trawa

Autor Wątek: DC Deluxe  (Przeczytany 504187 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1320 dnia: Czerwiec 27, 2016, 11:44:30 am »
Na Flashpoint czekałem, ale jak go przekartkowałem w Empiku to nie wyglądał jakoś szczególnie dobrze. Tzn. jest ok., ale wyglądało mi to dokładnie strona po stronie na to samo co było w animacji, którą już dawno oglądałem. I niby jest w porządku, ale nie che mi się płacić za przeczytanie historii, którą już znam i która niczym mnie już pewnie nie zaskoczy. Zwłaszcza, ze film był świetny i szkoda byłoby się teraz zawiść na komiksie.

Offline Nawimar

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1321 dnia: Czerwiec 27, 2016, 12:48:20 pm »
Komiks też jest niezły. Może się jednak nie zawiedziesz.

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1322 dnia: Czerwiec 27, 2016, 12:59:54 pm »
Zwłaszcza, ze film był świetny i szkoda byłoby się teraz zawiść na komiksie.
Nie rozumiem czemu masz się zawieść skoro film ci się podobał??

Mikel

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1323 dnia: Czerwiec 27, 2016, 01:01:29 pm »
@ Nawimar,
Szczerze to dla mnie Flashpoint takie czytadło, jakoś nie porwało za bardzo, czyta się przejemnie do końca, ale finał bez fajerwerków, dużo lepszy Flash z N52, tu czekam na ciąg dalszy.
@Bazyl
Nie zaczynaj znowu recenzji komiksu po obejrzanej animacji.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2016, 01:08:25 pm wysłana przez Mikel »

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1324 dnia: Czerwiec 27, 2016, 02:21:53 pm »
@UP
Nie zaczynaj z Flashem N52. Pierwszy tom jest nudny, sztampowy i właściwie o niczym. Żałuję że go kupiłem.
Jeśli komiks jest dokładnie taki sam jak animacja, to po co przepłacać?

Mikel

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1325 dnia: Czerwiec 27, 2016, 02:35:01 pm »
OK
Wiesz akurat wg mnie to Flash i WW to najlepsze runy z N52 z tych co wyszły w PL, ale to moja prywatna opinia. Flashpoint akurat taki dziwny twór, wiele lepszych komiksów wyszło w DCDeluxe (NG, MO czy Rok pierwszy) Nie wiem co Ty uważasz za dobry komiks, ale nie mam zamiaru wchodzić w dyskusję (...).

Offline Nawimar

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1326 dnia: Czerwiec 27, 2016, 03:10:59 pm »
Mikel: "Szczerze to dla mnie Flashpoint takie czytadło, jakoś nie porwało za bardzo (...)"
 
Zależy czego się oczekiwało. Też nie traktuję tego tytułu w kategorii dzieła wiekopomnego, ale w paru wątkach Johns mocno mnie zaskoczył. No i Andy Kubert radzi sobie jakby lepiej niż jeszcze kilka lat temu.

"(...) wiele lepszych komiksów wyszło w DCDeluxe (...)"
 
Tyle że akurat ten łączy stare z nowym. I dlatego ja się cieszę, że polscy czytelnicy mają okazje zapoznać się z tą faktycznie przełomową opowieścią.

Offline amsterdream

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1327 dnia: Czerwiec 27, 2016, 04:19:54 pm »
Jako elseworld Flashpoint to naprawdę dobra rzecz, ale zakończenie było po prostu żenujące. Myślałem, że Nowe DC powstało w trochę ciekawszy sposób. To co Perez i Wolfman zrobili na 400 stronach, Johns zrobił na 2 (!), do tego w niesamowicie nieudolny sposób.

Mikel

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1328 dnia: Czerwiec 28, 2016, 08:16:37 am »
@ up
IMO Flashpoint jest jak do tej pory najsłabszym komiksem jaki wyszedł w serii wydawniczej.
W sumie z DCD znalazłem fajną listę (porozbijana po wątku, ale wiele tytułów się zgadza z naszymi)

http://marvelmasterworksfansite.yuku.com/topic/25090/DC-Deluxe-Edition-Index#.V3Ij-_mLTIU

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1329 dnia: Czerwiec 28, 2016, 09:28:34 am »
Batman Ziemia Jeden jest najgorszy. Flashpoint przynajmniej zamyka stare DC. I dzięki temu po polsku mamy jego otwarcie i zamknięcie, co jest bardzo ok.

Mikel

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1330 dnia: Czerwiec 28, 2016, 09:36:47 am »
@ up
Przeczytałeś w/w komiks czy opierasz się na animacji ?
Bo jeszcze wczoraj pisałeś że dopiero myślisz nad zakupem tej pozycji.
Jako otwierająca / zamykająca pozycja bardzo słabo wypada, na tle wszystkich kryzysów
Jako pozycja samodzielna, przyjemne choć strasznie skopane zakończenie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2016, 09:47:34 am wysłana przez Mikel »

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1331 dnia: Czerwiec 28, 2016, 10:28:36 am »
Batman Ziemia Jeden jest najgorszy.
Nie zgodzę się że ten komiks jest najgorszy. Wg mnie jest to jeden z ciekawszych tomów jakie dostaliśmy. Można marudzić że to ponowne opowiedzenie początków Batmana, ale nie jest to taki Batman jakiego znamy. Np uwielbiam przedstawioną tutaj wersję Alfreda. Dla mnie najmniej ciekawym tom jest Batman Narodziny Demona, pomimo że lubię historię z TM-Semica, ten tom czytało mi się naprawdę ciężko.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1332 dnia: Czerwiec 28, 2016, 11:17:00 am »
Batman Ziemia Jeden jest fantastyczny, nawet nie wiem czy nie najlepszy Batman z Deluxe'a.
Najgorsze zdecydowanie "Narodziny Demona".

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1333 dnia: Czerwiec 28, 2016, 04:10:42 pm »
Nie zgodzę się że ten komiks jest najgorszy. (...) Można marudzić że to ponowne opowiedzenie początków Batmana

No właśnie. Przeczytałem to i jestem mocno rozczarowany.
W Narodzinach Demona rysunki mi się nie podobają. Poza tym sami macie do niego zastrzeżenia i dlatego też się wstrzymuję z jego zakupem.

Mikel

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1334 dnia: Czerwiec 28, 2016, 06:07:31 pm »
Narodziny demona, dwie historie, cóż rysunki jak u Wróblewskiego z lat 80 :)
generalnie komiks trąca myszką, ale to samo jest z Kryzysem czy JLA, fabularnie ciekawie, ale to też trzeba się przemóc by poznać historię,
Jeśli chodzi o DC Deluxe to wg. mnie to Trójca, Demon i Falshpoint trzymają ten sam poziom, nie są to wybitne dzieła, ale też nie pokroju SS czy Wojna, dobre czytadła,

 

anything