trawa

Autor Wątek: Egmont 2015  (Przeczytany 579840 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mgnesium

  • Gość
Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1725 dnia: Październik 03, 2015, 02:26:22 pm »
Na pewno tak. Info prosto z Łodzi. Y w 5 wielkich tomach po dwa trade`y w jednym.

czyli wzorowane na tych deluxe'ach od vertigo. świetnie  :smile:

Jeśli dobrze rozumiem - SC jak marvel NOW.

szkoda, chociaż jak pogoda finansowa dopisze to kupię i zapowiadany na przyszły rok przez dc omnibus, jak i polskie wydania.

Offline buczanova

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1726 dnia: Październik 03, 2015, 02:26:45 pm »
Tym razem fanpage Panteonu. Przepraszam, że wrzucam całość, ale za dużo emocji we mnie, żeby wycinać powtórki :P

Na świeżo z Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi - poznaliśmy plany wydawnicze Egmontu dotyczące komiksów spod szyldu DC Comics. Jest na co czekać!Tomasz Kołodziejczak z Egmontu podzielił się kilkoma naprawdę świetnymi informacjami. Przede wszystkim możemyu liczyć na wiele nowych tytułów z New 52. Będą to m.in. Flash, Harley Quinn, Batman Eternal, Suicide Squad czy Forever Evil: Arkham Wars. Obok tych tytułów dostaniemy minimum 3 tomy Jonah Hex, długo wyczekiwane przez wielu Gotham Central (w miękkiej okładce, 4 tomy), a także Batman/Superman Loeba w miękkiej oprawie i cenie w granicach 40 zł i pokaźne JLA Morrisona!
To nie koniec dużych tytułów, bo w serii DC Deluxe Egmont wyda... Crisis on Infinite Earth! Z tego samego cyklu zapoznamy się też z Catwoman: Trail of Catwoman.
Na naszym rynku ukaże się także kilka komiksów z "podstajni" Vertigo. Będą to kontynuacje Baśni, Śmierć i prequel przygód Morfeusza, Sandman: Overture. Dla wielu elektryzujący może być fakt, że po wielu latach na polskie półki trafi ponownie, tym razem w całości, Y: Ostatni z Mężczyzn. Zupełnie nową pozycją Vertigo będzie świetnie oceniane Scalped, które ukaże się w 5 tomach i w twardej oprawie.
Ogółem Egmont zamierza wydać kilanaście nowych serii na przestrzeni kolejnego roku. Możemy liczyć na twarde i miękkie okładki i tym samym na komiksy na każdą kieszeń.
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline starcek

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1727 dnia: Październik 03, 2015, 02:29:24 pm »
na stoisku? bo ja widzę że cena poszła w górę od ostatniego tygodnia.
Tak, na stoisku był przelicznik 2,5 zl lub 2 zl przy zkupie oowyzej 200 $.
A cena Y jest dynamiczna,  zmienia się często,  bo obserwuję. 
Teraz tylko ciekawe czy polskie tomy to będzie odzwierciedlenie HC Deluxe.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1728 dnia: Październik 03, 2015, 02:29:28 pm »
Czyli w temacie europejskiego komiksu nie było ani słowa?

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1729 dnia: Październik 03, 2015, 02:34:57 pm »
Czy ktoś może potwierdzić, że Y wyjdzie od początku?
Czy teraz na siłę szukać tych pierwszych 3 tomów wydanych u nas? :)

Offline buczanova

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1730 dnia: Październik 03, 2015, 02:35:34 pm »
Czy ktoś może potwierdzić, że Y wyjdzie od początku?
Czy teraz na siłę szukać tych pierwszych 3 tomów wydanych u nas? :smile:


Tak, wydadzą całość w 5 tomach HC, każdy będzie zawierał po 2 tomy TPB.
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."


Offline Inuki

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1732 dnia: Październik 03, 2015, 02:41:25 pm »
Jonah Hex? Tego się nie spodziewałem. Widać ASW musi się dobrze sprzedawać. W dodatku ta seria z 2005 jest dość długa, bodajże 70 numerów. Niezłe zaskoczenie. Tak w ogóle to ta seria ukazała się w jakichś wydaniach zbiorczych? Bo nie kojarzę szczerze mówiąc. Być może kupię pierwszy tom, ale nie na premierę.

"Flash" bardzo na plus, ale dziwne, że nie wydadzą (albo nie wspomnieli) o "Flashpoint". Zakup obowiązkowy.

"Harley Quinn" - nie miałem przyjemności. Ponoć dobre, w dodatku to chyba tylko 2 tomy. Może sprawdzę.

"Batman Eternal" - czyli jednak wydadzą. Dobrze, przekonam się czy to faktycznie jest tak złe jak mówią. Ciekawe, czy będziemy dostawać tomy po 500 stron, czy podzielą (oby nie)? Kupi się.

"New Suicide Squad" - wolałbym poprzednią serię, szczerze mówiąc :-/ Kupię, ale nie zaraz.

"Forever Evil: Arkham War" - nie miałem przyjemności. Jeden tom, to się sprawdzi.

"Crisis On Infinite Earths", "Gotham Central" i "JLA" - OBOWIĄZKOWO :smile:

"Catwoman: Trial of the Catwoman" - nie czytałem. Dobre to? Kolejnych tomów raczej nie dadzą, skoro do DELUXE trafiło.

"Superman/Batman" - też mnie troszkę dziwi ten tytuł. Nie jest zły, ale to taki średniak. Nic specjalnego. Jak wydadzą całość to kupię.

Ogólnie lekki zawód jak dla mnie. Oferta New 52 nie powala, za wyjątkiem "Flasha". Widać, że komiksy z DC na 2016 rok zostały przygotowane pod nadchodzące filmy. Liczyłem, że trafi się coś z Green Lanternem, ale jak widać raczej nie. Może to i dobrze, portfel trochę odetchnie, a i będzie możliwość nadrobić zaległości, których trochę się uzbierało :-/

Offline buczanova

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1733 dnia: Październik 03, 2015, 02:41:58 pm »
Co do Marvel Now. Od przyszłego roku znowu będą wydawać dwa tytuły miesięcznie. Nie zapowiedziano nowych serii.
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

mgnesium

  • Gość
Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1734 dnia: Październik 03, 2015, 02:43:00 pm »
Co do Marvel Now. Od przyszłego roku znowu będą wydawać dwa tytuły miesięcznie. Nie zapowiedziano nowych serii.

szkoda. naprawdę liczyłem na deadpoola w związku z premierą filmu.

Offline buczanova

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1735 dnia: Październik 03, 2015, 02:43:34 pm »
szkoda. naprawdę liczyłem na deadpoola w związku z premierą filmu.


Wiesz, na razie ich nie zapowiedziano, do końca roku może się czegoś jeszcze dowiemy. :)
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1736 dnia: Październik 03, 2015, 02:49:03 pm »
Czyli od przyszłego roku w jednym miesiącu:

2 New DC (na to wychodzi jak zapowiedzieli 5 nowych serii)
2 Marvel Now
1 DC Deluxe
1 DC "Na miękko"
1 Vertigo

Razem 7

Jezu  :shock:

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1737 dnia: Październik 03, 2015, 02:55:29 pm »
To wychodzi na to, że nie zapowiedziano za dużo tytułów w DC Deluxe? Widzę tylko Kryzys i Catwoman, które bardzo cieszą. Ale nowe serie na miękko? Nawet mi się nie śniło to! Gotham Central? JLA Morrisona? Ale jajca! Z Vertigo jednak potwierdziły się plotki, Y i Scalped - super!!! Jedynie Nowe DC Comics rozczarowuje, ale dobrze, że chociaż Flash będzie. Wspaniałe wiadomości od Egmontu, papa się cieszy.

Czyli od przyszłego roku w jednym miesiącu:

2 New DC (na to wychodzi jak zapowiedzieli 5 nowych serii)
2 Marvel Now
1 DC Deluxe
1 DC "Na miękko"
1 Vertigo

Razem 7

Hmmm... nie ukrywam, że wolałbym 1 New DC, 1 Marvel Now, 2 DC Deluxe, 2 DC na miękko i 2 Vertigo.  :)

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1738 dnia: Październik 03, 2015, 03:02:43 pm »
Czyżby "Kryzys na Nieskończonych Ziemiach" też miał wyjść w normalnym formacie i miękkiej okładce zamiast w DC Deluxe? Szkoda byłaby to wielka, bo szczegółowe ilustracje George'a Pereza warto byłoby przedstawić w wersji powiększonej.

EDIT: Spoko. W nawale powielanych po trzykroć niusów przeoczyłem to zdanie. Czyli jednak Deluxe.
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2015, 03:16:15 pm wysłana przez Anionorodnik »

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1739 dnia: Październik 03, 2015, 03:05:41 pm »
Hmmm... nie ukrywam, że wolałbym 1 New DC, 1 Marvel Now, 2 DC Deluxe, 2 DC na miękko i 2 Vertigo.  :smile:
Też bym tak wolał  :smile: Ale Scalped i Y to Deluxe Edition (po 2 tomy) a zapowiedziane 2 DC Deluxe to grubasy,
Gotham Central też dwutomowe - więc nie jest źle.

Czyżby "Kryzys na Nieskończonych Ziemiach" też miał wyjść w normalnym formacie i miękkiej okładce zamiast w DC Deluxe? Szkoda byłaby to wielka, bo szczegółowe ilustracje George'a Pereza warto byłoby przedstawić w wersji powiększonej:
Według http://www.batcave.com.pl/2015/10/egmont-oraz-dc-comics-na-2016-rok-gotham-central-harley-quinn-i-wiele-innych/ w DC Deluxe wychodzi.

 

anything