trawa

Autor Wątek: DC Deluxe  (Przeczytany 502877 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1350 dnia: Czerwiec 30, 2016, 03:39:41 pm »
To co napisał pocztar i co ja pisałem - K.Śmiałkowski pisze oczywistości w podobny sposób w każdym posłowiu. W Czerwonym Synu jeszcze raz opowiedział fabułę komiksu który dopiero co nabywca przeczytał, dodając od siebie "och, ach jakie to przełomowe i innowacyjne" (nie zwracając w ogóle uwagi, że jak się odejmie to całe ZSRR to akcja przebiega w sposób sztampowy).

W Catwoman czytam, że od wieków ludzie czcili koty w starożytnym Egipcie, że Selina jest femme fatale,  świetna akrobatka, mistrzynią w posługiwaniu się biczem i niezrównaną kusicielką. I że był o niej film ale niezbyt dobry. A o Flashu to jest jeszcze niezwykle popularny serial z Grantem Gustinem. Itp. itd.

Nie domagam się szczegółowych biosów z datami, jak w Niezwykłej Historii Marvel Comics. Ale innym autorom wyszło to lepiej i zjadliwiej.

Offline absolutnie

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1351 dnia: Czerwiec 30, 2016, 05:35:13 pm »
To co napisał pocztar i co ja pisałem - K.Śmiałkowski pisze oczywistości w podobny sposób w każdym posłowiu. W Czerwonym Synu jeszcze raz opowiedział fabułę komiksu który dopiero co nabywca przeczytał, dodając od siebie "och, ach jakie to przełomowe i innowacyjne" (nie zwracając w ogóle uwagi, że jak się odejmie to całe ZSRR to akcja przebiega w sposób sztampowy).

W Catwoman czytam, że od wieków ludzie czcili koty w starożytnym Egipcie, że Selina jest femme fatale,  świetna akrobatka, mistrzynią w posługiwaniu się biczem i niezrównaną kusicielką. I że był o niej film ale niezbyt dobry. A o Flashu to jest jeszcze niezwykle popularny serial z Grantem Gustinem. Itp. itd.

Nie domagam się szczegółowych biosów z datami, jak w Niezwykłej Historii Marvel Comics. Ale innym autorom wyszło to lepiej i zjadliwiej.


OK, rozumiem, ale teraz stawiasz tym tekstom inne zarzuty niż poprzednio i wcale nie podajesz przykładów tego, o co je wcześniej oskarżałeś.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1352 dnia: Czerwiec 30, 2016, 06:30:12 pm »
@UP
Flash jest bardzo popularną postacią ale zawsze stał obok wielkiej Trójki - Superman, Batman, Wonder Woman. Flash od 2 lat jest bohaterem popularnego serialu telewizyjnego w którym kreuje go Grant Gustin.

To są dla mnie przykłady komunałów i oczywistości z Posłowi K.Śmiałkowskiego, które często wsadza. No TAK - FLASH jest popularny. Nie musisz pan tego czytelnikom przypominać w komiksu o Flashu. Czy Catwoman, który dlatego własnie kupili, bo wiedzą że takie ogólne cechy ta postać posiada.

Bardziej dosadne byłoby chyba tylko, gdyby napisał, że Batman nosi charakterystyczną maskę upodabniającą go do nietoperza i czaRNĄ PELERYNĘ.

Offline absolutnie

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1353 dnia: Czerwiec 30, 2016, 06:34:44 pm »
@UP
Flash jest bardzo popularną postacią ale zawsze stał obok wielkiej Trójki - Superman, Batman, Wonder Woman. Flash od 2 lat jest bohaterem popularnego serialu telewizyjnego w którym kreuje go Grant Gustin.

To są dla mnie przykłady komunałów i oczywistości z Posłowi K.Śmiałkowskiego, które często wsadza. No TAK - FLASH jest popularny. Nie musisz pan tego czytelnikom przypominać w komiksu o Flashu. Czy Catwoman, który dlatego własnie kupili, bo wiedzą że takie ogólne cechy ta postać posiada.

Bardziej dosadne byłoby chyba tylko, gdyby napisał, że Batman nosi charakterystyczną maskę upodabniającą go do nietoperza i czaRNĄ PELERYNĘ.


OK. Dzięki.
Powtarzam, że sam powinieneś te Posłowia pisać.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1354 dnia: Czerwiec 30, 2016, 06:43:21 pm »
No ba. Im to powiedz. :) Z pewnością potrafiłbym stworzyć coś lepszego niż te 4 posłowia które czytałem w DC Deluxe.

Offline absolutnie

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1355 dnia: Czerwiec 30, 2016, 07:02:14 pm »
No ba. Im to powiedz. :smile: Z pewnością potrafiłbym stworzyć coś lepszego niż te 4 posłowia które czytałem w DC Deluxe.


Sam im powiedz. Jak nie ruszysz d. i nie pokażesz światu, co naprawde potrafisz, to do końca życia zostaniesz forumowym marudą.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1356 dnia: Czerwiec 30, 2016, 07:33:11 pm »

Sam im powiedz. Jak nie ruszysz d. i nie pokażesz światu, co naprawde potrafisz, to do końca życia zostaniesz forumowym marudą.

Wcale nie. Jak jest coś ok to bardzo chwalę - jak np kolejny tom SS-M czy Deadpoola.

Offline Corto Maltese

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1357 dnia: Czerwiec 30, 2016, 09:10:34 pm »
Jestem zdania, że zarówno wstępniaki jak i posłowia powinna pisać osoba będąca pasjonatem jakiegoś komiksu/postaci. Ekspertem w danej dziedzinie z powodu własnych starań, poznawania losów bohatera/grupy bohaterów, zainteresowania wynikającego z sympatii. Tak by potem zarazić czytelnika tą pasją, przedstawić ciekawostki lub zachęcić do dalszego czytania innych dzieł w których dana postać występuje - nawet jeżeli komiks w którym ten wstępniak/posłowie się znajduje, nie przypadł czytelnikowi do gustu. Nic do pana Śmiałkowskiego nie mam, choć mi osobiście bardziej się kojarzy ze światem filmu, nie odmawiam mu wiedzy i szerokich zainteresowań, czytam jego teksty w komiksach Egmontu, jednak bardziej zapamiętałem choćby wstępniaki do Sandmana, różnych autorów, czy Skalpu, bo widać było nić zrozumienia między autorem tekstu, a autorem komiksu. Inaczej niż w przypadku tekstów pisanych przez osobę o zbyt szerokich zainteresowaniach (cała popkultura). I gdybym miał wybierać, przykładowo, wybrałbym teksty do tomów z Batmanem pisane przez takie osoby jak Kelen, do tomów Marvela przez Anionorodnika, a do tomów z 2000AD przez kubę g, niż gdyby wszystkie z nich napisał Kamil Śmiałkowski (choć nie wątpię, że dałby radę).

Offline vision2001

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1358 dnia: Czerwiec 30, 2016, 09:31:51 pm »
Odnośnie wstępniaków, stępniaków czy posłowia to zdarza się, że całkiem dobrze są one napisane już w wydaniu oryginalnym danego TPB (ale nie zawsze, pewnie dlatego Egmont zleca napisania czegoś np. Śmiałkowskiemu), np. w Gotham Central jest świetny wstępniak tłumaczony z oryginału.
Pamiętam jak pierwszy raz przeczytałem Green Lanter: Rebirth. Gdyby nie wstępniak to na bank inaczej odebrałbym całość opowieści (nie śledziłem komiksów z GL i nie czaiłem bazy co się działo i dlaczego mamy rebirth).
To co napisał Corto Maltese ma ręce i nogi. Nie raz, nie dwa okazuje się, że wiedza forumowiczów (w szczególności tych wymienionych powyżej) przewyższa wiedzę osób znanych i piszących artykuły do gazet, www czy występujących w TV. I niejednokrotnie (jak mówi reklama) jeśli coś jest do wszystkiego to jest do niczego [i nie piję tu do tekstów pisanych na zlecenie Egmontu, bo wielu z nich nie czytałem].

DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline absolutnie

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1359 dnia: Czerwiec 30, 2016, 10:00:12 pm »
Wcale nie. Jak jest coś ok to bardzo chwalę - jak np kolejny tom SS-M czy Deadpoola.
Tobie się tylko wydaje, że jesteś taki fajny i dowcipny.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2016, 11:49:49 pm wysłana przez absolutnie »
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1360 dnia: Lipiec 06, 2016, 01:17:55 pm »
Kilka słów o "Flashpoint" - http://paradoks.net.pl/read/29732-flashpoint-punkt-krytyczny-recenzja

Przeczytalem powyzsza recenzje i mam z nia pewien klopot, poniewaz albo zawarta w niej interpretacja "Flashpointa" jest błedna lub co najmniej niejednoznaczna, albo ja nie zrozumialem tego komiksu. Mianowicie moje zastrzezenia budza nastepujace fragmenty recenzji:

Cytat: paradoks: "Flashpoint - Punkt krytyczny" - recenzja
[...] Przypomnijmy bowiem, że już u zarania kariery Barry’ego Allena (bo tak w „cywilu” zwie się Flash zaistniały w dobie Srebrnej Ery DC Comics) zdał on sobie sprawę z istnienia konglomeratu równoległych wszechświatów określanego mianem multiversum (o czym więcej w klasycznej opowieści „Flash of Two Worlds” w „Flash vol.1” nr 123). Zresztą wielokrotnie udawało mu się przekraczać bariery oddzielające owe wszechświaty i tym samym jest on w tej problematyce całkiem nieźle rozeznany.

Podobnie rzecz się ma również w przypadku niniejszej opowieści. Feler w tym, że realia, do których Flash trafia tym razem zdecydowanie różnią się od jego macierzystej rzeczywistości, a on sam okazuje się pozbawiony swojej mocy.

[...] Tak jest też i tutaj, bo pomimo sięgnięcia po wielokrotnie eksploatowany motyw rzeczywistości alternatywnej (by wspomnieć chociażby „Erę Ultrona” i „Wieczne zło”

Czy przez powyzsze Autor recenzji chce powiedziec, że - podobnie jak mialo to miejsce np. w przywolanym w recenzji "Flash of Two Worlds" - we "Flashpoint'cie" Barry Allen został przeniesiony do jakiejs alternatywnej i, co wazniejsze, rownoleglej rzeczywistosci w stosunku do rzeczywistosci dla niego "macierzystej"? Innymi slowy, czy poprzez powyzsze odwolania do multiversum DC (a takze przy okazji i Marvela), a takze utworow eksploatujacych konstrukt multiversum, Autor sugeruje, ze glowne miejsce akcji "Flashpointa" to nie Prime Earth (Earth-0) tylko jakas inna Earth o nieznanym/znanym numerze?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2016, 01:37:00 pm wysłana przez KukiOktopus »

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1361 dnia: Lipiec 06, 2016, 02:21:11 pm »
Gdyby wziąć pod uwagę to co odwalili włodarze DC w Rebirth, to całe N52 jest wytworem Dr Manhattana ze Strażników. ;) Czyli jakiś rodzaj alternatywnej rzeczywistości.

Ale w bardziej tradycyjnym ujęciu Kryzys na Nieskończonych Ziemiach a potem Zero Hour wyjasniły różnicę między alternatywnymi rzeczywistościami a alternatywnymi liniami czasowymi. I to co zrobił Flash, było właśnie alternatywną linią czasową wytworzoną po tym jak zmienił przeszłość. Ale to wszystko działo się na naszej Ziemi a nie jakiejś innej.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1362 dnia: Lipiec 06, 2016, 02:44:44 pm »
[...] I to co zrobił Flash, było właśnie alternatywną linią czasową wytworzoną po tym jak zmienił przeszłość. Ale to wszystko działo się na naszej Ziemi a nie jakiejś innej.
Otoz to (choc polemizowalbym, ze "to wszystko działo sie na naszej Ziemi", bo np. ja nie naleze do Earth-0, do ktorej, jak mi sie wydaje, niniejszym sie odwolujesz). Niemniej jednak przywolane fragmenty recenzji z Paradoksu zdaja sie sugerowac co innego i stad pytanie do jej Autora, ktore zawarlem w poprzednim poscie.

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1363 dnia: Lipiec 06, 2016, 02:51:19 pm »
No to o wyjaśnienie tej kwesti trzeba by poprosić redaktora Motyla. ;)

KukiOktopus

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1364 dnia: Lipiec 06, 2016, 03:02:17 pm »
Choć redaktor Motyl z pewnoscia udzieliby wyczerpujacej wypowiedzi, to jednak, majac na uwadze pore roku, nie zaprzatalbym mu teraz tym glowy, bowiem zgaduje, iz aktualnie mocno w pracy zapyla. Dlatego o wiele chetniej przeczytalbym odopowiedz Autora przedmiotowej recenzji, czcigodnego Nawimara.

 

anything