Autor Wątek: Egmont 2015  (Przeczytany 584293 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #2325 dnia: Listopad 30, 2015, 10:51:18 am »
No to jest idiotyczne, bo brakujące tomy Baśni dodrukowują, sprzedając pozostałe. A tu dziura. Zawiodłem się, bo bardzo liczyłem na ten dodruk.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #2326 dnia: Listopad 30, 2015, 11:06:12 am »
Ale w sumie, to że nie ma go planach, nie znaczy że nie pojawi się w nich za np. pół roku, prawda?

Offline pokia

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #2327 dnia: Listopad 30, 2015, 11:17:55 am »
Ja się irytować jak miałem 3 tomy sincity i nie było perspektywy dodruku pozostałych. Wtedy akurat ten różowy walał się po wszystkich dyskontach, za małe pieniądze.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #2328 dnia: Listopad 30, 2015, 11:25:28 am »
Ja się irytować jak miałem 3 tomy sincity i nie było perspektywy dodruku pozostałych. Wtedy akurat ten różowy walał się po wszystkich dyskontach, za małe pieniądze.
Ale w sumie, to że nie ma go planach, nie znaczy że nie pojawi się w nich za np. pół roku, prawda?
No to jest idiotyczne, bo brakujące tomy Baśni dodrukowują, sprzedając pozostałe. A tu dziura. Zawiodłem się, bo bardzo liczyłem na ten dodruk.
Bierz te, które są, dodruk na bank prędzej lub później się pojawi, a jeśli nawet nie w najbliższym czasie, to niewiele tracisz, to nie jest najlepszy tom tej serii. Zdecydowanie więcej stracisz, gdy nie kupisz i nie przeczytasz np. tomu I lub Żółtego drania, czy też chociażby Jatki.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #2329 dnia: Listopad 30, 2015, 11:31:04 am »
Ja się irytować jak miałem 3 tomy sincity i nie było perspektywy dodruku pozostałych. Wtedy akurat ten różowy walał się po wszystkich dyskontach, za małe pieniądze.

A widzisz, ja kupiłem 1, 5 i 7 kiedy pozostałe były niedostępne i też czekałem na dodruk. Aż w końcu przy okazji premiery filmu Sin City 2, Egmont dodrukował wszystkie brakujące i byłem szczęśliwy mając komplet. Ale szybko okazało się, że 5 się skończył...

Bierz te, które są, dodruk na bank prędzej lub później się pojawi, a jeśli nawet nie w najbliższym czasie, to niewiele tracisz, to nie jest najlepszy tom tej serii. Zdecydowanie więcej stracisz, gdy nie kupisz i nie przeczytasz np. tomu I lub Żółtego drania, czy też chociażby Jatki.

I to właśnie jest najlepsze rozwiązanie.


Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #2330 dnia: Listopad 30, 2015, 11:38:17 am »
No niestety, ja jestem z tych głupców co bierze od Egmontu prawie wszystko, także mam pozostałe tomy. Ale nie zabieram się za ich lekturę, ponieważ nie ma środka. Podobnie miałem z Baśniami i dopiero teraz, kiedy pojawił się dodruk 3 tomu, mogę się zabrać za czytanie.

Offline pokia

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #2331 dnia: Listopad 30, 2015, 11:38:51 am »
Oczywiście, też się doczekałem. Wcześniej dokupielem na aukcji 3 tomy w sensownych cenach. Jak wyszedł film i dodruki, to brakowało mi tylko żółtego drania.

Taki los zbieracza - trzeba kupować to co jest i czekać na dodruk oraz polować na aukcjach.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #2332 dnia: Listopad 30, 2015, 12:05:01 pm »
No niestety, ja jestem z tych głupców co bierze od Egmontu prawie wszystko, także mam pozostałe tomy. Ale nie zabieram się za ich lekturę, ponieważ nie ma środka. Podobnie miałem z Baśniami i dopiero teraz, kiedy pojawił się dodruk 3 tomu, mogę się zabrać za czytanie.
Możesz śmiało czytać pomijając ten tom.

Offline Holsten

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #2333 dnia: Listopad 30, 2015, 04:47:31 pm »
Brak tomu w kolekcji jednak wkurza.

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #2334 dnia: Listopad 30, 2015, 05:46:45 pm »
Najlepiej kupować na bieżąco. Gorzej gdy po latach (np.  ja) wraca się do komiksów i chce się skompletować dane serie a brakuje niektórych tomów. Zacząłem zakup baśni, lucyfera czy Blueberry dopiero gdy pojawiły się dodruki. Część kompletuje stopniowo z pewnymi obawami czy zdaze przed końcem nakładu☺ Nadal mam nadzieję, że pojawi się (kiedyś) wznowienie brakujących tomów Hellboy'a.

Ogólnie dodruki/wznowienia to dobra rzecz.  8)
The darkness will swallow everything

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #2335 dnia: Listopad 30, 2015, 06:53:00 pm »
Brak tomu w kolekcji jednak wkurza.

Mowa! Choć rzecz dotyczy, w moim przypadku, tylko komiksów. Nie wiem, czy u wszystkich tak. No bo na przykład XIII tomu Dzieł Gombrowicza brakuje mi od 19 lat. I jakoś tak mnie to nie dręczy. 7. tomu Utworów zebranych Mirona Białoszewskiego od 11 lat zdobyć nie mogę, ale kupiłem pierwsze wydanie "Odczepić się" i jakoś znoszę ten niepasujący grzbiet.  A rozdziela, skubany, zbiór prawie w połowie.

Ale fakt, że "Technik zastraszania" nie mogę sobie w ludzkiej cenie kupić po prostu mnie do szewskiej pasji doprowadza. Spać nie mogę. Na allegro spędzam długie, masochistyczne godziny... I trapię się, trapię... I drapię, tak drapię... Żebym nie wyłysiał.

Gdyby mistrz Miron komiksy był zbierał, "szarą nagą jamę" uczyniłby figurą nie uczucia dojmującej wyrwy w rutynie codzienności, ale dziury w linii grzbietów Nowego DC na mej półce. Tak sobie czasem myślę...
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline blackwaterpark

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #2336 dnia: Listopad 30, 2015, 07:11:35 pm »
Czy naprawdę nikogo nie bulwersuje ten fragment?
Czy jest w planach dodruk komiksu Sin City - Wartości Rodzinne?
 
 Nie.


Mam takie chwile, że tak nie cierpię tego naszego Egmontu - tak nie cierpię, że aż strach!  :shock:
Potem, z czasem, mi przechodzi - nawet zdarzają się chwile, że ich lubię.
A oni zaraz znowu dają mi powody, ażeby złość wróciła zwielokrotniona.  :sad: I żeby nie było: mam wszystkie tomy Sin City, a moja złość bierze się z tego, że nieszczęście dotyka bliźniego.

Takie stanowcze Nie, to jest jak wbicie człowiekowi tępego noża w plecy. Chyba lepiej by było, gdyby w ogóle nie udzielili odpowiedzi.

Egmoncie, prosimy, ogarnij się choć trochę...  :roll:

Offline misiokles

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #2337 dnia: Listopad 30, 2015, 07:14:32 pm »
Z drugiej strony wyobrażacie sobie sytuację, że pojedyncza osoba krzyknie ' zabrakło dla mnie tomu X, zróbcie dodruk' i wydawnictwa będą rzucały na rynek nowe 50 sztuk?

Offline absolutnie

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #2338 dnia: Listopad 30, 2015, 07:39:01 pm »
Mam takie chwile, że tak nie cierpię tego naszego Egmontu - tak nie cierpię, że aż strach!  :shock:
Potem, z czasem, mi przechodzi - nawet zdarzają się chwile, że ich lubię.
A oni zaraz znowu dają mi powody, ażeby złość wróciła zwielokrotniona.  :sad: I żeby nie było: mam wszystkie tomy Sin City, a moja złość bierze się z tego, że nieszczęście dotyka bliźniego.

Takie stanowcze Nie, to jest jak wbicie człowiekowi tępego noża w plecy. Chyba lepiej by było, gdyby w ogóle nie udzielili odpowiedzi.


Ale co? Miał go okłamać i powiedzieć stanowczo TAK, a potem nie wznowić?
To by dopiero było.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Koalar

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #2339 dnia: Listopad 30, 2015, 07:44:13 pm »
Nie było jeszcze 3 wydania dwóch tomów Sin City - Rodzinnych Wartości i Do piekła i z powrotem. Akurat one były na rynku, jak dodrukowali brakujące wtedy tomy. Może gdyby Do piekła i z powrotem szybciej zeszło, to od razu by dodrukowali oba te tomy. Trochę mnie dziwi, że ten ostatni tom tak długo schodzi, może przez cenę. Pamiętam, że miałem problem z kupieniem tego tomu w pierwszym wydaniu, więc myślałem, że szybciej zejdzie, bo kupi go też trochę osób niemających go na miękko.
Spoko, kiedyś powinni dodrukować. Parę już razy były w przypadku wznowień takie odpowiedzi: nie planujemy -> zastanawiamy się -> dodruk w przyszłym roku.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

 

anything