trawa

Autor Wątek: DC Deluxe  (Przeczytany 497991 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #495 dnia: Sierpień 28, 2015, 08:56:42 am »
W jednym z Thorgali od Hachette (chyba Alinoe) była mowa, że Rosiński rysując Muffa (psa rodziny Aegirson) wzorował się na własnym psie. Bardzo żałowałem, że w dodatkach nie zamieścili żadnego zdjęcia tego psa. Później była też mowa, że gdy psa trzeba było uśpić, Rosiński nie chciał już więcej rysować jego komiksowego odpowiednika i poprosił Van Hamme'a aby wymyślił historię gdzie Muff przestaje towarzyszyć rodzinie (chyba Arachnea). I to było smutne.
Taki mały komentarz do tego jak życie twórców wpływa na ich dzieła.


To jest naprawdę fajna ciekawostka.

No i niezależnie od tego czy dla kogoś strony z dodatkami są warte ceny stron z komiksem to ja naprawdę uwielbiam doczytywać o szczegółach powstawania moich ulubionych dzieł (w sensie, że nie tylko komiks). Cóż, mniejsza o to, że takie akcje doprowadzają do tego, że człowiek ma jeden film na półce ale obok niego trzy książki opisujące jego przeróżne aspekty  :badgrin:
perły przed wieprze

Mikel

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #496 dnia: Sierpień 28, 2015, 09:20:30 am »
Odwracacie kota ogonem. To świetnie, że tym razem rzucili aż tyle dodatków. Szkoda tylko, że np. taki Lobo ma jedynie 1 stronę posłowia i kilka okładek. Proporcje są 95% komiks - 5% dodatki. To samo Czerwony Syn. Aż tu nagle Azyl dostaje 50%-50%. Bardzo nierówna ta seria Deluxe pod względem dodatków.
Właściwie lepiej niż w pierwszym wydaniu AA, ta sama cena tylko że teraz dodatki doszły :wink:

Offline veritius

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #497 dnia: Sierpień 29, 2015, 12:09:23 pm »
Mroczne odbicie przeczytane i uważam ten tom za rewelacyjny, ogólnie może po FE zaczną wydawać Graysona bo Dick to świetna postać bardziej bliższa czytelnikowi niż nieomylny Wayne. Pierwsza część z 3 rozdziałów troszkę mnie zaskoczyła ale kolejne 2 i zakończenie dały naprawdę duża satysfakcję z lektury.

mgnesium

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #498 dnia: Sierpień 29, 2015, 12:38:44 pm »
graysona (tego od king'a i seeley'a) bardzo chętnie bym zobaczył, z tym że w regularnym formacie.
podobno bardzo dobry.

Offline nayroth

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #499 dnia: Sierpień 29, 2015, 09:47:26 pm »
Mroczne odbicie mocno zawiodło. Spodziewałem się dopracowanej intrygi, a tymczasem ilość naciąganych "zwrotów akcji" zaserwowanych przez Snydera jest po prostu nie do przełknięcia. Tanie efekciarstwo do potęgi: dzieciak połyka tabletkę i pstryk! zamienia się w
Spoiler: pokaż
Killer Croca
, trzeciorzędny psychopata wchodzi sobie do
Spoiler: pokaż
tajnej siedziby Oracle
jak do supermarketu (co jest tym głupsze że parę stron wcześniej chwaliła się jak to jest niby na niego przygotowana), a na dobitkę cherlawy doktorek
Spoiler: pokaż
pod wpływem magicznej toksyny Jokrera
własnoręcznie rozwala uzbrojony oddział antyterrorystów. Miało być wielkie WOW, a wyszło wielkie WTF...

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #500 dnia: Wrzesień 29, 2015, 02:28:22 pm »
Za kilka dni będziemy już wiedzieć co dostaniemy w przyszłym roku w DC Deluxe, tymczasem, z ciekawości, jakie są Wasze typy? Był ten temat już poruszany kilka miesięcy temu (http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,37393.300.html), ale co tam...

Ja to widzę tak:

Batman: Gothic
Superman: For Tomorrow
Batman: Vampire
Kingdom Come
Batman: Hush
Superman: Whatever Happened to the Man of Tomorrow?
Batman: Earth One 2
The World's Greatest Super-Heroes
Batman: Year 100
Crisis On Infinite Earths
Batman: Legends of The Dark Knight - Norm Breyfogle
Green Lantern/Green Arrow

12 tytułów, podobnie jak w tym roku co drugim będzie Batman. Trzy ostatnie, starocie, może mniej możliwe, ale bardzo na nie liczę.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #501 dnia: Wrzesień 29, 2015, 02:29:28 pm »
Green Lantern/Green Arrow


Tak uwielbiam ten komiks, że z chęcią przytulę go i w wersji krajowej (tak, wiem, powtarzam się).
perły przed wieprze

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #502 dnia: Wrzesień 29, 2015, 02:48:42 pm »

Tak uwielbiam ten komiks, że z chęcią przytulę go i w wersji krajowej (tak, wiem, powtarzam się).

A ja czytałem raptem jedną ( http://www.kzet.pl/2008_02/z_glga.htm ), czy dwie recenzję po polsku, ale to wystarczyło, żebym tak się na niego zgrzał...

Offline Garf

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #503 dnia: Wrzesień 29, 2015, 07:49:29 pm »
Ja mimo wszystko liczę na reedycję "Superman: For All Seasons". Może też przed 2 tomem "Batman: Earth One" dostaniemy "Superman: Earth One"? A jeśli mówimy o Batmanie, to może "Death in the Family"?

Ech, jeszcze 4 dni  :doubt:
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #504 dnia: Wrzesień 29, 2015, 08:06:44 pm »
A jeśli mówimy o Batmanie, to może "Death in the Family"?

Też mam go wysoko na mojej liście faworytów do DC Deluxe, podobnie jak "Prey". Wolałbym je, niż wznowienie "Hush" i "Earth One 2", (bo "Husha" czytałem już kilka razy, a "Earth One" średnio mi podeszło)ale mam wrażenie, że jednak te dostaniemy w pierwszej kolejności.

Offline nayroth

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #505 dnia: Wrzesień 29, 2015, 08:19:48 pm »

Ja w drugim sezonie DC Deluxe widziałbym takie typy. Lista jest w sumie logiczną kontynuacją pierwszego rzutu z zachowanymi proporcami dłuższych/krótkich historii, nowości/dubli oraz batmana/reszty świata. Czekam z niecierpliwością aż TK zdradzi plany

  • Batman. Hush
  • FlashPoint
  • Superman. Secret Origin
  • Batwoman. Elegy
  • Batman/Judge Dredd
  • Kingdom Come
  • Batman. Gothic
  • Blackest Night
  • Green Arrow. Logngbow Hunters
  • Batman. Year 100

Offline brzon

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #506 dnia: Wrzesień 29, 2015, 08:40:28 pm »
Skoro się bawimy, to i ja przedstawie swoją listę (sugeruję się tym, co Amerykanie wydali/ wydadzą w Deluxe + zasada 6 Batków w roku:


1. Batman Earth One 2
2. Superman Earth One 1
3. Kingdom Come (będzie Deluxe w USA)
4. Batman Norm Breyfogle (obowiązkowo!)
5. Superman For All Seasons
6. Crisis on Infinite Earths
7. Superman Secret Identity
8. Batman Hush
9. Batman Year 100
10.The Multiversity
11.Batman Gothic
12.Batman/Judge Dredd


Kto trafi najwięcej?


Tak szczerze to myślę, że w sobotę poznamy góra 5-6 pozycji z DC Deluxe, które do nas trafią w 2016, o reszcie będzie wspomniane, że "się zastanawiamy".

Offline starcek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #507 dnia: Wrzesień 29, 2015, 08:47:10 pm »
No tak, na to żeby wydali Marshal Law pewnie nie ma szans.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline isteklistek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #508 dnia: Wrzesień 29, 2015, 09:19:10 pm »
  • Crisis on Infinite Earths
  • Infinite crisis
  • Final crisis
  • Batman Hush
  • Batman/Huntress: Cry for Blood
  • Batman: Co się stało z zamaskowanym krzyżowcem
  • Superman: Whatever Happened to the Man of Tomorrow?
  • Batwoman: Elegy
  • Kingdom Come
  • Wonder Woman: Odyssey
  • Harley Quinn: Mad Love
  • Flashpoint

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #509 dnia: Wrzesień 29, 2015, 10:15:53 pm »
1. Batman by Norm Breyfogle
2. Green Lantern/Green Arrow
3. Green Lantern: Emerald Dawn
4. Crisis on Infinite Earths
5. Superman: Whatever Happened to the Man of Tomorrow?
6-8. Batman Black & White vol. 1-3 (choć w zasadzie vol. 2 mogą sobie darować)
9-10. Saga o Potworze z Bagien vol. 1-2 (a w następnych latach dalej, do jasnej Anielki!)

Pewnie nic nie trafię ale właśnie powyższe bym brał, oj brał...

A co Państwo tak wszyscy z tym "Batman Hush" :/

A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

 

anything