Autor Wątek: Ziarno prawdy  (Przeczytany 9121 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Metafron

Ziarno prawdy
« dnia: Styczeń 26, 2015, 10:31:01 am »
Ostatnimi czasy głośnio zrobiło się o Zygmuncie Miłoszewskim, znanym powieściopisarzu, autorze powieści kryminalnych o prokuratorze Szackim. Pamiętam, że dosyć sporo mówiło się o tym nazwisku parę lat temu, kiedy na polskie półki weszła książka " Uwikłanie". Jest to publicysta, który ma już na swoim koncie kilka prestiżowych nagród, chociażby Nagroda Wielkiego Kalibru dla najlepszej powieści kryminalnej za Uwikłanie. Od dłuższego czasu nazwisko publicysty, coraz częściej pojawia się nie w środowisku literackim, lecz filmowym. Mowa o filmie "Ziarno prawdy", który powstał na podstawie książki Miłoszewskiego.  Zastanawiam się, czy tak dobry publicysta, powieściopisarz, może być również dobrym scenarzystą? Film ma dobre rokowania, ale czy to jest zasługa książki, autora, scenariusza a może reżysera?
Take me down
To the Paradise City
Where the grass is green
And the girls are pretty
Take me home

Offline aneczka

Odp: Ziarno prawdy
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 29, 2015, 01:21:19 pm »
Wydaje mi się, że poziom filmu wynika ze ścisłej współpracy reżysera z pisarzem. Lankosz ma swój styl, potrafi z lekkością opowiadać o rzeczach ciężkich, nieprzyjamnych (zresztą, jak mało kto w polskim kinie), natomiast Miłoszewski ma "instynkt" do kryminału. Wydaje mi się, że to właśnie był klucz do sukcesu. Wydaje mi się, że dobór aktorów jest w tym wypadku znakomity - Więckiewicz jako Szacki - mnie przekonuje.

Offline molokina

Odp: Ziarno prawdy
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 08, 2015, 10:45:06 pm »
Film super, udał im się niezły thriler a to w naszym kinie gatunkowym rzadkość. W zasadzie do niczego się nie można przyczepić. Lankosz i Miłoszewski zapowiedzieli, że to nie ostatni ich projekt i coś jeszcze razem zrobią.

Offline Silvarza

Odp: Ziarno prawdy
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 15, 2015, 09:15:58 am »
Yeah, I think you have a better idea.







« Ostatnia zmiana: Luty 29, 2016, 04:38:23 am wysłana przez Silvarza »

Offline mariolawola

Odp: Ziarno prawdy
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 14, 2015, 11:54:47 am »
Jak dla mnie bardzo dobry film, oby więcej takich

Offline Holsten

Odp: Ziarno prawdy
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 15, 2015, 09:41:05 am »
Filmu nie widziałem. Czytałem natomiast powieść. Zaczyna się świetnie i przed długi czas trzyma wysoki (jak na kryminał) poziom, ale końcówka wyraźnie Miłoszewskiemu nie wyszła. Nie skończył też także kilku rozpoczętych w książce wątków. Całość jest bardzo dobra, ale mogło być lepiej.

Offline Holsten

Odp: Ziarno prawdy
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 30, 2015, 10:08:58 am »
Przepraszam. Mój ostatni post dotyczy trzeciej części trylogii "GNIEWU". "ZIARNO PRAWDY" to bardzo dobry kryminał. Wczoraj obejrzałem też jej ekranizację. I niestety film jest sporo słabszy od literackiego pierwowzoru. Pomimo zatrudnienia kilku dobrych aktorów aktorstwo w filmie nie stoi na wysokim poziomie. Moim zdaniem błędem było obsadzenie Więckiewicza w roli głównej (pomimo, że gra dobrze). Koszmarnie prezentuje się niejaka pani Hamkało. Dźwięk w filmie nagrano koszmarnie. Wielu dialogów nie można zrozumieć, ale to już niestety standard w naszym kinie. Na plus filmu zaliczyć można niewątpliwie jego klimat.

Offline danal

Odp: Ziarno prawdy
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 04, 2015, 11:41:36 am »
Mimo, że o filmie nie było głośno, to kawał dobrego kina :wink:






_____________________________________________________________________________________
Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga; Łam, czego rozum nie złamie - A. Mickiewicz restauracja poznań
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2015, 11:09:49 am wysłana przez danal »

Offline Holsten

Odp: Ziarno prawdy
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 12, 2015, 08:55:23 am »
Mam niestety inne odczucia. Do dobrego kina niestety sporo filmowi sporo brakuje.

Offline twojtyp

Odp: Ziarno prawdy
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 15, 2015, 01:00:42 pm »
Mi film niekoniecznie przypadł do gustu...

 

anything