Autor Wątek: Egmont 2015  (Przeczytany 579922 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Egmont 2015
« dnia: Styczeń 03, 2015, 04:39:13 pm »
Mamy rok 2015, pozwoliłem więc sobie założyć nowy wątek. Czekam z niecierpliwością na zapowiedzi wydawnictwa, o ile się nie mylę miały one zostać podane do połowy stycznia, czasu zostało więc niewiele. Wznowienia Roku pierwszego i Azylu Arkham to chyba obecnie najlepsze wiadomości, podobnie jak dodruk pierwszego i wydanie trzeciego tomu Amerykańskiego Wampira. Jeśli chodzi o nowe DC, to wiemy że Szpon kończy się na drugim tomie, więc będzie wolne miejsce. Dalej nie wiemy natomiast co z Ligą Sprawiedliwości... Mam nadzieję, że Egmont oprócz zapowiedzianego Shazama, wyda nową dobrze przyjętą serię (Batman and Robin,Batgirl, Nightwing, Superman: Unchained, Swamp Thing :wink: ??? - trochę tych rzeczy jest).

A z rzeczy niewydanych do tej pory, to już istna niewiadoma. Batman: The Black Mirrow? Gotham Central? Superman: Red Son? Oby!

Tutaj poprzednia część wątku: http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,35977.2175.html

146 stron w rok - nieźle :smile:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2015, 04:44:15 pm wysłana przez Itachi »

Offline Holsten

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 03, 2015, 05:21:39 pm »
A skąd informacja, że Egmont kończy wydawanie Szpona i dlaczego? Zła sprzedaż? Nie odbiegał in minus od reszty New DC.

Offline donTomaszek

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 03, 2015, 05:23:09 pm »
Ja czekam przede wszystkim na Pasazerow Wiatru i inne komiksy europejskie (zwlaszcza Andreasa). Mam cicha nadzieje, ze kolekcji Plansze Europy zostanie przywrocony (chociaz czesciowo) dawny blask i cos ruszy. Ponadto czekam na wznowienia Batmana tj. Azyl i Rok 1 oraz Lobo, i chociaz mam te komiksy od dawna w oryginale, to pewne rzeczy po prostu wypada miec w ojczystym jezyku :lol: . Cieszy mnie rowniez zapowiedziany ostatni tom Lucyfera (w koncu!). Oferta N52 nie interesuje mnie kompletnie, wolalbym juz raczej wiecej klasycznych historii ze starego DC (np. Justice).

A co bym chcial?
Chcialbym cos mocnego, klasycznego, mistrzostkiego, czego w Polsce nie bylo, badz ukazalo sie bardzo malo  - Caza, Corben, Sch**iten, Toppi, Breccia, Gimenez itp. czyli cos co mozna brac w ciemno, w odpowiednim standardzie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2015, 09:15:49 pm wysłana przez donTomaszek »
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline vision2001

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 03, 2015, 05:28:30 pm »
A skąd informacja, że Egmont kończy wydawanie Szpona i dlaczego? Zła sprzedaż? Nie odbiegał in minus od reszty New DC.
Bo tyle dwa wydania zbiorcze mieli w USA.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline buczanova

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 03, 2015, 05:31:04 pm »
Ja liczę na Batman Eternal.
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 03, 2015, 05:34:43 pm »
N52 nie interesuje mnie kompletnie, wolalbym juz raczej wiecej klasycznych historii ze starego DC (np. Justice).
Justice wyda Mucha. :) Ja bym za to chciał jakiś dobry, dłuższy run pre-N52 (JLA Morrisona? Któryś z runów Johnsa?) ale to mogę sobie chcieć... :p

Offline mack3

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 03, 2015, 05:57:08 pm »
Mamy rok 2015, pozwoliłem więc sobie założyć nowy wątek. Czekam z niecierpliwością na zapowiedzi wydawnictwa, o ile się nie mylę miały one zostać podane do połowy stycznia, czasu zostało więc niewiele. Wznowienia Roku pierwszego i Azylu Arkham to chyba obecnie najlepsze wiadomości, podobnie jak dodruk pierwszego i wydanie trzeciego tomu Amerykańskiego Wampira. Jeśli chodzi o nowe DC, to wiemy że Szpon kończy się na drugim tomie, więc będzie wolne miejsce. Dalej nie wiemy natomiast co z Ligą Sprawiedliwości... Mam nadzieję, że Egmont oprócz zapowiedzianego Shazama, wyda nową dobrze przyjętą serię (Batman and Robin,Batgirl, Nightwing, Superman: Unchained, Swamp Thing :wink: ??? - trochę tych rzeczy jest).

A z rzeczy niewydanych do tej pory, to już istna niewiadoma. Batman: The Black Mirrow? Gotham Central? Superman: Red Son? Oby!

Tutaj poprzednia część wątku: http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,35977.2175.html

146 stron w rok - nieźle :smile:


Odnośnie serii z nowego DC to nie liczyłbym na nic nowego (oprócz zapowiedzianego JLA). Pozwolę sobie przekleić moje wyliczenia sprzed kilkunastu postów zrobione na podstawie informacji z odpowiedzi Kołodziejczaka:
W 2015 na pewno będą: All-Star Western 2, Szpon 2, Batman 5.
Prawie na pewno (wg mnie): WW 2, DC 4 (wiadomo Batman zawsze dobrze się sprzedaje) i Shazam.
To mamy 6.
Dalej: bardzo prawdopodobne: JLA, Batman The Dark Knight 2
To 8 - myślę, że praktycznie pewnych.

Ponieważ wydawanie ma być teoretycznie takie same jak w tym roku (12 numerów), i jeśli nie chcą poprzestać na 1 tytule danej serii na rok to na 4 miejsca czeka 5 tytułów:
All Star Western 3, WW3, DC 5, JL 4, B Dark Knight 3... a w kolejce czekają jeszcze co najmniej 2: Superman Unchained i Batman 6
Czy odpadnie coś z powyższych i dodadzą coś nowego/innego poza wymienionymi przeze mnie... zobaczymy. Moim zdaniem - nie.


Co do starego DC to myślę, że Black Mirro jest praktycznie pewne :wink: . Oprócz tego stawiałbym na Red Sona i The New Frontier (były zdaje się takie sugiestie w poprzednich odpowiedziach - przed listopadowymi; inne tytuły to ciekawa niewiadoma :smile: )


Jestem ciekaw czy poza wymienionymi w odpowiedziach z listopada mają jeszcze coś w zanadrzu co do komiksu frankfońskiego. Z odpowiedzi wynika, że nie, czyli w sumie z Egmontu nie będzie tego dużo w 2015... ale przecież jest tyle innych wydawnictw.


EDIT: Dalekie (43) miejsce na liście bestsellerów w 2014 roku 1 tomu Wonder Woman tez nie najlepiej wróży kolejnym, nowym tytułom z New 52 (przypomnę, że nawet 1. tom ponoć nielubianego, ale jednak znanego Supermana w zeszłym roku wspiął się na 12 miejsce)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2015, 07:24:43 pm wysłana przez mack3 »

Offline brzon

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 03, 2015, 06:32:35 pm »

A z rzeczy niewydanych do tej pory, to już istna niewiadoma. Batman: The Black Mirror? Gotham Central? Superman: Red Son? Oby!
Myślę, że chwyci wszystko co wymieniłeś :biggrin:  Plus Superman Unchained oraz Batman Hush (ale wydanie zbiorcze jednotomowe, a nie dodruk tamtych w miękkiej). Co do Batman Eternal to chętnie bym przeczytał po polsku, ale myślę, że za grube i aż 3 tomy, Egmont w to nie wejdzie.

Offline mack3

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 03, 2015, 06:36:46 pm »
Myślę, że chwyci wszystko co wymieniłeś :biggrin:  Plus Superman Unchained oraz Batman Hush (ale wydanie zbiorcze jednotomowe, a nie dodruk tamtych w miękkiej). Co do Batman Eternal to chętnie bym przeczytał po polsku, ale myślę, że za grube i aż 3 tomy, Egmont w to nie wejdzie.
Co do Batman Hush to Egmont zapowiedział, że na razie nie ma w planach powtórnego wydania

Offline buczanova

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 03, 2015, 06:45:26 pm »
Myślę, że chwyci wszystko co wymieniłeś :biggrin:  Plus Superman Unchained oraz Batman Hush (ale wydanie zbiorcze jednotomowe, a nie dodruk tamtych w miękkiej). Co do Batman Eternal to chętnie bym przeczytał po polsku, ale myślę, że za grube i aż 3 tomy, Egmont w to nie wejdzie.


Szkoda. Cóż, w ostateczności będę musiał ściągać za granicą. Chociaż Mucha pokazała, że da się wydać grube komiksy z Batmanem :biggrin:
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline brzon

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 03, 2015, 06:47:37 pm »
Co do Batman Hush to Egmont zapowiedział, że na razie nie ma w planach powtórnego wydania
Odpowiedź Kołodziejczaka - "Innych klasycznych komiksów z Batmanem wydanych już przez nas wcześniej, nie wznawiamy w 2015".
Tak. Masz rację. To może w 2016 r. W sumie jakby miała ruszyć Kolekcja DC, to egmontowy Hush nam niepotrzebny (może Egmont coś "wie", bo naprawdę trudno zrozumieć brak nowej, twardookładkowej wersji komiksu, który pewnie sprzedałby się wyśmienicie).



Offline kelen

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 03, 2015, 06:50:45 pm »
mack3, jeśli chodzi o twoje rozważania, to myślę, że jeśli Egmont będzie chciał atakować Batmanem z grubej rury, to w 2015 wyjdzie tylko piąty tom Batmana i wskoczą w Batman Eternal. Co prawda szósty tom ma jeden zeszyt, który wprowadza w temat, ale bardzo znikomo i zahacza tylko o jedno, dwa ważniejsze wydarzenia. Batman Endgame jest osadzone po Eternalu, gdzie co prawda wiele zmian wprost nie widać, ale są wspomniane dosyć istotne wydarzenia. Wtedy na 2016 można skończyć Eternal i wejść w tom szósty i siódmy, ew tylko w siódmy, jeśli zadecydują jednak wciśnąć jeszcze w tym roku szóstkę.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 03, 2015, 07:12:49 pm »
To Emerytek tak na szybko:

Liczę, że biorąc pod uwagę aktualny boom na komiksy zarówno superhero jak i europejskie sagi s-f (Yans, Valerian), Egmont zastanowi się jednak nad drugim tomem Rozbitków Czasu i nad wznowieniem (i kontynuacją) Swamp Thinga. Więcej mi do szczęścia niepotrzebne.

Offline mack3

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 03, 2015, 07:20:57 pm »
mack3, jeśli chodzi o twoje rozważania, to myślę, że jeśli Egmont będzie chciał atakować Batmanem z grubej rury, to w 2015 wyjdzie tylko piąty tom Batmana i wskoczą w Batman Eternal. Co prawda szósty tom ma jeden zeszyt, który wprowadza w temat, ale bardzo znikomo i zahacza tylko o jedno, dwa ważniejsze wydarzenia. Batman Endgame jest osadzone po Eternalu, gdzie co prawda wiele zmian wprost nie widać, ale są wspomniane dosyć istotne wydarzenia. Wtedy na 2016 można skończyć Eternal i wejść w tom szósty i siódmy, ew tylko w siódmy, jeśli zadecydują jednak wciśnąć jeszcze w tym roku szóstkę.
A widzisz, bo ja zupełnie nie jestem na bieżąco z wydarzeniami z oryginalnego DC więc może być rzeczywiscie tak jak mówisz

Offline misiokles

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 03, 2015, 07:29:21 pm »
Egmont zastanowi się jednak nad drugim tomem Rozbitków Czasu
Duży nakład nie jest potrzebny, ważne by był!