta barw).
Bardzo lubię styl Mignoli, jak rysował Szopy dla Marvela.

Offline radef

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1499 dnia: Październik 07, 2016, 09:12:53 pm »
[o "Nowej granicy" o której kupnie pisałem w "pytaniach do komiksów amerykańskich" napiszę tylko tyle, że ze względu na dość średnią wiedzę o uniwersum DC dopiero dodatki uświadomiły mnie jak to był świetny komiks, bo wcześniej fajnie się czytało, ale bez kontekstu nie do końca wszystko rozumiałem]
Ale ostatnio na promocji w Bonito kupiłem "Na tropie Catwoman", na razie skończyłem na czwartym zeszycie (czy tyle ile Cooke narysował) i nie rozumiem narzekań pewnego forumowicza do rysunków. Sam mogę przyznać, że kreska w "Wielkim skoku Seliny" jest bardzo specyficzna i przy niektórych rysunkach trochę przeszkadzała, ale kolejne komiksy wyglądają świetnie. Wszystkie zeszyty są narysowane dość prostą kreską, kadry są pozbawione zbędnych szczegółów, praktycznie nie ma cieniowania, do tego dochodzą proste kolory pozbawione gradientów, przez co komiks bardzo przypomina kreskówkę. Ja na szczęście fazę pt. "im więcej szczegółów tym lepiej" przeszedłem już wiele lat temu i dlatego zdarza się, że wolę rzeczy prostsze (np. komiksy Barksa niż Rosy).
Ale najważniejsza i tak jest historia, a ta jest naprawdę dobra. Każda z trzech przeczytanych do tej pory historyjek jest inna, pierwsza opowiada bardziej o psychice Seliny, jej historii, druga jest o Bradleyu, a trzecia to już bardziej standardowa sprawa Catwoman, żadna z nich według mnie nie zawodzi. Czuć, że to superhero, czuć klimat Gotham, ale fabularnie jest to bardziej kryminał.

Po tym zakupie z mojej "chciejlisty" z DC Deluxe brakuje mi tylko "Batman Rok Pierwszy'.
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2016, 09:18:29 pm wysłana przez radef »
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja