Autor Wątek: DC Deluxe  (Przeczytany 498129 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #600 dnia: Listopad 28, 2015, 09:29:11 am »
Kuki, na pewno chodzi w dużym stopniu o dostępność.
A jako osoba znająca angielski ale nie jakoś wybitnie (tak aby sobie pogadać i poczytać czy film obejrzeć) powiem, że czytanie po angielsku to jednak jakaś praca. Idzie to nieco wolniej, czasem nie złapie się jakiegoś dowcipu itd. Aspekt rozrywkowy jest więc nieco mniejszy (a komiks służy mi przede wszystkim jako rozrywka). Gorzej jeszcze z tymi bardziej "literackimi" (np. Moore).
Dlatego mi przede wszystkim zależy na tłumaczeniu komiksów humorystycznych i tych nieco trudniej napisanych (zob. podpis na dole).
A czemu kupuje też superhero po polsku?
Chyba właśnie ze względu na dostępność i bycie en co courant z innymi czytelnikami...
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline Nawimar

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #601 dnia: Listopad 28, 2015, 09:30:05 am »
KukiOktopus: "Dlaczego?"
 
Nie wiem jak dla innych ale dla mnie polski brzmi po prostu ładniej niż angielski. Dlatego cieszy mnie każdy kolejny klasyk (a często również nie-klasyk), który doczekuje się polskiej edycji.
 
Swoją drogą podczytuję "Trójcę" i z każdą stroną wściekam się, że tak mało wydano u nas prac Matta Wagnera. Bardzo solidny autor. I jakoś posłowie Śmiałkowskiego jakby nieco lepsze niż zazwyczaj.

Offline wookasch

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #602 dnia: Listopad 28, 2015, 09:33:09 am »
Nie wiem jak inni, ale ja czytam po angielsku tylko gdy nie ma szansy przeczytać po polsku. Nie widzę powodu, dla którego mając własny język i mając wybór, czytać w obcym.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #603 dnia: Listopad 28, 2015, 09:51:54 am »
Nie wiem jak inni, ale ja czytam po angielsku tylko gdy nie ma szansy przeczytać po polsku. Nie widzę powodu, dla którego mając własny język i mając wybór, czytać w obcym.


Może dlatego, że mając wybór tylu innych rzeczy napisanych po polsku mogę wybierać jeszcze więcej. Ja nie próbuję nakazywać nikomu czytać w języku oryginału za wszelką cenę, ale też twierdzenie, że taki wybór nie ma swojej zasadności widzę za conajmniej głupie.


Bezdyskusyjnie to po polsku czytam polskie komiksy  :lol:  Reszta to kwestia wielu różnych zmiennych gdzie priorytetem jest jedno - zawsze wolę mieć pewność, że czytam coś co jest 1:1 intencjami autora, taka mała moja wada. McCarthyego, Miltona też lepiej czytać w oryginale niezależnie od tego jak dobry jest przekład i to, że czasem lektura oryginału zajmuje więcej czasu i pracy.
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2015, 09:55:57 am wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline Dembol_

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #604 dnia: Listopad 28, 2015, 04:50:12 pm »
Właśnie się zastanawiam czy wolałbym 1 po angielsku za cenę 4 po polsku
W takim wypadku jestem gotów sprzedać Ci anglojęzyczne wydanie Nowej Granicy za 600 zł. Ew. w promocji 25% za 450.

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #605 dnia: Listopad 28, 2015, 07:56:16 pm »
Swoją drogą podczytuję "Trójcę" i z każdą stroną wściekam się, że tak mało wydano u nas prac Matta Wagnera. Bardzo solidny autor.

Zgadzam się! Wydane przez TM-Semic "Twarze" i ta krótka historia w "Black & White" zawsze robiły mi smaka na inne komiksy Wagnera - obyśmy doczekali się w Deluxe "Mad Monk" i "Monster Men", a najlepiej obu w jednym tomie (w sumie dziwne, że DC jeszcze nie wydało tego w ten sposób?).

"Trójca" w moich oczach tylko potwierdza klasę Wagnera. Bardzo dobra historia pierwszego zawiązania się tria Batman, Superman i Wonder Woman, którzy łączą siły, aby powstrzymać szalonego Ra's al Ghula. Fajnie pokazane relacje między tą trójką i ich charaktery. No i kreska Wagnera, która bardzo mi podchodzi - choć lepiej się prezentowała w "Twarzach" na tym byle jakim, pożółkłym dziś papierze, w ponurych kolorach, niż w żywej kolorystyce Stewarda.

Offline absolutnie

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #606 dnia: Listopad 28, 2015, 08:07:07 pm »

Swoją drogą podczytuję "Trójcę" i z każdą stroną wściekam się, że tak mało wydano u nas prac Matta Wagnera. Bardzo solidny autor.
A ktore z jego prac byś polecał najbardziej?






Cytuj
I jakoś posłowie Śmiałkowskiego jakby nieco lepsze niż zazwyczaj.


Niemożliwe. Może jakość samego komiksu osłabiła twój krytycyzm?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

mgnesium

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #607 dnia: Listopad 28, 2015, 08:14:00 pm »
Swoją drogą podczytuję "Trójcę" i z każdą stroną wściekam się, że tak mało wydano u nas prac Matta Wagnera. Bardzo solidny autor. I jakoś posłowie Śmiałkowskiego jakby nieco lepsze niż zazwyczaj.

trójcy nie czytałem, ale jego panele w "grendelu" cyklicznie wzbudzały u mnie ochy i achy w trakcie lektury.

Offline pawelcd

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #608 dnia: Grudzień 07, 2015, 05:49:12 pm »
Jakie są wasze opinie o Nowej granicy. Kompletuje zamówienie w gildia i zastanawiam się czy warto bo w podobnej cenie mam Saga 1-3 na allegro.

Lokus

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #609 dnia: Grudzień 07, 2015, 05:52:14 pm »
Jako wielki fan "Sagi" powiem krótko: bierz "Nową granicę" :)

Offline pawelcd

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #610 dnia: Grudzień 07, 2015, 10:36:14 pm »
Jako wielki fan "Sagi" powiem krótko: bierz "Nową granicę" :smile:


OK. Kupuję, miałem wątpliwości bo od 2 tygodni męczę Narodziny Demona i jakoś zwątpiłem w sens posiadania wszystkich numerów DC Deluxe.

Offline Antari

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #611 dnia: Grudzień 08, 2015, 01:37:31 pm »

OK. Kupuję, miałem wątpliwości bo od 2 tygodni męczę Narodziny Demona i jakoś zwątpiłem w sens posiadania wszystkich numerów DC Deluxe.

No ale jest dość spora różnica między "Narodzinami" a "Nową granicą". Zdecydowanie warto posiadać ten drugi w swojej kolekcji, w dodatku w tej cenie grzech nie kupić :)

Offline pawelcd

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #612 dnia: Grudzień 08, 2015, 02:37:28 pm »
No ale jest dość spora różnica między "Narodzinami" a "Nową granicą".


I na to liczę  :smile: . Narodziny demona hmm... dzisiaj zrobiłem kolejne podejście, kurde aż nie chce mi się wierzyć, że to jeden z najlepszych komiksów w historii DC. Trójca świetna!

Offline gogiel

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #613 dnia: Grudzień 09, 2015, 08:17:03 pm »
Ja natomiast jestem całkowicie zawiedziony Trójcą. Historia nudna, nie dałem rady dobrnąć do końca i odpuściłem ostatnie 30-40 stron.
Może to było dobre ileś lat temu, ale teraz po prostu nic odkrywczego, relacje między bohaterami wręcz karykaturalne.

Z Narodzin Demona warto przeczytać ostatni komiks.

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #614 dnia: Grudzień 09, 2015, 11:43:08 pm »
Może to było dobre ileś lat temu, ale teraz po prostu nic odkrywczego

Ale to komiks z 2003 roku, czy przez ten czas aż tyle się zmieniło, żeby nagle Trójcę tak krytycznie oceniać? I pewnie wtedy też nie było to nic odkrywczego, ot, po prostu porządna historia, tyle że nie trafiła w Twój gust.

 

anything