Autor Wątek: DC Deluxe  (Przeczytany 497969 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 21, 2015, 06:18:26 pm »
Na swoim FB Sklep Gildia umieścił zdjęcie tłoczenia na okładce Kryzysu tożsamości. Co o tym sądzicie? Dla mnie przeciętnie to wygląda. Nie wiem, czy tak było w oryginale, ale linkowane tutaj inne tytuły z oryginalnych Deluxe, z grafiką na okładce, o niebo lepiej się prezentowały. Ale to tylko szczegół. I tak całą kolekcją jaram się jak dziecko.

Offline kelen

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 21, 2015, 06:56:56 pm »
Nie ma na to reguły, co jest tłoczone. Deluxy u mnie mają zazwyczaj sam tytuł. Już zwykłe HC miały lepsze - bo konkretne grafiki.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline FloreK9

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 21, 2015, 07:00:09 pm »
Nie chce wyjść na "polaczka marudę bo jak dają to trzeba brać i nie narzekać", ale... no takiego wariantu się właśnie bałem. Marnie to wygląda.  :sad: Liczyłem, że będzie tak jak piszesz grafika pod obwolutą. Z tym, że ja  za obwolutami nie przepadam chyba, że kryją właśnie coś ciekawszego... a tak kolejne komiksy które trzeba będzie trzymać na wyższych regałach co by się córeczka nie dorwała i nie wykorzystała obwoluty jako wycinanki. :wink:

Offline freshmaker

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 21, 2015, 07:20:06 pm »
wyglada to jak batman hc albo omnibusy pod obwoluta. standard.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Koalar

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 21, 2015, 07:27:32 pm »
Wolałbym zwykłą okładkę, a nie jakieś coś czarnego + sprawiającą problemy, niszczącą się obwolutę. Ten powiększony format to też niemal niezauważalny. W sumie ten Deluxe do szczęścia mi niepotrzebny.

Ale oczywiście bardzo się cieszę z tego, jakie fajne komiksy dostajemy. Coś czuję, że nowe tomy WKKM nie mają szans.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline veritius

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 21, 2015, 07:54:10 pm »
Może przy dodruku deluxów zrobią już tłoczone złote literki. W sumie większość moich OHC ma kolorek maźnięty na tłoczeniu.

Offline Holsten

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 21, 2015, 07:55:09 pm »
Moim zdaniem zbyt znajdzie się i na WKKM i na DC Deluxe. Sam osobiście ciut bardziej lubię DC, ale kupuję obie kolekcje.

Offline arczi_ancymon

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 21, 2015, 08:23:00 pm »
meh, wielki mi deluxe. to ja już wolę wydania normalne.

Offline tokage

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 21, 2015, 09:11:06 pm »
Wszystkie "Deluxy" jakie mam od DC tak właśnie wyglądają - okładka bez nadruku + obwoluta. Jesli deluxe od Egmontu jest szyty, to i tak jest to przepaść nad oryginalnymi Deluxami, które są tylko klejone (i tak np mój Deluxe Y:Last Man po prostu się rozpadł po jednym czytaniu).

Marvel wydaje identycznie - nadruk na okładce HC to rarytas.

Nie ma się co obruszać, "selling point" to w przypadku Deluxów powiększony format a nie okładki.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 21, 2015, 10:48:18 pm »
Marvel wydaje identycznie - nadruk na okładce HC to rarytas.
Że co? Możesz sprecyzować, bo wydaje mi się, że mówisz nieprawdę, albo ja kompletnie nie rozumiem?

Offline tokage

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 21, 2015, 11:51:03 pm »
@Blaskowitz
Nie ma co precyzować - pierwsze z brzegu HC marvela z półki - NYX, cała seria X-23 - nadruku na okładce nie stwierdzono. Na Nyxie jakiś biały-pseudo skaj, x-23 - czarny karton. Nadruk jest tylko na obwolucie.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 21, 2015, 11:52:02 pm »
Nie wiem jak teraz (znaczy się w 2014-15) wygląda Oversized Hardcover w Marvelu ale te starsze wyglądały tak (notabene Premiere Edition są identyczne).


perły przed wieprze

Offline tokage

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 21, 2015, 11:57:10 pm »
No dokładnie w ten deseń cuś. Ale imo - na nazwanie nadrukiem to się takie tłoczenie - plus odrobina pantonu czy foli -  nie kwalifikuje.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 22, 2015, 09:44:58 am »
No to że kiedyś tak było, to ja wiem, ale obecnie są nadruki. Lepsze lub gorsze (na Hawkeye'u tylko wzorek), ale są. I tłoczeń nie stwierdzono.

Offline tokage

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 22, 2015, 10:18:15 am »
A to przepraszam :) Now, All-New, Newest, Never mnie odrzuca ilustracjami i recenzjami więc nic z tegoż nie mam. Może zatem być, że w końcu nadruki dają.