Autor Wątek: Egmont 2015  (Przeczytany 585340 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fragsel

  • Gość
Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1080 dnia: Czerwiec 30, 2015, 08:41:33 pm »
Dzisiaj właśnie rozpakowałem paczuszkę z Bonito i pierwszym co postanowiłem wziąć do ręki było Persepolis...
Jak słusznie kiedyś stwierdził jeden z wielkich nieobecnych tego forum
Cytuj
"Persepolis" nie jest komiksem dla typowego czytelnika komiksów, wkladającego większość swej życiowej energii w ustalenie, kto jest kim w X-Menach.
dlatego wahałem się nad jego zakupem chyba jeszcze za czasów pierwszego wydania, i teraz też nie do końca byłem pewien, czy to coś dla mnie. to był taki mój komiks graniczny rzec by można. I głownie bałem się nie dlatego, że nie ma tam nowego kostiumu Phoenix czy lania po mordzie (chociaż jak się okazało Marjane raz dostaje :wink: ), ale dlatego, że bałem się jakiś własnych porównań do Mausa  (rozumiecie, czarno biały, biograficzny, nagradzany - mój prosty umysł w ten sposób szuka analogii), który jest u mnie na ołtarzyku i bałem się, że każdy inny komiks "tego typu" stoi na przegranej pozycji...

no ale w końcu nienagabywany podjąłem samodzielną decyzję w tę lub we w tę i jest.

cytując tego samego, niewiadomego imienia użytkownika
Cytuj
w miejscach skupiających fanów Spidermana i Janusza Christy można usłyszeć dziwne głosy na temat komiksu Satrapi. Gdzie indziej komiks jest przyjmowany dobrze i jednogłośnie chwalony
to ja jednak powiem, że jednogłośnie chwalę... na razie łyknąłem połowę i czuję się z tym dobrze.
przede wszystkim podoba mi się ta pyskata i sarkastyczna smarkula. lubię patrzeć na świat jej oczami. nie sam świat mi się podoba oczywiście, ale sposób jego spostrzegania. We Wiedniu trochę słabiej, ale 2 pierwsze rozdziały bardzo wciągające.
No i jako mile widzialny ekstra dodatek spora dawka wiedzy o Iranie. do tej pory znałem sprawę od strony Amerykańskiej Ambasady (z Argo czy Na Skrzydłach Orłów) ale chyba nie do końca rozumiałem tło. teraz wszytko jest jaśniej.

Generalnie podoba mi się. nie żałuję kasy, nie żałuję czasu, zostanie na półce.
nie na eksponowanym miejscu, ale wracać będę.

Offline Garf

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1081 dnia: Czerwiec 30, 2015, 08:43:46 pm »
PS - Podejrzanie wygląda JLA, które różni się od oryginalnego wydania o 16 stron.

To może być początek tych zmian w zawartości tomów, które mają nas jak najlepiej przygotować do "Trójki" bez niepotrzebnego dublowania zeszytów między seriami.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline blackwaterpark

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1082 dnia: Czerwiec 30, 2015, 09:00:10 pm »
Dzisiaj właśnie rozpakowałem paczuszkę z Bonito i pierwszym co postanowiłem wziąć do ręki było Persepolis...
Jak słusznie kiedyś stwierdził jeden z wielkich nieobecnych tego forum dlatego wahałem się nad jego zakupem chyba jeszcze za czasów pierwszego wydania, i teraz też nie do końca byłem pewien, czy to coś dla mnie. to był taki mój komiks graniczny rzec by można. I głownie bałem się nie dlatego, że nie ma tam nowego kostiumu Phoenix czy lania po mordzie (chociaż jak się okazało Marjane raz dostaje :wink: ), ale dlatego, że bałem się jakiś własnych porównań do Mausa  (rozumiecie, czarno biały, biograficzny, nagradzany - mój prosty umysł w ten sposób szuka analogii), który jest u mnie na ołtarzyku i bałem się, że każdy inny komiks "tego typu" stoi na przegranej pozycji...
no ale w końcu nienagabywany podjąłem samodzielną decyzję w tę lub we w tę i jest.

[...]

Generalnie podoba mi się. nie żałuję kasy, nie żałuję czasu, zostanie na półce.
nie na eksponowanym miejscu, ale wracać będę.

I tak to powinno działać.
Konkretna recenzja, która być może zachęci do kupna Persepolis pięć innych osób, te z kolei zarażą innych - i oto mamy kamyczek, który poruszy małą lawinę (a wydawca łaskawym okiem spojrzy na jakiś inny, ambitny komiks i nas nim uszczęśliwi).

Offline FloreK9

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1083 dnia: Czerwiec 30, 2015, 10:05:53 pm »
PS - Podejrzanie wygląda JLA, które różni się od oryginalnego wydania o 16 stron.

Ciekawe czy dowiem się jakie są zmiany względem oryginalnych wydań dopiero jak odbiorę paczkę z literackiej. ;)

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1084 dnia: Lipiec 01, 2015, 10:53:05 am »
Są już zapowiedzi na wrzesień jakby co :)

Znowu dużo dobrego: All Star Western 3, AJL 1, wznowienie 2 tomu baśni, Superior Spiderman, Wolverine and the X-men: The Circus is in town i... Smerfy <3

DC Deluxe się nie zmieściło? :)

Offline mack3

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1085 dnia: Lipiec 01, 2015, 11:15:13 am »
Są już zapowiedzi na wrzesień jakby co :smile:
popatrz wyżej w wątku :wink:
Odnośnie ilości stron JLA i dyskusji o różnicy z wydaniem oficjalnym - tak doświadczeni komiksiarze jak forumowicze powinni wiedzieć, że ilości stron dla danego komiksu podawane w różnych źródłach często się różnią (mimo rzeczywistej, takiej samej ich ilości - patrz casus.. co to było... chyba Kryzys tożsamości), co jest wynikiem błędu (a może też innego sposobu ich liczenia?). Tak więc inna ilość stron podana na stronie świata komiksu nie musi oznaczać, że zawartość będzie różna od oryginalnej.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1086 dnia: Lipiec 07, 2015, 03:06:15 pm »
http://www.alejakomiksu.com/nowosci/21674/Lipcowy-pakiet-Egmontu/


O! Lobo będzie w klasycznym tmsemicowym przekładzie Michała Zdrojewskiego. Dobrze. Z sentymentu bałbym się sięgnąć po wydanie z nowym tłumaczeniem. Na szczęście "Jezu, jazzu, więcej jazzu majo-majo-majonezu! Bu-ba-bo-bezu!" i inne tego typu teksty zostaję.  :smile:


W linku jeszcze strony z All-New X-Men, Avengers, Mrocznego Rycerz i Sherlocka Holmesa, jakby ktoś chciał sobie oglądnąć.

Offline Garf

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1087 dnia: Lipiec 07, 2015, 03:27:10 pm »
Czy w Avengers nie ma drobnej obsuwy w polskiej wersji? W oryginale Abyss mówi do Hulka "There's only one person here who thinks they're stronger than you". Tak na pierwszy rzut oka wydaje mi się, że "they" jest tu użyte w sensie neutralnego płciowo zaimka pojedynczego i więcej sensu miałoby tłumaczenie "Tylko jedna osoba tutaj myśli, że jest silniejsza od ciebie" zamiast "... oni są silniejsi od ciebie". Niestety, oddałem już "Avengers World" do biblioteki i nie mam jak sprawdzić szerszego kontekstu.

No i co do X-Men... "Dokładnie" w znaczeniu "właśnie", "otóż to", to błąd stylistyczny, a przynajmniej przejaw niestarannego języka. Może i nie warto byłoby się czepiać, ale ten kwiatek trafił się akurat w kwestii młodego Hanka McCoya, który przecież przywiązywał dużą wagę do językowego kształtu swoich wypowiedzi :)
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Komediant

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1088 dnia: Lipiec 07, 2015, 08:31:16 pm »
Cytat: Anionorodnik
O! Lobo będzie w klasycznym tmsemicowym przekładzie Michała Zdrojewskiego. Dobrze.
Ba, nawet bardzo dobrze! Fajnie że sie Egmont postarał i zostawi klasyczną wersję, podobnie jak niedawno przy Persepolis. V jak vendetta troche niepotrzebnie robili od nowa, chociaż Jacek Drewnowski to też sprawdzona marka. Nie miałem okazji porównywac obu tłumaczeń, ale Malczewski za samego El Borbaha miał ogromny plus.


A co do Zdrojewskiego to pare lat temu odkopala go Mucha (zapewne Rustecki) do All Star Superman i tyle, na tym sie skończyło, a szkoda, bo ma lekkie pióro i dobrze sie go czyta.

Offline mack3

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1089 dnia: Lipiec 07, 2015, 10:13:47 pm »
W sklepie Egmontu okładki wrześniowych zapowiedzi.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1090 dnia: Lipiec 07, 2015, 10:40:04 pm »
Proponuję temat " Egmont 2015" przenieść z  " Komiks tematy ogólne " do  "Komiksy amerykańskie" -
z pożytkiem dla wszystkich użytkowników.

Czy to skecz z cyklu "Powtórka z rozrywki"? To już było, pewnie nawet sam po sobie powtarzasz. Ale niech będzie: jaki sens przenosić temat poświęcony wydawnictwu, które wydało w tym roku tak ważne komiksy europejskie jak "Blueberry", "Pasażerowie wiatru", czy "Cyrrus/Mil", do działu z komiksami amerykańskimi?

Offline blackwaterpark

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1091 dnia: Lipiec 07, 2015, 10:43:57 pm »
1) Wsadziłem dzisiaj głowę do jednego z katowickich Empików - Pasażerowie Wiatru leżą sobie w ilości ok. 10 szt. i pokrywają się kurzem (cena 119 zł/szt.)

2) Po dniu nieobecności w nieprzeczytane.pl komiks ten znowu się tam pojawił (fajnie: a moja paczka od nich już jest od kilku godzin w drodze!). Jutro chyba tam zadzwonię, coby zaklepać sobie jeden egzemplarz - może mi się w końcu uda go kupić...  :roll:

C'est la vie

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1092 dnia: Lipiec 08, 2015, 10:50:56 am »
Czy ktoś może mnie poratować informacją w którym/których wydaniach semicowskich był ten Lobo co go teraz Egmont wydaje? Wydawało mi się, że zebrałem wszystkie te stare wydania, ale takiego kloca 256 stron nie pamiętam... jak to było onegdaj wydane? :)

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1093 dnia: Lipiec 08, 2015, 10:57:00 am »
Czy ktoś może mnie poratować informacją w którym/których wydaniach semicowskich był ten Lobo co go teraz Egmont wydaje? Wydawało mi się, że zebrałem wszystkie te stare wydania, ale takiego kloca 256 stron nie pamiętam... jak to było onegdaj wydane? :smile:


To chyba były kolejno Wydanie Specjalne 2/94 i Wydanie Specjalne 1/96.
perły przed wieprze

Offline FloreK9

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1094 dnia: Lipiec 08, 2015, 10:59:30 am »

To chyba były kolejno Wydanie Specjalne 2/94 i Wydanie Specjalne 1/96.

Dokładnie tak, z tego co wiem Ostatni Czarnian ukazał się również pod szyldem TOP KOMIKS jako ostatni numer  1/2003.