Autor Wątek: DC Deluxe  (Przeczytany 497974 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline donTomaszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #210 dnia: Maj 14, 2015, 10:07:19 pm »
Przeczytalem Kryzys Tozsamosci.

Uff.
Mocne. Bardzo mocne i bardzo wciagajace. Tak wciagajace, ze musialem odlozyc lekture 2 ostatnich rozdzialow bo zarwalbym nocke. Natlok bohaterow (w tym wielu nieznanych) poczatkowo odstraszal od lektury, ale po pierwszym rozdziale wszystko smigalo jak ta lala. Nawet dla mnie, jako osoby niezbyt gleboko siedzacej w DC i stroniacej od komiksow druzynowych. Bohaterowie ukazani sa z bardzo ludzkiej strony, daleko im do bóstw z Kingdom Come. To zwykli / prawie zwykli ludzie, ktorzy takze boja sie o swoich bliskich. Do tego zrecznie poprowadzona intryga, trzymajaca w napieciu az do samego konca komiksu. Cos wspanialego. Rysunkowo, bez fajerwerkow, ale solidnie.
 
Ponadto bardzo polubilem Elongated Mana i jego zone, ale to chyba kazdy tak ma po lekturze.  :smile:
Polecam wszystkim niezdecydowanym. Fanom trykotow = must have.
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2015, 10:11:43 pm wysłana przez donTomaszek »
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Antari

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #211 dnia: Maj 14, 2015, 10:32:20 pm »
Dzisiaj dotarł do mnie "Czerwony Syn". Niestety podtrzymuję zdanie przedmówców, mój grzbiet też jest lekko krzywy z lewej strony i nie za ładnie się to prezentuje na półce :/

Pod względem dodatków moim zdaniem o wiele uboższy niż "Kryzys". W "Kryzysie" był przynajmniej fajny komentarz do poszczególnych rozdziałów, a w "Czerwonym" po prostu wstępniak, galeria szkiców postaci i posłowie. Klasycznie nie przemówiła do mnie też jednolicie czarna płócienna okładka.

Sam komiks bardzo mi się podobał. Końcówka i pointa na swój sposób zaskakująca, choć znajdą się pewnie narzekający. Zdecydowanie można po nim nabrać ochoty na więcej komiksów z Supkiem :smile:

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #212 dnia: Maj 14, 2015, 10:34:29 pm »
Ponadto bardzo polubilem Elongated Mana i jego zone, ale to chyba kazdy tak ma po lekturze.  :smile:
Z całego serca zachęcam do lektury 52. Tam znajduje się kontynuacja wątku Elongated Mana.

Offline isteklistek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #213 dnia: Maj 19, 2015, 10:31:00 pm »
Kolejny tytuł wydaje się raczej zaklpany na następny rok "CRISIS ON INFINITE EARTHS DELUXE EDITION HC" wychodzi w październiku w USA, więc pewnie u nas też się pojawi.Będzie też wydane "BATMAN YEAR 100 DELUXE EDITION HC" Written by PAUL POPE- pierwsze słyszę o tym tytule, choć twórca u nas się przewija.

Offline kelen

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #214 dnia: Maj 19, 2015, 10:40:59 pm »
Czemu tak wszyscy nachalnie sugerują się tym, co wychodzi w Stanach w wersji Deluxe? Przecież to nie ma żadnego znaczenia. Nie wszystkie komiksy w wersji egmontowej miały takie wydanie w oryginale.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline vision2001

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #215 dnia: Maj 19, 2015, 10:46:10 pm »

Mnie osobiście ciągle śmieszy hasło jakim reklamowana jest kolekcja.





Chodzi o część Najwybitniejsze.
Wiem - taki chwyt marketingowy. Dzięki temu lepiej się powinno sprzedać.
Ale jakbym kurde bele kupił tego LOBO mojemu dzieciakowi (1. jakbym się nie znał na komiksach; 2. nie ma dzieci) to wyrobiłbym sobie niezłe zdanie o najwybitniejszych komiksach DC  :razz:
I całe szczęście jest to jedyny tytuł, którego się czepnę. Pozostałe tytuły na pewno są godne polecenia.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline isteklistek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #216 dnia: Maj 19, 2015, 10:51:26 pm »
Bo u nas mamy takie braki, że sporo trzeba wydać. A jeżeli w USA coś jest wydane w deluxe, to istnieje szansa, że u nas też będzie nowe wydanie, wątpię by wydawali starszą wersje, gdy na rynku jest nowsza.

Offline Koalar

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #217 dnia: Maj 19, 2015, 10:59:01 pm »
Mnie osobiście ciągle śmieszy hasło jakim reklamowana jest kolekcja.





Chodzi o część Najwybitniejsze.

To są akurat najwybitniejsze komiksy w kategorii komiksy o Lobo.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline vision2001

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #218 dnia: Maj 19, 2015, 11:07:25 pm »
To są akurat najwybitniejsze komiksy w kategorii komiksy o Lobo.
A widzisz. Fakt. Z tej strony na to nie spojrzałem. :)
Dziękować :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Gawin

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 363
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • F**K sleep trance is all I need....
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #219 dnia: Maj 27, 2015, 11:19:41 am »
A Lobo mial w ogole jakies wybitne komiksy?  :???:  za małolata to czytalem bo bylo modne wsród gimbazy ale nie jestem w stanie powiedziec czy dobre to czytadło.

Offline freshmaker

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #220 dnia: Maj 27, 2015, 05:41:45 pm »
jako jeden z autorów nowego lobo jest wymieniony sam keith. czytalem kiedys jeden tpb z rysunkami keitha do scenariusza jakiegos muzyka, jedyne co pamietam z tego komiksu to ze nie chce go nigdy wiecej widziec.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Gazza

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #221 dnia: Maj 28, 2015, 10:16:59 am »
A Lobo mial w ogole jakies wybitne komiksy?  :???:  za małolata to czytalem bo bylo modne wsród gimbazy ale nie jestem w stanie powiedziec czy dobre to czytadło.
Z ust mi to wyjąłeś. Ostatnio pozbyłem się kolekcji komiksów o Lobo - między innymi z powodu, że dziś już do mnie całkowicie nie trafiały - jako nastolatka może mnie to bawiło, ale dziś ... nie te klimaty niestety...

Offline Nawimar

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #222 dnia: Maj 28, 2015, 12:15:59 pm »
Mi akurat pierwsze trzy części Lobo nawet przypadły do gustu (paradoksalnie najbardziej "Nieamerykańscy gladiatorzy"). Potem formuła tej postaci bardzo szybko się wyczerpała. No i nie wybaczę mu nigdy wykończenia Świętego Mikołaja!

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #223 dnia: Maj 28, 2015, 01:47:02 pm »
Z ust mi to wyjąłeś. Ostatnio pozbyłem się kolekcji komiksów o Lobo - między innymi z powodu, że dziś już do mnie całkowicie nie trafiały - jako nastolatka może mnie to bawiło, ale dziś ... nie te klimaty niestety...


W sumie kiedyś pozbyłem się sporo Lobo, którego kupowałem absolutnie bezrefleksyjnie, nie dlatego, że lubiłem ale dlatego, że po prostu był w kioskach lub ktoś przywiózł mi z zagranicy (dziś sam się sobie dziwię). Dziś zostały tylko te, które bronią się rzeczami niezwiązanymi z samą postacią, np. dlatego, że Bisley lub cross z Dreddem bo Dredd ponad wszystko, nawet w tej ugrzecznionej wersji.
perły przed wieprze

Offline Johnson

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #224 dnia: Maj 28, 2015, 06:47:46 pm »
Będzie też wydane "BATMAN YEAR 100 DELUXE EDITION HC" Written by PAUL POPE- pierwsze słyszę o tym tytule, choć twórca u nas się przewija.


A, to bardzo fajny Batman jest. Polecam. Troszkę więcej na temat można znaleźć tutaj:


http://www.batcave.com.pl/komiks/tpb/batman-year-100/




 

anything