Autor Wątek: Egmont 2015  (Przeczytany 585221 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #750 dnia: Kwiecień 21, 2015, 10:56:19 pm »
Ale przecież Skład nie jest wyprzedany. Nawet teraz jest egzemplarz za stówę, a normalnie kosztował zdaje się ze 120. A kilka dni temu nikt nie kupił nówki za 84.
Jak Egmont idzie w kierunku bardziej ambitnych komiksów, to od razu trafiają się takie perełki jak W poszukiwaniu Piotrusia Pana, Pirat Izaak i Skład główny. To jest moje top 10 komiksów. Szkoda tylko, że dwóch ostatnich nie raczył wydać w całości. Może wina czytelników...

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #751 dnia: Kwiecień 21, 2015, 11:26:39 pm »
Jak Egmont idzie w kierunku bardziej ambitnych komiksów, to od razu trafiają się takie perełki jak W poszukiwaniu Piotrusia Pana, Pirat Izaak i Skład główny. To jest moje top 10 komiksów. Szkoda tylko, że dwóch ostatnich nie raczył wydać w całości. Może wina czytelników...
W przypadku Pirata Izaaka może też trochę wina Blaina, bo przecież nie chce mu się dokończyć tej serii. Ponad to, co wydano u nas, są jeszcze 2 albumy i, podobno, całość miała skończyć się na 6, ale autorowi seria już się znudziła i ją olał, co zresztą jest dla niego typowe...

Offline blackwaterpark

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #752 dnia: Kwiecień 22, 2015, 12:49:10 am »
Ale przecież Skład nie jest wyprzedany. Nawet teraz jest egzemplarz za stówę...

Może wina czytelników...

No to jestem zaskoczony.

Może by jakoś pomóc Egmontowi i założymy jakiś wątek, gdzie wpisywać się będzie tytuły, których ''grzech nie mieć'', a które są jeszcze do kupienia - informacja taka przydatna była by zwłaszcza takim nowicjuszom, jak ja. Chyba że jest tak, że np. taki Empik wykazuje, że ma w posiadaniu jeszcze jakieś egzemplarze, a po bliższym zapoznaniu okazuje się, że ''egzemplarz był, ale się zmył'' (tak miałem z 7 tomem Sandmana, którego to prawdopodobnie skradziono z salonu). Empik to raczej straszne bałaganiarstwo i chaos - wzorem zakupowym dla mnie jest np. Bonito.pl, gdzie widać nawet, ile sztuk mają na stanie magazynowym (szkoda tylko, że tak jak w Gildia.pl nie można u nich rezerwować komiksów przedpremierowych; na duży PLUS dla nich jest to, że w końcu otworzyli punkt odbioru osobistego w Katowicach!).

Offline Death

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #753 dnia: Kwiecień 22, 2015, 01:03:43 am »
Moim zdaniem Egmontowi pomaga tylko jedna rzecz - sprzedaż. :)
Na tej podstawie ustalają co dalej wydawać. A jeśli chodzi o nowych czytelników, to na forum zrobiono osobny dział z topami. Wyniki plebiscytów na komiks roku były zazwyczaj bardzo trafne:
http://www.forum.gildia.pl/index.php/board,98.0.html
Wygląda na to, że moje przeboje z 7. tomem Sandmana się skończyły, bo Empik zgłosił gotowość do wysyłki.  :smile:

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #754 dnia: Kwiecień 22, 2015, 03:56:06 am »
Jak Egmont idzie w kierunku bardziej ambitnych komiksów, to od razu trafiają się takie perełki jak W poszukiwaniu Piotrusia Pana, Pirat Izaak i Skład główny.

"Krzyk ludu" Tardiego...

Offline kickic

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #755 dnia: Kwiecień 22, 2015, 09:45:55 am »
W przypadku Pirata Izaaka może też trochę wina Blaina, bo przecież nie chce mu się dokończyć tej serii. Ponad to, co wydano u nas, są jeszcze 2 albumy i, podobno, całość miała skończyć się na 6, ale autorowi seria już się znudziła i ją olał, co zresztą jest dla niego typowe...

Na bedetheque piąty album oznaczono jako ostatni w cyklu (ten ptaszek przy autres infos chyba to oznacza), gdzieś można znaleźć informacje, że miało być 6 i seria jest niedokończona? Może miało być 6, autor zmieścił się w 5, a Egmont czeka nie wiadomo na co.

Offline janjedlikowski

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #756 dnia: Kwiecień 22, 2015, 10:34:26 am »
O 6 tomie jest wzmianka np na francuskiej wikipedii. Myślę, że prędzej ktoś przejmie serię, niż Egmont zdecyduje się wydać 4 i 5 tom. Ktoś chętny do przejęcia?

Offline blackwaterpark

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #757 dnia: Kwiecień 22, 2015, 05:19:05 pm »
Moim zdaniem Egmontowi pomaga tylko jedna rzecz - sprzedaż. Na tej podstawie ustalają co dalej wydawać.

+++++++++++++++

Wygląda na to, że moje przeboje z 7. tomem Sandmana się skończyły, bo Empik zgłosił gotowość do wysyłki.  :smile:

Czyli Złote Czasy Komiksu, sygnowane logiem Egmontu (Plansze Europy, Obrazy Grozy, Mistrzowie Komiksu) praktycznie się skończyły.  :roll: Pozostaną ''rajtuzy'' i ''Konik Pony'' (czy jak tam zowią te żyjątka). Czasami zrobi się jakiś dodruk, coby ludzie za bardzo nie ''brzęczeli''  :wink: Kasa, misiu, kasa!

Z tym Sandmanem tom 7, to miałem przygodę - babka w Empiku przy mnie zamówiła ten komiks w centrali, ale zaznaczyła, że nie może mi gwarantować, w jakim stanie on nadejdzie (w końcu miałem szczęście - dotarł nowy, zafoliowany).

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #758 dnia: Kwiecień 22, 2015, 05:23:30 pm »
Na bedetheque piąty album oznaczono jako ostatni w cyklu (ten ptaszek przy autres infos chyba to oznacza), gdzieś można znaleźć informacje, że miało być 6 i seria jest niedokończona? Może miało być 6, autor zmieścił się w 5, a Egmont czeka nie wiadomo na co.

Ptaszek, ptaszkiem, ale niestety seria nie została dokończona:
Cytuj
Christophe Blain n'a plus rien sortit depuis 2005...frustrant! J'ai même pensé que le tome 5 était le dernier, mais non, pas de fin...à suivre donc.
http://zorgblog.over-blog.com/article-isaac-le-pirate-t1-a-t5-64597596.html

także komenty na fejsie:
https://www.facebook.com/isaaclepiratet6

Tom 5. ukazał się 10 lat temu i od tamtej pory cisza, dlatego prawdopodobieństwo, że Blain nagle zacznie tę serię kontynuować jest nikłe. Dlatego, obawiam się, że nikt u nas nie wyda tomu 4. i 5., ponieważ liczba potencjalnych nabywców serii, która, z duża dozą prawdopodobienstwa, nie zostanie nigdy ukonczona, byłaby zapewne niewielka.

Offline FloreK9

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #759 dnia: Kwiecień 26, 2015, 09:33:55 am »
Był ktoś na spotkaniu Egmontu na Pyrkonie? Jeśli tak to padły jakieś słowa warte przekazania dalej światu?

fragsel

  • Gość
Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #760 dnia: Kwiecień 26, 2015, 09:47:10 am »
tak, padły...

"niestety, jaki widzicie nie wszystkim zapowiadanym przedstawicielom wydawców udało się dotrzeć"

i to by było tyle o Egmoncie...


obecni byli tylko Szymon Holcman (KG), Jan Godwod (Studio JG) i Tomasz Sidorkiewicz (Mucha, ale też Hachette)


z pierwszego zdania prowadzącego dowiedzieliśmy się, żeby informacji o zapowiedziach poszukać sobie na stronach internetowych... i tyle...


za to wiem, jaki pierwszy komiks przeczytali  :roll:


nie czytajcie tego wpisu. jest nie na temat. przepraszam  :oops:
wyjaśnienie w pierwszym wpisie na następnej stronie
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2015, 06:13:31 am wysłana przez fragsel »

Offline FloreK9

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #761 dnia: Kwiecień 26, 2015, 09:51:29 am »
Nie takiego postu się spodziewałem, ale przyjmuje do wiadomości. Słabo... i jak oni chcą zachęcać ludzi do uczestniczenia w takich eventach? Eee... a może wcale im na tym nie zależy.

bidubi

  • Gość
Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #762 dnia: Kwiecień 26, 2015, 12:30:37 pm »
Trzymają pewnie zapowiedzi na KW :D

Offline mack3

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #763 dnia: Kwiecień 26, 2015, 01:29:45 pm »
Przecież jeśli chodzi o zapowiedzi E na 2015 to wszystko wiemy (lub prawie wszystko), a na 2016 to najprawdopodobniej jeszcze sami nie wiedzą...

Offline blackwaterpark

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #764 dnia: Kwiecień 26, 2015, 10:55:00 pm »
tak, padły...
"niestety, jaki widzicie nie wszystkim zapowiadanym przedstawicielom wydawców udało się dotrzeć"
i to by było tyle o Egmoncie...

Nie wiem jak Wam, ale mi takie tłumaczenie bardzo się nie podoba.
Pachnie z lekka arogancją w stosunku do czytelnika. Wstyd, Egmoncie, wstyd...  :sad:

 

anything