trawa

Autor Wątek: Egmont 2015  (Przeczytany 585301 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline radef

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1890 dnia: Październik 06, 2015, 04:41:38 pm »
Zgodnie z sugestią samego TK, pamiętajcie, że pod którymś nickiem może kryć się ...... TK :)
8azyliszek to alter ego TK. Pewne info.

A tak na serio - jak pamiętacie to początkowo MAD i S-F miał być październiku (nawet Egmont przesłał okładkę), ale podobna sytuacja była z SW Legendy w maju.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline mack3

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1891 dnia: Październik 06, 2015, 04:46:00 pm »
Zgodnie z sugestią samego TK, pamiętajcie, że pod którymś nickiem może kryć się ...... TK :smile:
Hm, czy Egmont planuje jakąś autorską wersję Gotham Central? Z tego co widzę wyszło 5 tomów, a Egmotn zamierza wydać w 4?

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1892 dnia: Październik 06, 2015, 04:47:33 pm »
Szpile były lekkie i dowcipne
Dla mnie to nawet szpile nie były, a uśmiechnąłem  się za każdym razem  :smile:

Zgodnie z sugestią samego TK, pamiętajcie, że pod którymś nickiem może kryć się ...... TK :smile:
8azyliszek to TK  :biggrin: (edit: Radef pierwszy to odkrył  :smile: )

Hm, czy Egmont planuje jakąś autorską wersję Gotham Central? Z tego co widzę wyszło 5 tomów, a Egmotn zamierza wydać w 4?
Tą wersję:

Gotham Central Book One: In the Line of Duty HC Gotham Central #1-10
Gotham Central Book Two: Jokers and Madmen HC Gotham Central #11-22
Gotham Central Book Three: On the Freak Beat HC Gotham Central #23-31
Gotham Central Book Four: Corrigan HC Gotham Central #32-40
 
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2015, 05:11:59 pm wysłana przez JanT »

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1893 dnia: Październik 06, 2015, 04:48:45 pm »
Zgodnie z sugestią samego TK, pamiętajcie, że pod którymś nickiem może kryć się ...... TK :smile:

Tak samo, jak jego zaplecze polityczne (pracownicze). Czasem pewnie forum jest lepsze niż dyskusje "na żywo", bo wiadomo, że dyskutujący czasem się zagotują, zapędzą, czy inne tego typu rzeczy, jakie się zdarzają. Na forum zawsze można przemyśleć, zmodyfikować i doprecyzować, po prostu wrócić do problemu "na zimno". Trochę jestem sceptycznie do tego nastawiony, ale skoro jest atak niech będzie obrona. Sporo dyskusji na temat zmian np. cięcia toczy się o koszty. Jak słyszę, że jakiś komiks będzie pocięty i to przełoży się na mniejszą cenę 30 zł., to krew mnie zalewa. Wydawnictwo doskonale się orientuje, że osoby kupujące komiksy wydają spore pieniądze i różnica 30 zł. nie robi im różnicy, a jeżeli chcą, aby kupujący oszczędzili te 30 zł., to niech wydają jeden tytuł mniej w swojej ofercie ocierającej się o 100 pozycji, a nie ingerują w źródłowy materiał.

Offline Sokratesik

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1894 dnia: Październik 06, 2015, 05:02:36 pm »
Faktycznie bardzo sympatyczny facet z tego Kołodziejczaka, a te drobne uszczypliwości świadczą tylko o poczuciu humoru. "Złośliwość miarą inteligencji"  :wink: Żeby jeszcze pana K ulubioną serią była "100 naboi" to bym go chyba pojechał uściskać na kolejny festiwal  :lol:

Offline misiokles

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1895 dnia: Październik 06, 2015, 08:15:57 pm »
to niech wydają jeden tytuł mniej w swojej ofercie ocierającej się o 100 pozycji, a nie ingerują w źródłowy materiał.
Tylko z tego co czytałem o tym komiksie to jest wybór między "wycinamy zbędne tie-iny" bądź "wypuszczamy komiksy ze zdublowanymi zeszytami". I tak źle i tak niedobrze.

Offline Garf

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1896 dnia: Październik 06, 2015, 08:26:36 pm »
Tylko z tego co czytałem o tym komiksie to jest wybór między "wycinamy zbędne tie-iny" bądź "wypuszczamy komiksy ze zdublowanymi zeszytami". I tak źle i tak niedobrze.

A tu w zasadzie mowa o "Trójce" czy o "Crisis on Infinite Earths" z DC Deluxe? Bo mnie się kojarzy, że w relacji to o nim TK wspomniał, że wytną historię uniwersum DC dorzucaną do nowszych wydań, żeby zbić cenę właśnie o 30 zł (mnie pasuje).

Zresztą, zawsze gdy Egmont wycina jakieś dodatki, odzywają się zdenerwowani kompleciści, a jak wydaje coś z wieloma dodatkami, pojawiają się głosy ludzi, którzy chcieliby bez żadnych dodatków, w miękkiej itd. żeby było jak najtaniej. To sytuacja bez wyjścia :)
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1897 dnia: Październik 06, 2015, 08:45:32 pm »
Może być o tym i o tym. O "Crisis on Infinite Earths" wiem niewiele, bo jutro wychodzi wydanie deluxe, więc może na YT ktoś umieści videorecenzję i pokaże co jest w środku. W Trinity nie ma mowy o zdublowaniu, wycinają materiał, który nigdzie nie zostanie doklejony.
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2015, 08:50:07 pm wysłana przez isteklistek »

Offline misiokles

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1898 dnia: Październik 06, 2015, 08:53:19 pm »
A ten wycięty materiał to...?

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1899 dnia: Październik 06, 2015, 09:01:58 pm »
Ok, nvd, już wiem skąd 232 strony.
Rozkład stron wg informacji, które dostałem, jak tworzyłem grafikę z przewodnikiem po Nowym DC Comics:

JL 22 36 stron
JLA 6 26 stron
JLD 26 stron
JLA 7 26 stron
JLD 26 stron
JL 23 34 strony

Materiał bonusowy z zeszytu z FCBD w sume 20 stron.

20 stron bonusu w postaci (na to wygląda - częściowej) zawartości JL 22 w wersji director's cut (czyli strony w szkicach i scenariusz do komiksu). Oryginalnie zdaje się to znajdować w 4 tomie JL Grid, którego zawartość poszła do naszego wydania 1 tomu JLA.

Galeria okładek 8 stron.

Cała reszta to rzeczy od wydawcy (wstęp, reklamy innych serii).



Nie będze prologu Pandora #1, Tie-in : Constantine #5, Pandora #2, Phanthom Stranger #11 i Pandora #3

Offline brzon

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1900 dnia: Październik 06, 2015, 09:38:38 pm »
Zresztą, zawsze gdy Egmont wycina jakieś dodatki, odzywają się zdenerwowani kompleciści, a jak wydaje coś z wieloma dodatkami, pojawiają się głosy ludzi, którzy chcieliby bez żadnych dodatków, w miękkiej itd. żeby było jak najtaniej. To sytuacja bez wyjścia :smile:
Idealny przykład pt. "Nie dogodzisz" to "Azyl Arkham" w DC Deluxe. Dostaliśmy kompletną wersję tego komiksu, wraz ze scenariuszem Morrisona (który zajmuje trochę miejsca). I już zaczęły się narzekania, że po co ten scenariusz, tylko zawyża cenę itp. Jakby wydali Azyl bez scenariusza, to narzekania byłyby w drugą stronę. Sytuacja bez wyjścia dla wydawcy :biggrin:

Offline mack3

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1901 dnia: Październik 06, 2015, 09:51:07 pm »
I już zaczęły się narzekania, że po co ten scenariusz, tylko zawyża cenę itp.
A, tego jeszcze nie widziałem. Gdzie to przeczytałeś?

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1902 dnia: Październik 06, 2015, 09:55:17 pm »
Jedna, jedyna osoba miała z tym problem. Nie rozdmuchiwałbym tego.

Offline kelen

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1903 dnia: Październik 06, 2015, 09:55:40 pm »
No, a jakby tak popatrzeć, to cena jest taka sama, jak w 1 wydaniu mimo różnicy w formacie i grubości. Choć może lepiej o tym nie mówić głośno, bo teraz ktoś pomyśli, że 10 lat temu zostali oszukani i dostali coś w zdecydowanie za wysokiej cenie ;P
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1904 dnia: Październik 06, 2015, 10:05:07 pm »
Wiesz, ja rozumiem kwestie PR-owe, szacunek do klientów, itp ale na tym forum wielokrotnie i to dosyć często mocno ciśnięto po TK, więc taka uwaga to klasyczne "przyganiał kocioł garnkowi" (i zaznaczam, że tutaj uogólniam, nie mam na myśli konkretnie Ciebie). Serio, nie chcecie docinków i szpil to może szanujcie tego człowieka i jego decyzje. Jak chcecie się z nimi nie zgadzać to rzeczowo i kulturalnie.

Tu się z Tobą zgodzę. Wycieczki osobiste są niedopuszczalne, aczkolwiek nie widziałem tu nie wiadomo jakich ataków skierowanych personalnie do TK.
Uważam też, że niektórzy powinni przestać zgrywać speców od komiksowego biznesu i mówić Egmontowi co, jak i kiedy ma być wydane, co wycięte co nie etc. Z drugiej strony bagatelizowanie fuszerki, która się jednak zdarza, to z Twojej strony opinia, ale ze strony TK już co najmniej brak elegancji.

 

anything