Autor Wątek: DC Deluxe  (Przeczytany 504462 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antari

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1335 dnia: Czerwiec 28, 2016, 06:22:37 pm »
Jak dla mnie najlepszy Batman z Deluxe to Mroczne Odbicie Snydera i Azyl Arkham Morrisona. No i wiadomo Rok Pierwszy, oceniając historycznie, choć dla mnie nie jest to komiks szczególnie zapadający w pamięć. A czytałem go kilka razy w oryginale i po polsku. Ładne rysunki, to trzeba mu zostawić ale historia nie porwała jakoś szczególnie.

Flashpoint czytałem jakiś czas temu i dość dobrze pamiętam fabułę, więc oceniam pozytywnie :) Na pewno jeden z lepszych eventów DC, nie przekombinowany, ciekawe pomysły i twisty.

Mikel

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1336 dnia: Czerwiec 28, 2016, 07:35:58 pm »
Z komiksami jest jak z facetami, nie ważne jak zaczyna ważne jak kończy. Flashpoint niestety cierpi na tę przypadłość. W sumie wiele fajnych rzeczy kończy się kiepsko psując cały początkowy efekt ;)

Offline Nawimar

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1337 dnia: Czerwiec 28, 2016, 09:16:19 pm »
Tyle że "Flashpoint" nie tyle kończy co raczej wszystko zaczyna :)

Mikel

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1338 dnia: Czerwiec 28, 2016, 09:41:51 pm »
Parę postów wczesniej napisałem ze komiks można i trzba rozpatrywać jak dwa dzieła jako samodzielną historię i jako pozycję kryzysową
W pierwszym wypadku jest lepiej, jeśli chodzi o koniec początku i tak na ten komiks się patrzy jest dużo gorszy odbiór, historia traci na uroku, parę plansz i już tyle szumu o zabawy czasem, konsekwencje wyborów itp. Nowe uniwersum powinno się rodzić z większym bum, a nie tylko efekt motyla chwilowy.

Offline Motyl

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1339 dnia: Czerwiec 28, 2016, 09:57:54 pm »

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1340 dnia: Czerwiec 30, 2016, 07:50:46 am »
Znowu - Flashpointa kupować nie trzeba. Kreskówka zawiera 90% treści komiksu. Miejscami jest nawet lepsza, bo ma Lexa Luthora, więcej scen walk i chropowaty głos Batmana. Nawet końcowy monolog Thrawne'a jest lepszy w animacji. Także jak ktoś ma ograniczone zasoby, to może sobie odpuścić i kupić HQ, SS czy Alias.

Posłowie Kamila "badacza kultury popularnej" Śmiałkowskiego jest słabe. To zbiór typowych komunałów i oczywistości które większość nabywców tego komiksu doskonale zna. Lepiej już to wyszło Oskarowi Rogowskiemu w Deadpoolu 2. Kolejny raz wyszła też nieumiejętność Egmontu. Posłowie zrobili na białym tle zaraz przy czarnej twardszej kartce. Przez co z miejsca się to białe tło "brudzi" i robi szare. Okropnie to wygląda.

Offline misiokles

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1341 dnia: Czerwiec 30, 2016, 07:54:24 am »
Posłowie Kamila "badacza kultury popularnej" Śmiałkowskiego jest słabe. To zbiór typowych komunałów i oczywistości które większość nabywców tego komiksu doskonale zna.
Skąd taka teza?

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1342 dnia: Czerwiec 30, 2016, 08:08:06 am »
Znowu - Flashpointa kupować nie trzeba. Kreskówka zawiera 90% treści komiksu.
Tu się zgadzam że nikt nikogo nie zmusza do kupowania komiksu. Dziwi mnie że jesteś zaskoczony że animacja zawiera materiał z komiksu na którym bazuje. Może na przyszłość najpierw czytaj oryginały a potem oglądaj ekranizacje (tyczy się to się także książek).
Miejscami jest nawet lepsza, bo ma Lexa Luthora, więcej scen walk i chropowaty głos Batmana. Nawet końcowy monolog Thrawne'a jest lepszy w animacji.
Jesteś świadom że komiks/książka to całkowicie inne medium niż film. Więc twierdzenie że film jest lepszy bo słyszysz głos Batmana, jest strasznie głupie (na marginesie dla mnie jedynym głosem Batman jest Kevin Conroy, a Jokera Mark Hamill).
Także jak ktoś ma ograniczone zasoby, to może sobie odpuścić i kupić HQ, SS czy Alias.
O tak polecam Alias (świetne) i Flashpointa też bo to jedna z ciekawszych historii z Flashem u nas dostępnych.

Dla mnie równie dobrze tych posłowi mogło by nie być, bo dla mnie nic ciekawego nie wnoszą. Rozumiem dlaczego Egmont je umieszcza (są skierowane do osób które nie siedzą w komiksach na co dzień), ale można je pisać ciekawiej.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2016, 09:36:20 am wysłana przez mkolek81 »

Offline absolutnie

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1343 dnia: Czerwiec 30, 2016, 09:24:42 am »


Posłowie Kamila "badacza kultury popularnej" Śmiałkowskiego jest słabe. To zbiór typowych komunałów i oczywistości które większość nabywców tego komiksu doskonale zna.


Nigdy niczego dla Egmontu nie pisałem, ale czuję, że stało się tak tylko dlatego, że nigdy im tego nie zaproponowałem, czekając aż mnie sami poprosza.




Jeśli naprawde wiesz tak dużo o komiksach, jak twierdzisz, że wiesz, to powinieneś zwrócić się do Egmontu z propozycją, że będziesz pisał te poslowia. Jeśli dadzą ci tę robotę, to nie tylko będziesz dostawał komiksy z Egmontu za darmo, ale jeszcze będziesz zarabiał pieniądze na zakup innych komiksów.


Jeśli uważasz Egmont za zło, z którym nie chcesz wspólpracować, to dziel się swoją wiedzą z nami na forum, zamiast wypisywać te komunały i oczywistości o cenach, które każdy z nas zna.


Wiele osób, spośród tych, które dziś piszą posłowia i wstępy, oraz publikują recenzje, inne opracowania w postaci artykulów, nawet książki, udzielało się na tym forum. Kamil Śmiałkowski też.


Zamiast marudzić, mógłbyś pójść w ich ślady. Im szybciej, tym lepiej.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2016, 10:22:37 am wysłana przez absolutnie »
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Cringer

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1344 dnia: Czerwiec 30, 2016, 09:41:03 am »
@absolutnie
już widzę posłowie Bazyla:
"Drogi czytelniku nabycie tego komiksu było całkowicie niepotrzebne. Lepiej obejrzyj animacje. Nie dość że fabuła prawie taka sama to jeszcze słychać głos Batmana i innych postaci. Jest też muzyka i efekty dźwiękowe. No i czytać nie trzeba"

Mikel

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1345 dnia: Czerwiec 30, 2016, 10:09:40 am »
No już dajmy spokój, generalnie seria DC Deluxe, to pozycję od średnich dobrych do dzieł wybitnych, każdy znajdzie coś dla siebie, komuś może pod pasować jakiś tytuł innemu nie, każdy z nas odbiera dane pozycje indywidualnie i co osoba to inna opinia. W sumie z 8 dekad DC jest co wybierać.
Ale nie rozumiem dlaczego ocenia ktoś komiks przez pryzmat filmu, to jest nie pojęte, dwa inne media, i nie ten wątek.


Dajcie już sobie na luz. Piszcie na temat
Syficie
A potem piszecie że to inni
fragsel
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2016, 11:01:28 am wysłana przez fragsel »

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1346 dnia: Czerwiec 30, 2016, 11:18:21 am »
Animacja jest na podstawie tego komiksu. Nie wiem co wam przeszkadza porownywanie adaptacji i materiału źródłowego. Zresztą nie można o tym normalnie z niektórymi porozmawiać, bo jak nie czytałem Nowej Granicy, to było źle. Teraz jak przeczytałem i obejrzałem obie formy, to też jest źle.
Anionorodnik bardzo fajnie napisał parę słów na koniec Wolverine and the X-Men. W Deadpoolu też jest posłowie, tylko od Oskara Rogowskiego. I jest ono lepiej napisane niż K. Śmiałkowskiego, który wali takie formułki w każdym swoim posłowiu. Ma chyba jakiś szablon i tylko wymienia Supermana na Catwoman a potem na Kryzys i na Batmana. Mam te 3 Deluxy i jak czytam podobny tekst w dopiero zakupionym czwartym, to piszę że coś takiego mi się nie podoba.

A o tym że czarna okładka brudzi białe tło, to nikt się nie zająkną, bo to oczywisty błąd.

Mikel

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1347 dnia: Czerwiec 30, 2016, 11:38:47 am »
Możesz porównywać ale nie w tym wątku, jak co jest od tego filmowanie komiksów, tu mówmy o samej serii, DC Deluxe. O odbiorze komiksów a nie komiksów przez pryzmat animacji i filmu.

Offline absolutnie

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1348 dnia: Czerwiec 30, 2016, 01:22:20 pm »

Anionorodnik bardzo fajnie napisał parę słów na koniec Wolverine and the X-Men. W Deadpoolu też jest posłowie, tylko od Oskara Rogowskiego. I jest ono lepiej napisane niż K. Śmiałkowskiego, który wali takie formułki w każdym swoim posłowiu. Ma chyba jakiś szablon i tylko wymienia Supermana na Catwoman a potem na Kryzys i na Batmana. Mam te 3 Deluxy i jak czytam podobny tekst w dopiero zakupionym czwartym, to piszę że coś takiego mi się nie podoba.



Teraz napisałeś konkretnie, co Ci się nie podoba i ja rozumiem Twoje stanowisko. Nie mam ani "Kryzysu", ani "Catwoman" i nie mogę porównać tych tekstów.


Czy mógłbyś wrzucić jakieś przykłady powtórzeń, o ktorych piszesz?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1349 dnia: Czerwiec 30, 2016, 03:13:30 pm »
Też nie przepadam za posłowiami Śmiałkowskiego, głównie dlatego, że nie wnoszą niczego nowego i są przetworzenie wiedzy znalezionej w internecie na wikipedii. Ale jestem daleki od krytykowania, bo moim zdaniem takie właśnie mają być. Większość czytelników to nie eksperci jak Anionorodnik czy Fragsel, tylko przeciętni zjadacze chleba, którym się nie chce nic Googlować, a taka infantylna wiedza im po prostu delikatnie objaśnia to, co właśnie przeczytali. Podobnie to działa w przypadku wstępniaków Lupoi w WKKM, a jakoś nikt nie lamentuje, że są słabe i wtórne :)