trawa

Autor Wątek: DC Deluxe  (Przeczytany 502769 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #585 dnia: Listopad 02, 2015, 01:05:39 pm »
Mam dokładnie tak samo, kiedy czytam komiksy robione przez [...] i jeszcze kilkunastu (co najmniej) rysowników. Podejrzewam, że gdybym był bardziej wrażliwy, to miałbym takie odczucie przy lekturze każdego komiksu.
Jasne, tylko że tutaj wspomina ciekawosc czytelnika (czytaj: mnie) co do wygladu postaci przewyzsza znacznie zainteresowanie sama fabula.

A w "Kingdom Come" podoba mi sie opowiedziana historia, a dokladniej - podobają mi się najrozmaitsze szczegóły tej historii: intrygują mnie, zaciekawiają, poruszają i wzruszają.
[..] mi akurat patent Batmana w stelażu ortopedycznym (lub czymś na wzór takiego) przypadł do gustu bardzo.
To nie tak, ze mnie tam sie nic nie podobalo. Oczywiscie i dla mnie byly tam fajne epizody i fajne patenty, do ktorych zaliczam i wskazany stelaż ortopedyczny :-) Piszac o "n-rzednosci" fabuly wzgledem oprawy graficznej, mam na mysli fabule jako calosc, a jak wiadomo, w utworach narracyjnych nawet jesli rozmaite watki, patenty, szczegoly etc. uznamy za fajne, to jednak nie gwarantuje to tego, ze po zlozeniu ich w calosc otrzymamy fajna opowiesc.

Niemniej jednak, pomimo tej mojej nieco chlodnej recepcji "Kingdom come", bez trudnosci przychodzi mi zrozumienie osob, ktorym komiks ten sie podobal, czy nawet wzbudzil w nich zachwyt.

Offline rzem

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #586 dnia: Listopad 02, 2015, 03:00:57 pm »
@KukiOktopus: właśnie w tym kontekście wymieniłem ten element o stelarzu: było tam parę rzeczy godnych uznania, ale nie decydują one o przyjęciu przeze mnie całej historii. Trochę podobnie jak w Justice.

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #587 dnia: Listopad 19, 2015, 12:10:24 pm »
W Trójcy, wśród wymienionych tomów "w przygotowaniu", są zapowiedziane na MFKiG Na tropie Catwoman i Kryzys na Nieskończonych Ziemiach. Więc pewnie dostaniemy je w takiej kolejności w przyszłym roku, pewnie luty i kwiecień.

Offline Tai

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #588 dnia: Listopad 20, 2015, 04:08:41 pm »
W '' Wieczne zło '' na końcu jest opis autorów komiksu i krótki przegląd tego co napisali. Komiksy, które tworzyli, ale nie ukazały się w naszym kraju mają oryginalne tytuły, natomiast te które były wydane są już z polskimi tytułami. Norma. Zdziwiło mnie tylko to, że wspólny komiks Johnsa i Donnera o Supermanie ma polski tytuł '' Ostatni syn '', a nigdy nie został u nas wydany. Albo poniosło tłumacza, albo to zapowiedź tego, że Egmont w ramach Delux wyda ten komiks. Jeśli raz na jakiś czas ma zostać wydany jakiś komiks o Supermanie to akurat, według mnie, jest to całkiem dobry wybór.

JanT

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #589 dnia: Listopad 24, 2015, 07:30:33 pm »
Na FB w grupie "Kult Kultury Komiksu" piszą że w Poznaniu już można dostać Nową Granice i nie jest wydrukowana na kredzie (dokładnie jakiego papieru użyty to nie wiem  :smile: ) ciekawe czy Batman - Rok Pierwszy też taki będzie? Byłoby fajnie.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #590 dnia: Listopad 24, 2015, 07:36:41 pm »
a piszą gdzie dokładnie ?

JanT

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #591 dnia: Listopad 24, 2015, 07:42:34 pm »
Piszą że w "Kiku"

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #592 dnia: Listopad 24, 2015, 07:45:05 pm »
dzięki. trzeba będzie się wybrać :)

Offline juras9

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #593 dnia: Listopad 27, 2015, 11:40:40 pm »
Mam duży dylemat czy dalej kupować tą serię "DC Deluxe", komiksy są ciekawie dobrane i naprawdę świetne, ale okładka tych wydań jest tak mierna. Introligator na uczelni lepiej oprawił mi pracę dyplomową niż te deluxe wydania :(.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #594 dnia: Listopad 27, 2015, 11:50:12 pm »
Z czystaj ciekawości - jak inaczej chcesz czytać te świetne komiksy? Bo jeśli w oryginale to nie zawsze wydanie będzie lepsze. A już na pewno nie za taką cenę. Chcesz je w ogóle odpuścić tylko i wyłącznie ze względu na okładkę? Jeśli chodzi o nasz ryneczek superhero, to niektóre wydane/planowane w tej serii komiksy to naprawdę top, który ciężko będzie zastąpić czymś innym.

Offline juras9

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #595 dnia: Listopad 28, 2015, 12:09:05 am »
Właśnie się zastanawiam czy wolałbym 1 po angielsku za cenę 4 po polsku, a biorąc pod uwagę fakt, że nie jest to jedyny powód, dla którego myślę o rozpoczęciu kupowania wydań angielskich to chyba pójdę w tą stronę. Gdyby miałby nadruk/tłoczenie na grzbiecie - nie byłoby dyskusji. Niby głupota prawda? Jednak jakoś mi to przeszkadza, trzymanie tego w kolekcji.

Offline Koalar

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #596 dnia: Listopad 28, 2015, 01:23:53 am »
Gdyby miałby nadruk/tłoczenie na grzbiecie - nie byłoby dyskusji. Niby głupota prawda?

Trochę tak. Wygląda na to, że na złość Egmontowi odmrozisz sobie uszy.
Mnie to nie robi, czytam fajny komiks, wsadzam do szafy i tyle (choć wolałbym zwykłe okładki, ale nie będę już płakał nad rozlanym mlekiem).
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline donTomaszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #597 dnia: Listopad 28, 2015, 01:28:18 am »
Właśnie się zastanawiam czy wolałbym 1 po angielsku za cenę 4 po polsku, a biorąc pod uwagę fakt, że nie jest to jedyny powód, dla którego myślę o rozpoczęciu kupowania wydań angielskich
To moze niesmialo zasugeruje - rozpocznij, a gwarantuje Ci, ze predzej czy pozniej sam sie przekonasz, ze oryginalne nie znaczy zawsze lepiej.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #598 dnia: Listopad 28, 2015, 07:51:02 am »
To moze niesmialo zasugeruje - rozpocznij, a gwarantuje Ci, ze predzej czy pozniej sam sie przekonasz, ze oryginalne nie znaczy zawsze lepiej.


Oczywiście z jakością wydań masz rację ale ja zawsze będę stał za opinią, że dla samej lektury zawsze lepiej oryginalną wersję językową gdy język się zna.
perły przed wieprze

KukiOktopus

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #599 dnia: Listopad 28, 2015, 08:46:32 am »
Oczywiście z jakością wydań masz rację ale ja zawsze będę stał za opinią, że dla samej lektury zawsze lepiej oryginalną wersję językową gdy język się zna.
Trudno się z tym nie zgodzić, bo to przecież oczywista oczywistośc, rzecz by można - samodowodzący się aksjomat. Z drugiej strony w dzisiejszych czasach wszyscy w naszym kraju mają co najmniej wykształcenie wyższe (nie-magistra lub choćby nie-bakałarza ze świecą szukać) i wszystkie (a przynajmniej te liczące się) uczelnie zakładają kompetenecje anglojezyczne swoich studentów. Stąd bezpośrednią implikacją jest to, że możemy spokojnie założyć, iż niemalże wszyscy znają j. ang., przynajmniej w stopniu wystarczającym do czytania większość komiksów ang. Zatem oczywista oczywistość przypomnianego przez Ciebie aksjomatu pociągałaby, że w istocie nie ma sensu wydawania u nas tłumaczen komiksow ang., jesli powodem wydania mialo by byc usuniecie barier jezykowych. Jedynego sensu wydawania takich tłumaczen (pomijac przypadki OOP w oryginale) mozna jedynie upatrywac w tym, że bylyby one znacznie tańsze od swoich oryginalnych odpowiednikow, a jak pokazuja tendencje cenowe na naszym rynku, coraz czesciej jest wrecz przeciwnie i co wiecej są gorzej wydane niz te oryginalne. Jednakze, niejako wbrew faktom i logice, tłumaczenia ang. zdaja sobie radzic u nas calkiem niezle. Wobec powyzszego nasuwa się zatem pytanie: Dlaczego? Czyby z ta znajomoscia j. ang. w naszym kraju było podobnie jak z deklarowanym katolicyzmem naszych obywateli, to jest wszycy sa swieci i dobrzy, ale tylko formalnie, na papierze?

 

anything