Autor Wątek: DC Deluxe  (Przeczytany 504859 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Corto Maltese

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1185 dnia: Maj 04, 2016, 08:57:27 am »
Crisis on Infinite Earths przeczytany wczoraj, za jednym podejściem. W punktach można wymienić to co się nasuwa po lekturze:
- ogromna liczba postaci sprawia, że warto znać dość dobrze uniwersum DC, jednak nie jest to bardzo konieczne, wiele postaci ma tylko krótkie występy lub są z nimi związane "smaczki", podstawa to znać głównych bohaterów i ich otoczenie czyli Flash-a, Supermana, Wonder Woman, Kapitana Marvela, Batmana
- całość fabuły rozkręca się dopiero mniej więcej od połowy, pierwsze zeszyty to wałkowanie tego samego i jeżeli ktoś się nie wczuje w klimat nadchodzącej zagłady wszechświatów, będą męczące
- gdybym kupił po angielsku, żałowałbym wydanych pieniędzy, jednak po polsku, w bardzo dobrym wydaniu, nie żałuję
- jasne, trzeba patrzeć z perspektywy lat na ten komiks, zestarzał się ale pewną satysfakcję z lektury można mieć pod warunkiem nie wygórowanych oczekiwań
- niektóre elementy z tego komiksu później wykorzystał Geoff Johns w swoim runie z Green Lantern, postać Anty-Monitora w Sinestro Corps War, postać Superboy'a z Earth Prime (ten pojawia się też wcześniej w Infinite Crisis)
- ogólnie, elementy uniwersum GL są przybliżone nieco, geneza Krony, szalonego Strażnika Wszechświata, planeta OA, jest krótki występ Guy'a Gardnera i kilka Johna Stewarta


Czy dałoby się uprzątnąć ten bałagan jaki był w uniwersum DC łatwiej i szybciej? Tak. Dla czytelnika w latach 80 siła oddziaływania tego eventu zapewne była o wiele większa. Sam komiks oceniam na 3/6. Nie żałuję jednak zakupu, dobrze, że Egmont zdecydował się go wydać w Polsce i jeżeli ktoś zna w miarę dobrze uniwersum DC, fajnie mieć ten tom na półce.

Offline misiokles

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1186 dnia: Maj 04, 2016, 09:05:49 am »
- ogromna liczba postaci sprawia, że warto znać dość dobrze uniwersum DC, jednak nie jest to bardzo konieczne, wiele postaci ma tylko krótkie występy lub są z nimi związane "smaczki", podstawa to znać głównych bohaterów i ich otoczenie czyli Flash-a, Supermana, Wonder Woman, Kapitana Marvela, Batmana
Ta uwaga chyba też dotyczy wydanych wcześniej Kryzysu Tożsamości i Sprawiedliwości, prawda?

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1187 dnia: Maj 04, 2016, 09:35:16 am »
Hachette wydało Tajne Wojny i się im sprzedało, to Egmont zrobił podobnie i chyba na tym nie straci. Zaraz będzie jeszcze Flashpoint i mamy początek i koniec 26 letniego okresu starego, dobrego DC. :) Teraz by się przydało wrzucić do środka coś więcej niż Deluxy raz na dwa miesiące a i to sporo z elsewordów. Jak mnie Flash zawiedzie to kładę lachę na tym całym N52 - poza Ligą i skończeniem Eternala.

No niech ten Eaglemoss wyda wreszcie tą WKKDC i byłoby spoko.

Offline SawiK

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1188 dnia: Maj 04, 2016, 09:45:44 am »
Poza Deluxe ze starego DC mamy Jonah Hex, Gotham Central i BiS nie jest zle ;)

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1189 dnia: Maj 04, 2016, 10:13:30 am »
I Trójcę i JLA  i Narodziny Demona i Mroczne Odbicie i Luthora. Ale patrząc na to jak WKKM zapełniła pustkę z lat 2001-2012, a teraz jeszcze do spółki z Egmontem dojdzie do Tajnych Wojen 2015, to to co mamy na poletku DC jest nad wyraz skromne. A Nowe DC po 2011 niestety wg mnie nie umywa się do bogactwa Starego, sprzed 2011. Dlatego chciałbym też WKKDC. Ale fajnie, że Egmont chociaż zaczął publikować i JLA i B&S.

Offline Corto Maltese

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1190 dnia: Maj 04, 2016, 10:44:46 am »
Ta uwaga chyba też dotyczy wydanych wcześniej Kryzysu Tożsamości i Sprawiedliwości, prawda?
Tak, ale w mniejszym stopniu. W KnNZ jest cały korowód postaci, które są znacznie mniej znane niż te pojawiające się na kartach KT i Sprawiedliwości. Nie czytałem Nowej Granicy, więc nie wiem jak jest w tamtym komiksie. Weźmy na przykład taką scenę - Speedy rozwala wybuchową strzałą Shaggy Man'a. Nie miałem pojęcia kto to, póki nie sprawdziłem, Speedy'ego jako sidekick'a Green Arrowa oczywiście znam. Nie wiedziałbym kto to Lori Lemaris, gdybym nie czytał przygód Supermana z lat 50 i 60 (ciężko się przez nie kiedyś brnęło). I przykłady można mnożyć. W KT i Sprawiedliwości można się połapać co i jak, jeśli się nie zna uniwersum DC, w KnNZ już jest to znacznie utrudnione jeśli nie niemożliwe.
Dodatkowo, niektóre sceny są niepotrzebne, wiele postaci zbędnych i chyba ten event sztucznie został rozciągnięty na maksiserię trwającą rok. Takie są wrażenia z lektury po 29 latach od powstania komiksu. Jednak drugą połowę czytało się sprawnie i ogólnie, jest to średniak z paroma mocniejszymi punktami. Wczuwając się w moment powstania, można ocenę podwyższyć o punkt lub dwa.

Offline buczanova

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1191 dnia: Maj 13, 2016, 03:15:42 pm »
Smutne wieści zza oceanu, dotyczące stanu zdrowia Darwyna Cooke'a, którego tytuły ukazywały się w ramach DC Deluxe.
http://www.newsarama.com/29274-creator-darwyn-cooke-receiving-palliative-care-for-aggressive-cancer.html
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline Nick Jackolson

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1192 dnia: Maj 14, 2016, 07:02:17 am »
Smutne wieści zza oceanu, dotyczące stanu zdrowia Darwyna Cooke'a, którego tytuły ukazywały się w ramach DC Deluxe.
http://www.newsarama.com/29274-creator-darwyn-cooke-receiving-palliative-care-for-aggressive-cancer.html

Właśnie chciałem o tym napisać. Rodzina potwierdziła, zmarł wczoraj... Niech Spoczywa w Pokoju
  • Uwielbiam jego prace.

Offline Night wolf

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1193 dnia: Maj 14, 2016, 07:38:35 am »
Właśnie chciałem o tym napisać. Rodzina potwierdziła, zmarł wczoraj... Niech Spoczywa w Pokoju
  • Uwielbiam jego prace.
  • [/l][/l]
Gdzie to przeczytałeś bo tam jest napisane że się leczy albo ostro przeinaczyłeś szary obrazek albo ja czegoś nie doczytałem.  :shock: [/list]

Offline kelen

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1194 dnia: Maj 14, 2016, 08:03:49 am »
Kilka serwisów o tym doniosło, ale informacja zniknęła  - być może ktoś się pomylił albo rodzina poprosiła o zdjęcie informacji, gdyż chcą wydać własne oświadczenie.

 https://joeshusterawards.com/2016/05/14/an-update/
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Motyl

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1195 dnia: Maj 14, 2016, 08:23:49 am »
Na twitterze kilku autorów potwierdziło tę bardzo smutną wiadomość, zapewne będzie oświadczenie ze strony rodziny Darwyna.

Offline Night wolf

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1196 dnia: Maj 14, 2016, 08:24:24 am »
W takim razie przepraszam :sad:

Offline Nick Jackolson

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1197 dnia: Maj 14, 2016, 08:53:39 am »
W takim razie przepraszam :sad:

https://en.wikipedia.org/wiki/Darwyn_Cooke wiki też już zaktualizowane... strasznie smutna wiadomość.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1198 dnia: Maj 14, 2016, 08:59:55 am »
Jestem wstrząśnięty.

Offline Mr.J

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1199 dnia: Maj 14, 2016, 10:46:33 am »
https://en.wikipedia.org/wiki/Darwyn_Cooke wiki też już zaktualizowane... strasznie smutna wiadomość.
Z wiki też zniknęła informacja o dacie śmierci. Mam nadzieję, że ktoś się pospieszył/źle zinterpretował info i wszystko dobrze się skończy...