Autor Wątek: Egmont 2015  (Przeczytany 584439 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline FloreK9

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #615 dnia: Marzec 03, 2015, 09:09:00 am »
No to ja czekam na pocięte New52 dotyczące JL...
Chyba będzie trzeba uczyć się języka i czytać w oryginale (jak jeden z forumowiczów u nas), bo inaczej chyba mogę nie zrozumieć historii albo inaczej ją odebrać...

Mam nadzieję, że aż takich drastycznych cięć nie będzie. Jeśli nie wydadzą czwartego tomu "Justice League - Grid" to będzie brakowało numerów 18-20. Mam nadzieję, że Pan Tomasz miał na myśli upchnięcie ich w inne wydanie zbiorcze, aczkolwiek sam nie wiem za bardzo gdzie. Natomiast jeśli piąty tom "Forever Heroes" nie zostanie wydany w Polsce, a jakieś "wycinki" z niego mają zostać wplecione w zbiorcze Forever Evil to zaczynam czuć niepokój. ;) Mogę go nie wydawać w ogóle, sięgnę po oryginał.

Offline brzon

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #616 dnia: Marzec 03, 2015, 10:39:18 am »
Nie czytałem oryginałów, ale z opisów poszczególnych zeszytów na stronie DC wynika mi, że zeszyty 18-20 JL mogą wrzucić albo do tomu JLA , albo do JL Trinyty War (jako wstęp do tej historii). Natomiast problem jest z Forever Evil, bo oprócz mini serii musieliby wrzucić zeszyty 24-29 JL oraz 8-14 JLA (czyli 168 + 160 stron), albo część z nich, bo wszystko podobno dzieje się w tym samym czasie. Zrobiłby nam się niezły grubas.


Może ktoś czytał oryginały i wie jak to wygląda?

Offline mack3

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #617 dnia: Marzec 03, 2015, 11:16:49 am »
Nie czytałem oryginałów, ale z opisów poszczególnych zeszytów na stronie DC wynika mi, że zeszyty 18-20 JL mogą wrzucić albo do tomu JLA , albo do JL Trinyty War (jako wstęp do tej historii). Natomiast problem jest z Forever Evil, bo oprócz mini serii musieliby wrzucić zeszyty 24-29 JL oraz 8-14 JLA (czyli 168 + 160 stron), albo część z nich, bo wszystko podobno dzieje się w tym samym czasie. Zrobiłby nam się niezły grubas.


Może ktoś czytał oryginały i wie jak to wygląda?
Ja nie czytałem, ale:
 JL Trinity War ma już sporo ponad 300 stron więc #18-20 raczej tam nie wrzucą, już szybciej do JLA (lub Shazama) - choć moim zdaniem najbardziej prw. opcja jest taka, że to opuszczą, bo te zeszyty nie są chyba związane z żadnym eventem (mnie osobiście to nawet jakoś strasznie na nich nie zależy).
Odnośnie JL#5 to tu wielu opcji nie ma - jeśli chcą to wydać to albo wrzucą to FE (i powiększą rozmiar albumu do ponad 350 stron - moim zdaniem najmniej prw.), albo wrzucą do FE, ale częściowo (pocięte), albo wydadzą w osobnym tomie na początku 2016 (chyba mało prw., ale nie wykluczone). Moim zdaniem albo potną albo w ogóle odpuszczą (mam nadzieję jednak, że nie).


JLA 8-14 chyba dzieje się już PO FE, więc nie powinno być problemu z wydaniem tego jako osobnego albumu (o ile będą chcieli kontynuować JLA, bo chyba można kontynuować JL bez znajomości JLA - ale to niech wypowie się ktoś, kto czytał :wink: ).

Może przy nastepnej turze pytań Kołodziejczak będzie się bardziej orientował, bo teraz to w wyglądało trochę tak jakby sam jeszcze nie za bardzo orientował się w tych niuansach, co jest, a co nie jest związane z eventami ;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2015, 11:20:43 am wysłana przez mack3 »

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #618 dnia: Marzec 03, 2015, 12:37:42 pm »
No to ja czekam na pocięte New52 dotyczące JL...
Chyba będzie trzeba uczyć się języka i czytać w oryginale (jak jeden z forumowiczów u nas), bo inaczej chyba mogę nie zrozumieć historii albo inaczej ją odebrać...

Wierzę, że będzie dobrze. Może nawet wezmą do tej roboty kogoś z doświadczeniem, np. gościa który w 1993 pociachał dla TM-Semic "Powrót Złowieszczej Szóstki"!  :badgrin:

Offline Nawimar

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #619 dnia: Marzec 03, 2015, 12:42:52 pm »
Ramirez82: "Wierzę, że będzie dobrze. Może nawet wezmą do tej roboty kogoś z doświadczeniem, np. gościa który w 1993 pociachał dla TM-Semic "Powrót Złowieszczej Szóstki"!"
 
Proponuję też uśmiechnąć się do speca, który "ciachał" komiksy frankofońskie w "Świecie Młodych" ;)

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #620 dnia: Marzec 03, 2015, 12:46:50 pm »
Proponuję też uśmiechnąć się do speca, który "ciachał" komiksy frankofońskie w "Świecie Młodych" ;)

Mogliby połączyć siły i wspólnie przemontować te komiksy dla polskiego czytelnika...

Offline Sokratesik

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #621 dnia: Marzec 03, 2015, 12:56:54 pm »
Ramirez82: "Wierzę, że będzie dobrze. Może nawet wezmą do tej roboty kogoś z doświadczeniem, np. gościa który w 1993 pociachał dla TM-Semic "Powrót Złowieszczej Szóstki"!"
 
Proponuję też uśmiechnąć się do speca, który "ciachał" komiksy frankofońskie w "Świecie Młodych" :wink:
Też wierzę, że nie będzie źle. To tak jakby nie czytać Civil War, bo nie przeczytało się innych zeszytów różnych serii związanych z tematem. U nas wydano Avengers związane z Civil War... ale czy była niezbędna znajomość tego dla głównej serii...? Amerykanie rozbudowują to wszytko dla kasy, ale nasze budżety są ograniczone pewnie nieco bardziej od tych amerykańskich, więc bez przesady :smile: Miejmy nadzieję, że doświadczenie Pana K pozwoli nam poznać rozbudowaną, ale spójną historię....
Spoiler: pokaż
Z drugiej strony w Dectective Comics jest dużo nawiązań do śmierci Robina, a tej w innych komiksach new dc po polsku ani widu ani słychu.
Może jednak moja wiara ma słabe podstawy...?)  Hmmmm.... sam już nie wiem  :roll:
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2015, 01:17:42 pm wysłana przez Sokratesik »

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #622 dnia: Marzec 03, 2015, 12:59:05 pm »
Co do serii Batman i Robin, w przyszłym roku zakończą Batman: Dark Knight, więc może...
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2015, 01:47:05 pm wysłana przez ramirez82 »

Offline brzon

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #623 dnia: Marzec 03, 2015, 02:32:44 pm »
Co do serii Batman i Robin, w przyszłym roku zakończą Batman: Dark Knight, więc może...
Obowiązkowo!! Plus może seria Batman & Superman i np. Flash.

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #624 dnia: Marzec 03, 2015, 02:40:38 pm »
Cięcia historii, to nie jest najlepszy pomysł. Zamiast zostawić tak jak jest, to zaczynają się zabawy w "ulepszenia". Potencjalne oszczędności z pocięcia wcale nie będą wielkie, bo ile tomów egmont "zyska"? Nie wyda 2-3 tomów, które potnie w jeden, przy wydawaniu rocznym co najmniej 40 tomów - takie zabiegi są śmieszne. Niech wydają wszystko tak, jak jest wszędzie wydawane, a nie bawią się swoje kreatywne podejście do tematu, a tak w ogóle liczę, że samo DC im szybko wybije z głowy takie pomysły.

Offline kelen

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #625 dnia: Marzec 03, 2015, 02:49:52 pm »
Nie potrzebna panika. Egmont nie będzie wycinał niczego, tylko układał w sensowny sposób dla polskiego rynku. Przypominam, że niektóre tomy przy okazji Trinity War DUBLUJĄ zawartość i o to w tym głównie chodzi. 1 tom JLA ma zeszyty 6 i 7, który wchodzi też w skład Trinity War. To samo z JL 22-23. Zatem polskie JLA albo będzie chudsze, żeby nie powtarzać materiału z Trinity War, albo zostanie tam dodany jakiś inny materiał z innego zbiorczego, żeby nadal zachować logiczną ciągłość. Dlatego pewnie 4 tom JL też będzie chudszy.

Żeby zrozumieć "Forever Evil" wystarczy tylko ten jeden, jedyny album, piąty tom JL jest kompletnie niepotrzebny i służy tylko jako dodatek.

Co do Batman/Superman, to to jest raczej pewniak na 99%, idealnie będzie się komponować z premierą filmu w 2016.
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2015, 03:00:39 pm wysłana przez kelen »
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #626 dnia: Marzec 03, 2015, 03:00:31 pm »
"Dziś mogę powiedzieć, że będziemy manewrować z materiałem z oryginalnych tomów amerykańskich, tak aby wszystkie epizody JL i JLA niezbędne do lektury Trinity War i Forever Evil zostały zebrane w tomach poprzedzających. To wszystko konsultujemy z samym DC. Mamy zamiar kontynuować JL także po FE".

Ok, więc mam rozumieć, że będzie w normalnym trybie wydawane JL i JLA dla tych którzy zbierają te serie i do tego wyjdą jeszcze osobno tomy  poukładane pod TW i FE? Mnie bardzo interesuje JLA od samego początku zeszyt po zeszycie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2015, 03:06:33 pm wysłana przez isteklistek »

Offline mack3

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #627 dnia: Marzec 03, 2015, 05:34:58 pm »
Ok, więc mam rozumieć, że będzie w normalnym trybie wydawane JL i JLA dla tych którzy zbierają te serie i do tego wyjdą jeszcze osobno tomy  poukładane pod TW i FE? Mnie bardzo interesuje JLA od samego początku zeszyt po zeszycie.
Na ulotce Egmontu (na alei komiksu) znajdziesz plan wydań New 52 na ten rok. Co najwyżej zastanawiamy się nad tym, co będzie wchodziło w skład poszczegónych tomów

Offline vision2001

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #628 dnia: Marzec 04, 2015, 08:44:26 am »
Cytuj
"Dziś mogę powiedzieć, że będziemy manewrować z materiałem z oryginalnych tomów amerykańskich, tak aby wszystkie epizody JL i JLA niezbędne do lektury Trinity War i Forever Evil zostały zebrane w tomach poprzedzających. To wszystko konsultujemy z samym DC. Mamy zamiar kontynuować JL także po FE".
I to podkreślone zdanie powinno rozwiać nasze wątpliwości, że powinno być dobrze.
Chyba, że ludzie z Semica pracują teraz dla DC ;) Ale i tak powiem Wam, że cięcia semicowskie (te np. w MM z Fantastic Four) jakoś dla mnie miały ręce i nogi ;)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline bosssu

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #629 dnia: Marzec 04, 2015, 11:49:07 am »
Proponuję przenieść Egmont 2015 do działu Komiks Amerykański... :wink: