trawa

Autor Wątek: DC Deluxe  (Przeczytany 498282 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #135 dnia: Maj 05, 2015, 05:59:34 pm »
Ta ramota (w sensie Crisis) czyta się lepiej nawet dziś niż 3/4 innych eventów DC, nie mówiąc nawet o takich porażkach jak Trinity War i Forever Evil.
perły przed wieprze

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #136 dnia: Maj 05, 2015, 06:07:21 pm »
Dobór tytułów w DC Deluxe, odpowiednikiem WKKM? Proszę... biorąc pod uwagę ile w WKKM było powtórek, ile tytułów slabych, ile niedokończonych, porównanie takie można potraktować tylko jako żart.


Offline Nawimar

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #137 dnia: Maj 05, 2015, 06:07:37 pm »
"Kryzys na Nieskończonych Ziemiach" obowiązkowo. Pewne epokowe komiksy po prostu powinny doczekać się polskiej wersji. Tak jak wspomniał Kuba G też chciałbym aby współcześni twórcy pisywali z taką swadą i rozeznaniem konglomeratu wszechświatów DC jak zrobił to Marv Wolfman w "Kryzysie".

Offline rzem

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #138 dnia: Maj 05, 2015, 07:17:39 pm »
Nie znalazłem tego tematu w innym wątku, więc pozwólcie, że zapytam tutaj. Wychodzi w DC Deluxe "Czerwony syn". Jakaś cisza na razie wokół tego komiksu i nie wiem jak oceniana jest ta pozycja przez znawców universum DC. Ktoś zna ten komiks, ktoś ma jakieś opinie lub może się podzielić linkiem, które do nich zaprowadzą?

Offline Nick Jackolson

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #139 dnia: Maj 05, 2015, 07:22:38 pm »
Mnie zastanawia czemu nie wspominacie o "Black Mirror" - czyli moim zdaniem najlepszej rzeczy, którą Snyder popełnił - must have !

Offline Nawimar

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #140 dnia: Maj 05, 2015, 07:27:37 pm »
Rzem - jeśli chodzi o "Czerwonego Syna" to ten komiks uznawany jest często za najbardziej udany tytuł z linii Elseworlds, która sama w sobie cieszy się sporym uznaniem. Poniżej przykładowa recenzja:
 
http://www.ppe.pl/publicystyka-1181-comix_zone___superman__red_son.html

Offline rzem

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #141 dnia: Maj 05, 2015, 07:37:49 pm »
@Nawimar: Zabieram się za lekturę. W tym właśnie rzecz, że nie jestem fanem Elseworlds, ale nazwisko scenarzysty i przykładowe plansze kazały mi nie skreślać, tylko popytać o więcej danych. Tak więc dziękuję bardzo.

Offline donTomaszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #142 dnia: Maj 05, 2015, 07:45:54 pm »
Mnie zastanawia czemu nie wspominacie o "Black Mirror" - czyli moim zdaniem najlepszej rzeczy, którą Snyder popełnił - must have !
Zgadzam sie w 100%.
Najlepszy Batman Snydera i w ogole jeden z najlepszych Batmanow ostatnich lat. Zaczyna sie, a co wazniejsze, takze konczy jak w morde strzelil. Wszyscy wiemy, ze u Snydera nie jest to wcale takie oczywiste :wink: Jest bardzo mrocznie, brudno, schizofrenicznie.  Swietny tytul.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #143 dnia: Maj 05, 2015, 08:05:14 pm »
Tak? To nie mogę doczekać się czerwca!


A co sądzicie o Batman: The Black Glove? Wyszedł w Deluxe Edition, pewnie tendencja, że co drugi DC Deluxe Egmontu to Batman będzie się utrzymywać w przyszłości, więc jest szansa, że doczekamy się go. Możliwe? Czy wydanie tego w oderwaniu od całego runu Morrisona. nie ma sensu?

Offline misiokles

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #144 dnia: Maj 05, 2015, 08:12:16 pm »
Red Son nie jest złym komiksem, o nie, ale jest tak przehajpowany, że głowa mała.

O to właśnie chodzi. W serii powinny być nie tylko rzeczy ponadprzeciętne ale także te przehajpowane. Gdyż hajp najczęściej oznacza szum wobec danego tytułu. A chciałbym mieć możliwość samemu sprawdzić o co ten szum i samemu się przekonać, że jednak rzecz jest przehajpowana. M.in. po to by uczestniczyć w dyskusjach o komiksach przehajpowanych. I dla przykładu. Batman: Ziemia Jeden mi się nie spodobał ale nie żałuję zakupu - dzięki temu mogę porozmawiać o komiksie przerzucając się argumentami. O tytułach powszechnie uznanych mówi się tylko dobrze, co jest jałową trochę dyskusją. Bo jak długo można dyskutować o Strażnikach, pomijając oczywiste trollingi?

Offline mack3

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #145 dnia: Maj 05, 2015, 08:59:46 pm »
Nie znalazłem tego tematu w innym wątku, więc pozwólcie, że zapytam tutaj. Wychodzi w DC Deluxe "Czerwony syn". Jakaś cisza na razie wokół tego komiksu i nie wiem jak oceniana jest ta pozycja przez znawców universum DC. Ktoś zna ten komiks, ktoś ma jakieś opinie lub może się podzielić linkiem, które do nich zaprowadzą?
Sam jestem ciekaw czy "przehajpowany"... W każdym razie jest chyba na każdej liście z najlepszymi Supkami wszechczasów, a często nawet na 3 miejscu (za All-Starem Granta Morrisona i Supkiem Moore'a) więc myślę, że warto samemu się przekonać... ;)

Offline marceli

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #146 dnia: Maj 05, 2015, 10:00:40 pm »
Czytałem Czerwonego Syna. Jak dla mnie nic rewelacyjnego czym mógłbym się zachwycać w tej historii nie ma. Przeczytałem i zapomniałem. Na pewno nie jest to komiks do którego chciałbym wracać.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline kelen

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #147 dnia: Maj 05, 2015, 10:13:10 pm »
Cytuj
A co sądzicie o Batman: The Black Glove? Wyszedł w Deluxe Edition, pewnie tendencja, że co drugi DC Deluxe Egmontu to Batman będzie się utrzymywać w przyszłości, więc jest szansa, że doczekamy się go. Możliwe? Czy wydanie tego w oderwaniu od całego runu Morrisona. nie ma sensu?

To wydanie zawiera w sobie oryginalne wydania zbiorczych "Batman and Son" oraz "Batman: The Black Glove", więc generalnie nie jest to wycięte z większego fragmentu. Aczkolwiek zdecydowanie wymagane by były dalsze części.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #148 dnia: Maj 06, 2015, 09:30:46 am »
O to właśnie chodzi. W serii powinny być nie tylko rzeczy ponadprzeciętne ale także te przehajpowane. Gdyż hajp najczęściej oznacza szum wobec danego tytułu. A chciałbym mieć możliwość samemu sprawdzić o co ten szum i samemu się przekonać, że jednak rzecz jest przehajpowana. M.in. po to by uczestniczyć w dyskusjach o komiksach przehajpowanych. I dla przykładu. Batman: Ziemia Jeden mi się nie spodobał ale nie żałuję zakupu - dzięki temu mogę porozmawiać o komiksie przerzucając się argumentami. O tytułach powszechnie uznanych mówi się tylko dobrze, co jest jałową trochę dyskusją. Bo jak długo można dyskutować o Strażnikach, pomijając oczywiste trollingi?


Ja z tym zupełnie nie polemizuje i tu nie ma żadnego Rejtana. Rozumiem, że dla kogoś świadomie wybierającego krajowe edycje to będzie pierwsze zetknięcie z tym komiksem i może nawet wyczekiwane, więc super, że dostaje coś co go ciekawi. Po prostu na takie skrajne "świetne komiksy" (gdy wyszły raptem dwa... i przynajmniej do jednego z nich mam spore ale) to brzmi zabawnie, a skoro komiks znam to wychodzę z założenia, że mam prawo napisać "nie, to nie jest w cale tak dobry komiks" jak sugerują "niektóre" recenzje.


Oczywiście  mój stosunek do "Red Son" może się brać z tego, że wiele z Elseworlds w DC nie wytrzymało próby sił przy drugiej lekturze, a w temacie Elseworlds skupionych na Supermanie to sto razy większą przyjemność miałem z lektury "Kents" Johna Ostrandera (to nie jest arcydzieło, ale komiks ma fajny koncept, ma swoje ambicje, które przynajmniej w części udaje mu się zrealizować).


"Red Son" jest fajne jako koncept, efekt końcowy niestety jest dla mnie pełny wad, ale to w sumie normalka u Millara. No ale jak widać nawet "Batman: Earth One" budzi skrajne opinie więc co dopiero będzie się tu działo jak ogół "Red Son" przeczyta  :lol:
perły przed wieprze

Offline vision2001

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #149 dnia: Maj 06, 2015, 07:30:56 pm »
Zapowiedziane w USA.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

 

anything