Autor Wątek: DC Deluxe  (Przeczytany 503251 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1770 dnia: Wrzesień 03, 2017, 06:04:29 am »
Czyli - jesli dobrze rozumiem - jest tam sporo spoilerów do niewydanych u nas kryzysów (Infinite Crisis, Final Crisis) i jeśli ktoś nie chce sobie spoilerować mając nadzieję na polskie wydania powinien dodatki czytać z dużą ostrożnością?
Dodatki nie obejmują przytoczonych przez ciebie Kryzysów. Z ważnych są Kryzys na Niekończonych Ziemiach, Flashpoint, Wojna Darkseida, komiksy z Drogi do Odrodzenia oraz Strażnicy (Watchmen), czyli to co u nas wyszło. Dodatkowo jest także dużo informacji o postaciach jakie się pojawiają w komiksie (z podaną stroną i omówieniem do jakiego wątku/motywu odnosi się scenarzysta).

Offline mack3

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1771 dnia: Wrzesień 03, 2017, 11:57:40 am »
Dodatki nie obejmują przytoczonych przez ciebie Kryzysów. Z ważnych są Kryzys na Niekończonych Ziemiach, Flashpoint, Wojna Darkseida, komiksy z Drogi do Odrodzenia oraz Strażnicy (Watchmen), czyli to co u nas wyszło. Dodatkowo jest także dużo informacji o postaciach jakie się pojawiają w komiksie (z podaną stroną i omówieniem do jakiego wątku/motywu odnosi się scenarzysta).
Wielkie dzięki za - jak zwykle - wyczerpującą informację :)

Offline clandestino

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1772 dnia: Wrzesień 03, 2017, 12:29:15 pm »
W przedmiocie Odrodzenia.

Jestem z reguły bardzo wyrozumiały dla wydawców, jeśli chodzi o ceny komiksów, ale 7 dych za 4 zeszyty superhero to jakieś nieporozumienie, żeby nie powiedzieć - zdzierstwo. Rebirth wyszedł przecież w Stanach pierwotnie jako zeszyt za bodajże 5 dolarów. Niejako zmuszanie polskiego czytelnika do kupowania tego zeszytu w wersji deluxe wydaje się być, delikatnie mówiąc, niewłaściwe. Tak, wiem, że nikt nikogo do zakupu dosłownie nie zmusza - ale dla chcących mieć połączenie między New 52 a pozostałymi historiami z Rebirth może być to bolesne uderzenie po kieszeni.

Sama historia jest dobrze opowiedziana, rysunki są świetne, nie wyobrażam sobie jednak, aby niedzielny czytelnik komiksów połapał się tak naprawdę, o co w tym wszystkim chodzi. Jeśli jednak połknie bakcyla i będzie chciał rozpracować wszystkie poruszone w tym komiksie wątki to czeka go duuuuużo czytania.

PS Zauważyliście, jak niezwykle pompatyczna jest przedmowa w Odrodzeniu? Czy naprawdę ktoś się popłakał czytając ten komiks?

Offline Garf

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1773 dnia: Wrzesień 03, 2017, 12:39:53 pm »
Jestem z reguły bardzo wyrozumiały dla wydawców, jeśli chodzi o ceny komiksów, ale 7 dych za 4 zeszyty superhero to jakieś nieporozumienie, żeby nie powiedzieć - zdzierstwo. Rebirth wyszedł przecież w Stanach pierwotnie jako zeszyt za bodajże 5 dolarów.


Porównywanie ceny wydania zeszytowego z USA z naszym wydaniem OHC jest trochę niemiarodajne. Wydanie Egmontu to polska wersja "DC Universe: Rebirth Deluxe Edition", które ma w Stanach cenę okładkową $17,99.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline clandestino

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1774 dnia: Wrzesień 03, 2017, 12:46:20 pm »
Wiem.

Chodzi mi o to, że czytelnik w Stanach ma wybór, a w Polsce - nie.

Offline kelen

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1775 dnia: Wrzesień 03, 2017, 01:11:12 pm »
Rebirth wyszedł przecież w Stanach pierwotnie jako zeszyt za bodajże 5 dolarów.

Wyszedł w formie wyjątkowej - promocyjnej z okładkową 2,99. Każdy następny dodruk nie był już dostępny w taki sposób. To trochę jak z 1 tomami z Image, których też nie mamy taniej.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Garf

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1776 dnia: Wrzesień 03, 2017, 01:14:19 pm »
I jeszcze była promocja na comixology, w ramach której przez jakiś czas rozdawali jego wersję cyfrową za darmo (obok podpisany skorzystał). Oczywiście, bez żadnych dodatków i komentarzy.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline mack3

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1777 dnia: Wrzesień 03, 2017, 07:36:09 pm »
Tak, wiem, że nikt nikogo do zakupu dosłownie nie zmusza - ale dla chcących mieć połączenie między New 52 a pozostałymi historiami z Rebirth może być to bolesne uderzenie po kieszeni.

Oczywiście, zgadzam się, że cena Odrodzenia jest "dziwnie" wysoka, niemniej jednak bez przesady z tym "mocnym uderzeniem po kieszeni" :wink:
Ile kosztuje ten komiks po przecenach (nawet abstrahując od obecnej promocji w merlinie)? 43 zł? Ile musiałby kosztować okładkowo by cena okładkowa była "uczciwa"? 60 zł? To po przecenach daje 37 zł. 55 zł? To po przecenach 34 zł. Różnica z obecną ceną - 7-9 zł to nie taka kwota by była chyba dla kogokolwiek "bolesnym uderzeniem po kieszeni" :wink: [/size]

Ale zgadzam się, że cena jest wysoko. W zasadzie to nawet odwrotność tendencji, którą zauważyłem u Egmontu, że wręcz (wiem, że dziwnie zabrzmi) równa w dół ze swoimi cenami (vide: ostatnie, bardzo dobre ceny Kaznodzieki, cena Hulka czy choćby Sknerusa). Tutaj nagle odwrotnie, więc coś mi mówi, że jest jakiś inny powód niż chęć wyższej marży niż zwykle akurat na tym komiksie (może kwestie licencyjne może kwestie druku - może np Deluxy mają to do siebie, że mają jakieś wyższe koszty stałe przygotowania do druku, które trzeba płacić bez względu z grubość komiksu?)... ale może się mylę...

Offline Voitas

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1778 dnia: Wrzesień 15, 2017, 01:08:27 pm »
Ja kupiłem dodruk. Pamiętasz numery stron? Jak nie, to postaram się dzisiaj go przekartkować i sprawdzić. Jeszcze nie czytałem.

Offline Seraphim

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1779 dnia: Wrzesień 15, 2017, 02:09:22 pm »
Na pewno w pierwszej historii. Z tego co pamiętam to w okolicy jak [spojler]Lobo porwał nauczycielkę i z nią podróżował [spojler]

Offline Voitas

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1780 dnia: Wrzesień 15, 2017, 05:10:57 pm »
Nic odstającego od normy nie zauważyłem. Jak będę czytał to jeszcze zwrócę uwagę.

endriu84

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1781 dnia: Październik 01, 2017, 09:42:59 pm »
Niestety u mnie też jest ten błąd. Szkoda, że korekta wyłożyła się nad czymś tak prostym i łatwym do wyłapania. Pozostaje się cieszyć, że wydanie prezentuje się solidnie i jest sporo dodatków.
Za coś takiego nie odpowiada korekta, a redaktor merytoryczny. Błąd merytoryczny to nie jest błąd drukarski i oczywistą oczywitością jest, że dotyczy całości nakładu.

Offline Nawimar

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1782 dnia: Luty 25, 2018, 01:32:46 pm »
Jestem bardzo mile zaskoczony "Świtem mrocznego Księżyca". Matta Wagnera co prawda ceniłem od zawsze, ale bardziej jako plastyka niż scenarzystę. Tymczasem w obu zebranych w tym tomie mini-seriach dał prawdziwy popis także w zakresie snucia wciągających opowieści. W moim przekonaniu to wręcz wzorcowa reinterpretacja motywów z wczesnego etapu kariery Bruce'a Wayne'a, do tego dosycona licznymi nawiązaniami m.in. do "Roku pierwszego" i trylogii Loeba/Sale'a, a nawet cenionego filmu "Mask of the Phantasm". Zarówno Hugo Strange jak i "szalony mnich" w rolach adwersarzy Mrocznego Rycerza sprawdzają się znakomicie. Pozycja zdecydowanie warta rozpoznania.

Offline -gościu-

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1783 dnia: Luty 25, 2018, 02:43:21 pm »
Dobrze wiedzieć. Jak tylko dostanę paczkę z "Świtem mrocznego Księżyca", to od razu się za niego biorę. Oby zatarł złe wrażenie po Batman/Sędzia Dredd. Z sentymentu do Sądu nad Gotham chciałem aby ten tom u nas wyszedł, cudów się nie spodziewałem, bo już dawno przekonałem się, że Sąd nie jest tak dobry, jak wydawał się w latach 90-ych. Gorzej, że każda kolejna historia była gorsza od poprzedniej. Największym plusem tego wydania byłby Sąd nad Gotham w lepszym wydaniu, ale jak wiadomo jakość plansz akurat w tej historii była skopana. Vendetta w Gotham jeszcze była całkiem niezła, do tego klasa rysunki Cama Kennedy'ego. Reszta to już totalne głupoty.

I tak się zastanawiam, czy Tomasz Kołodziejczak mówiąc o powrocie Lobo w DC Deluxe, nie miał przypadkiem na myśli tej historii z Dreddem z tego tomu?

JanT

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1784 dnia: Luty 25, 2018, 03:09:27 pm »
Mówił chyba o Lobo z Rebirth (JLA) Ale były też jakieś plotki o "Unbound" w DC Deluxe (może ostatni w tym roku)