Autor Wątek: DC Deluxe  (Przeczytany 498127 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antari

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1425 dnia: Sierpień 25, 2016, 10:17:11 am »
Nie chcę mówić, że robienie takich składaków nie jest możliwe, bo jest, Egmont ma pewną dozę swobodnej twórczości przy składaniu Deluxe'ów. Jednakże moim zdaniem o wiele bezpieczniejsze typy to pozycje wydane za granicą w formie Deluxe, które są nadal dostępne. Superman for all seasons w Deluxe jest, Multiversity jest, Kingdom Come jest, Batman Whatever Happened to Caped Crusader jest. Top 10 chyba nie ma, Legends of Dark Knight Norm Breyfogle też nie ma, All Star Superman nie ma (jest tylko Absolute, nie wiem czy był kiedyś Deluxe), Batwoman Elegy też nie ma. Tytuły z EO typu Superman JMS czy WW są chyba w zasięgu skoro wydali Gacka.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1426 dnia: Sierpień 25, 2016, 10:22:00 am »
Taaa, rzeczywiscie fajne to jest - też mi sie podobalo. Bacior taki troche millerowski z Roku pierwszego, a i jakby jakiejs takiej watchmanowatosci nieco w nim wyczuwam. No i to przedefiniowanie rożnych postaci pomyslowe i zaskakujace czesto jest. Czyzby szykowal sie Robin chropowaty mocno, a Dent w sukience chodzil? MIAAAAU...  :wink:

 :smile: )
Koniecznie więcej Ziemi Jeden w Deluxach! Jeśli Superman, Wonder Woman i Teen Titans są chociaż w połowie tak dobre jak Batmany, to ja się piszę! :smile:

A jeszcze szykują się Aquaman i Flash :)
 

Offline Andy13

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1427 dnia: Sierpień 25, 2016, 11:30:57 am »
mnie też Batman: Ziemia Jeden bardzo przypadł do gustu. to chyba drugi po Roku Pierwszym najlepszy origin. drugiego tomu jeszcze nie czytałem, ale opinie są zachęcające.

Offline Belzebiusz

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1428 dnia: Sierpień 25, 2016, 02:02:22 pm »
Pytanko takie: czy jest sens czytania "Batman: Ziemia 1 - tom 2" bez znajomości tomu 1?
Nie chce mi się pisać...

Offline absolutnie

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1429 dnia: Sierpień 25, 2016, 02:15:10 pm »
Pytanko takie: czy jest sens czytania "Batman: Ziemia 1 - tom 2" bez znajomości tomu 1?


Nie bardzo, a nawet bardzo: nie.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1430 dnia: Sierpień 25, 2016, 02:43:09 pm »
Pytanko takie: czy jest sens czytania "Batman: Ziemia 1 - tom 2" bez znajomości tomu 1?

Można, intryga to zamknięta całość. Ale straci się kilka bardzo fajnych smaczków w wątkach pobocznych, poza tym BZ1 to fantastyczny komiks, więc po co to sobie robić? :)

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1431 dnia: Sierpień 26, 2016, 08:35:49 am »
W dobie powszechnego zainteresowania WKKDC oraz szumu spowodowanego rozbieżnościami w ocenie jakości wydawniczej pierwszego tomu, przeczytałem sobie "Na tropie Catwoman".
Zachęcało mnie do tego kilka osób na forum, w związku z moim (nieznacznym) rozczarowaniem linią DC Deluxe. No i faktycznie: ten komiks mi się podobał. Brubaker to jest ktoś, kto prawie nigdy nie zawodzi (zgiń, przepadnij, "Secret Avengers"!). Rysunki Darwyna Cooke'a - odnoszące się do starych komiksów kryminalnych w rodzaju "Dicka Tracy'ego" oraz projektów Bruce'a Timma z animowanego "Batmana" - doskonale pasują do tych historii. Zwłaszcza swój autorski styl prezentowały w pierwszej z nich - "Wielkim skoku Seliny". Ujął mnie też żart wizualny, gdy na jednym z kadrów Cooke umieścił imprezującą Mary Jane i Petera Parkera (a raczej ich sobowtóry), wyglądających jak z komiksów Johna Romity.

Z drugiej strony historie zebrane w naszym tomie jakieś wyjątkowo rewelacyjne nie były. Ot, dobrze napisane i narysowane, klarowne kryminały dla młodzieży. Poziom "Gotham Central"*, czy "Daredevila" (Brubakera) to to - moim zdaniem - nie jest. Do tego całość dość jednak uwikłana - mimo że to nowe otwarcie - w nieznanej mi przeszłości Seliny.
Ogólnie więc jestem usatysfakcjonowany, czytało się miło i szybko, a wątki z zeszytów "Catwoman" zachęcają do dalszej lektury. Ale żebym nie mógł się jej doczekać - to nie powiem...
______________
* - w zeszytach "Catwoman" pojawia się znany nam z "GC" detektyw Allen. Takie nawiązania są zawsze miłe.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2016, 09:07:51 am wysłana przez Szczoch »
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline isteklistek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1432 dnia: Sierpień 26, 2016, 02:44:33 pm »
 "Batman: Ziemia 1 - tom 2" wydaje mi się, że jest jeszcze lepszy od 1. Zdecydowanie na plus jest postać Alfreda. Podoba mi się też ciekawe podejście do Two Face'a i liczę na trzeci tom.

Offline Motyl

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1433 dnia: Sierpień 26, 2016, 10:37:46 pm »

Offline Wolf85

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1434 dnia: Sierpień 26, 2016, 10:53:09 pm »
Zdecydowanie Batman Ziemia Jeden t.2 prześciga jedynkę o kilka długości, mamy tu bardzo ciekawą historię, nieco odmienne charaktery poszczególnych postaci. Podczas gdy jedynka była, co tu dużo mówić, originem w nieco innym settingu i jednak brakowało jej trochę oryginalności, pomimo starań Johnsa. Ale tu już jest własny charakter historii, ciekawe interakcje między pełnokrwistymi postaciami i nawet fajna, kryminalna fabułka. Tom 1 dla mnie 3,5/6, tom drugi 5/6.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2016, 11:02:10 pm wysłana przez Wolf85 »
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

Offline kas1

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1435 dnia: Sierpień 30, 2016, 11:02:10 am »
(...) i liczę na trzeci tom.
Jest taki zapowiedziany?

Offline isteklistek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1436 dnia: Sierpień 30, 2016, 11:10:51 am »

Offline kas1

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1437 dnia: Sierpień 30, 2016, 11:13:36 am »
No to chyba jednak nie będę czekał z lekturą :)

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1438 dnia: Wrzesień 04, 2016, 08:39:26 pm »
Popatrzyłem sobie na przykładowe strony 2 tomu Catwoman No easy way down".



No i to dalej nie jest komiks dla mnie. Niby Cooke nie rysuje, ale to nie ma znaczenia skoro jego następcy podrabiają jego styl. I gołym okiem w sumie nie widać różnicy. Dopiero od tomu trzeciego zaczynają się tradycyjniejsze rysunki. Choć dalej - Gulacy jakimś wybitnym artystą dla mnie nie jest. Mało szczegółów.

Offline Lesiok

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1439 dnia: Wrzesień 04, 2016, 09:40:39 pm »
A mnie ta okładka od razu intryguje i zachęca żeby spojrzeć do środka. Dzięki Ci 8azyliszku bo coraz bardziej się utwierdzam w tym żeby Selinkę brać w deluxie  :biggrin:

 

anything