Autor Wątek: DC Deluxe  (Przeczytany 498080 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kalbaro74

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 18, 2015, 09:49:35 pm »
Myślałem że ceny DC Deluxe będą wyższe,a tu przystępna cena co moim zdaniem może dlatego że jest z czego wybierac i nie będzie każdego stac na wszystkie komiksy.

Offline mack3

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 18, 2015, 10:07:50 pm »
Jest i drugi - Kryzys Tożsamości. Oba tomy cenowo wypadają podobnie do standardowych wydań, co mnie bardzo cieszy. Co prawda spodziewałem się ciut większego formatu ale nic to, ważne że jest.
Gildia jak zwykle zrobiła babola jeśli chodzi o format i podała standardowy amerykański, a nie Deluxe.

Offline maximumcarnage

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 18, 2015, 10:11:08 pm »
Gildia jak zwykle zrobiła babola jeśli chodzi o format i podała standardowy amerykański, a nie Deluxe.
Formatu deluxe i tak nie będzie w wydaniu Egmontu.

Offline AvengerGT

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 18, 2015, 10:15:07 pm »
Gildia jak zwykle zrobiła babola jeśli chodzi o format i podała standardowy amerykański, a nie Deluxe.
Tak, przy Ziemia Jeden jest 170x260mm a z tego co pisał (chyba) kelen będzie 180 x 275 mm. Jest to więc takie Deluxe by Egmont  :wink:

Offline mack3

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 18, 2015, 10:47:27 pm »
Formatu deluxe i tak nie będzie w wydaniu Egmontu.
Zobaczymy jak już wydadzą, różnica do oryginalnych wymiarów deluxe jest tak niewielka (niecały centymetr), że może to być jakaś nieścisłość w podaniu wymiaru. W końcu będą drukowali to pierwszy raz. Może podali np. wysokość strony. Wiadomo, że okładka HC i dodatkowa obwoluta dodają te kilka milimetrów...
Bo podawany standardowy wymiar komiksu amerykańskiego (260 mm) też nie jest dokładnym odzwierciedleniem wymiaru prawdziwego (z okładką komiks jest o kilka milimetrów wyższy, same strony z kolei o kilka milimetrów krósze niż 260 mm - specjalnie mierzyłem :wink: )

Offline laf

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 19, 2015, 07:10:28 am »
Tak, przy Ziemia Jeden jest 170x260mm a z tego co pisał (chyba) kelen będzie 180 x 275 mm. Jest to więc takie Deluxe by Egmont  :wink:
Chwila moment. W tej ulotce wyraźnie jest napisane: EKSKLUZYWNE WYDANIA: WSZYSTKIE ALBUMY W TWARDEJ OPRAWIE Z OBWOLUTĄ (FORMAT 180 X 275 MM). W końcu na tym m.in. opiera się idea wydań deluxe. A więc wydaje mi się, że to tylko pomyłka Gildii.
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2015, 07:20:46 am wysłana przez laf »

Offline mack3

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 19, 2015, 07:57:29 am »
Cytuj
Tak, przy Ziemia Jeden jest 170x260mm a z tego co pisał (chyba) kelen będzie 180 x 275 mm. Jest to więc takie Deluxe by Egmont
 

Chwila moment. W tej ulotce wyraźnie jest napisane: EKSKLUZYWNE WYDANIA: WSZYSTKIE ALBUMY W TWARDEJ OPRAWIE Z OBWOLUTĄ (FORMAT 180 X 275 MM). W końcu na tym m.in. opiera się idea wydań deluxe. A więc wydaje mi się, że to tylko pomyłka Gildii. 
Ale przecież w cytowanej przez Ciebie wypowiedzi Avengera on właśnie to napisał :wink: Podał dokładnie takie wymiary jaki są na ulotce przytaczanej przez Ciebie

Offline laf

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 19, 2015, 08:07:05 am »
A, jeśli tak to sorki Avenger. Myślałem, że Ty myślisz, że to będzie ten mniejszy rozmiar :wink: .
Nie zmienia to jednak faktu, że w sklepie Gildii przy Ziemi Jeden jest właśnie ten mniejszy rozmiar. Ktoś od nich przegląda może ten wątek? Można by to było poprawić.
A tak na marginesie cena faktycznie jest bardzo przystępna.

Offline mack3

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 19, 2015, 11:16:01 pm »
O, i wydaje się, że Mucha przypadkowo wyjaśniła nasze rozważania na temat formatu DC Deluxe :smile:
Wydaje się, że moja hipoteza okazuje się słuszna. Podane przez Egmont wymiary (27,5x18) dotyczą stron we wnętrzu komiksu (czyli nie wliczają okładki HC i obwoluty, które dodatkowo powiększają wymiar komiksu) i są standardowe dla wydan DeLuxe.


Dla niemających fb: Mucha na swoim profilu napisała, że "rozważa" wydanie Justice w takim właśnie formacie (pisałem o tym dziś w temacie Muchy, gdzie wyraziłem, jednoczesnie żal, że nie wydadzą jednak w jeszcze większym formacie, bo przyznam, że na to liczyłem, szkoda :/ ), na co ktoś, pytając o dokładne wymiary - napisał: "Egmont wydaje w formacie 18x27,5 czyli w nieco mniejszym niż przewidziany dla wydań deluxe" na co Mucha odpowiedziała: "Pan wybaczy, ale dokonano właśnie mierzenia wnętrza (bez okładki) materiałów kilku oryginalnych wydań Deluxe (Invisibles, DC Comics Future's End, Marshaw Law). 27,5 cm za każdym razem. Nie bardzo wiemy o jakim "prawdziwym deluxe" Pan mówi."


Czyli Deluxe (i "Justice" Rossa) będą w formacie, który (jeśli chodzii o wysokość) pisząc obrazowo jest dokładnie w połowie między standardowym ameryakńskim super-hero a standardem francuskim...


PS. Trochę z innej beczki - zauważyłem, że tomy WKKM są o kilka milimetrów niższe niż DC z Egmontu... może dlatego są takie tanie :biggrin: :wink:
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2015, 11:29:06 pm wysłana przez mack3 »

Offline isteklistek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 19, 2015, 11:32:40 pm »
Szkoda, że nie dodali dlaczego mierzyli właśnie te tytuły  :cool:

Offline mack3

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 19, 2015, 11:34:48 pm »
Szkoda, że nie dodali dlaczego mierzyli właśnie te tytuły  :cool:
hehe, też o tym pomyslałem ;)

Offline kelen

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 20, 2015, 12:10:54 am »
Bo... pewnie mieli je pod ręką? :P
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Holsten

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 26, 2015, 07:51:39 pm »

Offline Holsten

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 13, 2015, 04:39:04 pm »

Offline Gawin

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 363
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • F**K sleep trance is all I need....
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 15, 2015, 01:45:23 pm »
Batman: Azyl Arkham  :biggrin: :biggrin: :biggrin:


mega cieszy mnie ze bedzie kolejny raz w polsce dostepny ten komiks poniewaz juz kilka razy podchodzilem do zakupu z Allegro ale jednak cena nieraz przesadzila sprawe.