trawa

Autor Wątek: Egmont 2015  (Przeczytany 584964 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline absolutnie

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #2250 dnia: Listopad 27, 2015, 12:45:23 pm »
Interesująco zapowiada się Druillet.
Ciekawe czy okładka Salammbo, którą przedstawił Egmont sygnuje identyczną zawartość jak w wydaniu francuskim?
Jeśli tak, jest to integral cz. 1 obejmujący tomy 6-7 cyklu (?) Lone Sloane.
http://www.bedetheque.com/BD-Lone-Sloane-INT1-Salammbo-Integrale-11920.html
(ostania okładka z dołu)





Uff. Pod wskazanym linkiem jest 5-6-7, czyli tak, jak powinno być.


Druillet wykorzystał opowieść Flauberta do tego, by stworzyć kolejną opowieść o swoim bohaterze (Lone Sloane) i obsadził go w roli głównej tej historii. Niemniej całość mało łączy się z wczesniejszymi komiksami z serii (cyklu) i chyba dobrze, że Egmont osobno i od razu, a nie w takiej kolejności, w jakiej seria powstała.
Chociaż akurat teraz "Lone Sloane" jest wydawany (wznawiany) po angielsku, może więc doczekamy się i innych tomów z nim w roli głównej.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #2251 dnia: Listopad 27, 2015, 12:50:09 pm »
Interesująco zapowiada się Druillet.
Ciekawe czy okładka Salammbo, którą przedstawił Egmont sygnuje identyczną zawartość jak w wydaniu francuskim?
Jeśli tak, jest to integral cz. 1 obejmujący tomy 6-7 cyklu (?) Lone Sloane.
http://www.bedetheque.com/BD-Lone-Sloane-INT1-Salammbo-Integrale-11920.html
(ostania okładka z dołu)

Muszę przyznać, że nie bardzo skumałem, ale z tego co wiem, to Lone Sloane to Lone Sloane, zaś Salammbo to Salammbo, i ani jedno nie jest częścią drugiego, ani też drugie - pierwszego. Salammbo liczy sobie 3 albumy i chyba dostaniemy je wszystkie w jednym pięknym integralku :smile:

EDIT...

Uff. Pod wskazanym linkiem jest 5-6-7, czyli tak, jak powinno być.


Druillet wykorzystał opowieść Flauberta do tego, by stworzyć kolejną opowieść o swoim bohaterze (Lone Sloane) i obsadził go w roli głównej tej historii. Niemniej całość mało łączy się z wczesniejszymi komiksami z serii (cyklu) i chyba dobrze, że Egmont osobno i od razu, a nie w takiej kolejności, w jakiej seria powstała.
Chociaż akurat teraz "Lone Sloane" jest wydawany (wznawiany) po angielsku, może więc doczekamy się i innych tomów z nim w roli głównej.
No właśnie, Salammbo to jakby "zupełnie inna bajka". Z tego, co pamiętam, Lone Sloane doczekał się "kontynuacji" po prawie 30 latch od oryginalnej "trylogii" (też chyba niefortunne określenie) - i kontynuacją tą nie było Salammbo, ale album "Chaos" z roku 2000, a teraz widzę, że mamy jeszcze prawie nowego "Deliriusa 2", heheh...
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2015, 01:00:50 pm wysłana przez tucoRamirez »
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline absolutnie

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #2252 dnia: Listopad 27, 2015, 01:04:43 pm »
Muszę przyznać, że nie bardzo skumałem, ale z tego co wiem, to Lone Sloane to Lone Sloane, zaś Salammbo to Salammbo, i ani jedno nie jest częścią drugiego, ani też drugie - pierwszego. Salammbo liczy sobie 3 albumy i chyba dostaniemy je wszystkie w jednym pięknym integralku :smile:


Bohaterem "Salambo" jest Lone Sloane, który na planecie, na którą trafił, przybrał imię Matho (ale nadal ma swoje czerwone oczy). Rzecz dzieje się gdzieś w kosmosie, a nie na Ziemi w Kartaginie, w komiksie są też inne zmiany, mające na celu wtłoczenie opowieści Flauberta w ramy świata wymyślonego przez Druilleta.



EDIT...No właśnie, Salammbo to jakby "zupełnie inna bajka". Z tego, co pamiętam, Lone Sloane doczekał się "kontynuacji" po prawie 30 latch od oryginalnej "trylogii" (też chyba niefortunne określenie) - i kontynuacją tą nie było Salammbo, ale album "Chaos" z roku 2000, a teraz widzę, że mamy jeszcze prawie nowego "Deliriusa 2", heheh...

Jeśli zajrzysz na bedetheque, to zobaczysz, że trylogia Salambo stanowi tomy 5-6-7 serii "Lone Sloane" i to jest właśnie to, o czym wspominał Archelon.
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2015, 02:27:27 pm wysłana przez absolutnie »
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline rzem

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #2253 dnia: Listopad 27, 2015, 02:17:49 pm »
Pozwolę sobie zapytać o Superman:Wyzwolony. Czy to jest  kontynuacja jakiegoś eventu/serii, czy odrębna opowieść, i czy ktoś miał z tym do czynienia tak, żeby podzielić się swoją opinią?

Offline kelen

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #2254 dnia: Listopad 27, 2015, 02:21:40 pm »
To jest osobna historia  Supermanem. To była po prostu krótka seria, którą ktoś powinien od razu w DC nazwać miniserią.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #2255 dnia: Listopad 27, 2015, 02:46:16 pm »
i czy ktoś miał z tym do czynienia tak, żeby podzielić się swoją opinią?
Ja miałem do czynienia! W te wakacje widziałem go w saloniku prasowym w Grecji.
Strasznie mnie to ubawiło, bo tytuł "Superman Unchained" nawiązuje zdaje się do tytułu poematu dramatycznego Shelleya "Prometeusz rozpętany", a ten z kolei do tragedii GRECKIEJ "Prometeusz skowany".
Cóż to więc było za spotkanie...

Ale w sumie do środka komiksu nie zajrzałem  8)
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline adam and arluk

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #2256 dnia: Listopad 27, 2015, 02:47:13 pm »
To jest osobna historia  Supermanem. To była po prostu krótka seria, którą ktoś powinien od razu w DC nazwać miniserią.
Czyli "Superman Wyzwolony" to historia zawarta tylko w jednym tomie?

Offline kelen

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #2257 dnia: Listopad 27, 2015, 03:28:27 pm »
Tak
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline rzem

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #2258 dnia: Listopad 27, 2015, 05:18:41 pm »
Dzięki za odpowiedzi te i ew.przyszłe.

Offline piotrassss

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #2259 dnia: Listopad 27, 2015, 06:31:11 pm »
jeden tom, zbierający całość cyklu "Mister Blueberry" (24-28+Apacze).

Tak by było najlepiej. Nie powinno się rozdzielać jednego cyklu tworzącego całość na dwa integrale.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #2260 dnia: Listopad 28, 2015, 12:01:02 am »
Grunt aby Blueberry został wydany. Mi nie przeszkadza czy będzie w 1 tomie czy w 2. Ostatnio stwierdziłem, że wole spowolnienie "ofensywy komiksowej". Wszak muszę zadbać o inne hobby. Mam także fioła na punkcie znaczków (jedynie zwierzęta prehistoryczne, znaczki z logo WWF oraz znaczki związane z Karolem Darwinem). Niestety będę musiał w najbliższym czasie zdecydować odnośnie rezygnacji z komiksów amerykańskich. Z europejskich nie zrezygnuję :smile: .
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline adro

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #2261 dnia: Listopad 28, 2015, 12:32:14 am »
no wlasnie, ja tez dokonuje ostrej selekcji. Moze tak wlasnie powinno byc, oby tylko wszystko nie runelo jak domek z kart.
pzdr
ps ciekawe czy egmont planuje pociagnac Druilla, czy to jest tylko taki jednorazowy strzal, oby Salammbo ladnie zeszlo.  :razz:
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Fau

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #2262 dnia: Listopad 28, 2015, 10:13:11 am »
Są już odpowiedzi Egmontu na Aleji komiksu  :)

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #2263 dnia: Listopad 28, 2015, 10:21:43 am »
- Wznowienie "Feralnego Majora" zrobiliście na pdst. wydania z kolekcji Moebius USA. Jest szansa, że będziecie kontynuować wydawanie Moebiusa z tej serii?

- Wstępnie tak.


Jestem zadowolony.
perły przed wieprze

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #2264 dnia: Listopad 28, 2015, 10:28:16 am »
"Czy jest szans na wznowieni Top 10 Alana Moore'a w takiej samej edycji jak Ligi Niezwykłych dżentelmenów?
 
 Rozważam do Deluxa."

Za to trzymam kciuki nawet stopami  :biggrin:

 

anything